Matchmaking. Kto co dostaje i dlaczego

Autor: Alvin E. Roth

Standardowe rozważania ekonomiczne w głównej mierze dotyczą rynku surowców czy papierów wartościowych. gdzie cena łączy ze sobą nabywców i sprzedawców – w momencie gdy podaż spotyka się z popytem. Jednak najważniejszych transakcji w życiu dokonujemy na rynkach. na których ceny odgrywają drugoplanową rolę. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy. że mamy do czynienia z rynkiem. Gdyż o tym. kto dostanie nerkę do przeszczepu albo zostanie przyjęty do najlepszej uczelni wyższej. nie decyduje cena. Chodzi tu o rynek wzajemnego kojarzenia stron transakcji (ang. match market). gdzie strony „transakcji” muszą się wzajemnie dobrać. a cena nie odgrywa w tym procesie istotnej roli. Czy istnieje mechanizm alokacji takich dóbr? Czy są metody kojarzenia stron na takim rynku?

Noblista Alvi

29: https://woblink.com/ebook/rycerze-pozyczonego-mroku-tom-1-dave-rudden-32243u

Cena:


ISBN

9788380644038: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/zydzi-w-poezji-ludowej-i-historii-ruskiej-franciszek-rawita-gawronski-32263u

Cena:


Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: Izabela Motowilczuk

Każda jednostka należąca do sektora finansów publicznych musi przeprowadzić okresową inwentaryzację wszystkich składników majątkowych.

Zaniechanie przeprowadzenia lub rozliczenia inwentaryzacji albo przeprowadzenie lub rozliczenie inwentaryzacji w sposób niezgodny z przepisami ustawy o rachunkowości jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

W publikacji na licznych przykładach podano wskazówki prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji (obowiązkowych i doraźnych) – od zaplanowania. przez prowadzenie. po rozliczenie i zakończenie. Wskazano rozwiązania praktycznych problemów przeprowadzania inwentaryzacji za pomocą technik informatycznych. ze szczególnym uwzględnieniem technik przeprowadzania spisów z natury przy wykorzystaniu sczytywania danych zawa

24: https://woblink.com/ebook/gastronautka-roza-wigeland-32444u

Cena:


Michael Fassbender. Biografia

Autor: Jim Maloney

Michael Fassbender to outsider. który zadziwił Hollywood ogromem talentu. Dziś aktor cieszy się uwielbieniem rzeszy fanów i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Potrafi zagrać każdą postać: komiksowego Magneta w X-Menach. androida w Prometeuszu. lekarza psychiatrę w Niebezpiecznej metodzie czy szekspirowskiego Makbeta. Artysta o niemiecko-irlandzkich korzeniach nie przestaje zachwycać.

Jim Maloney porusza też wiele wątków pozafilmowych. Z książki dowiemy się. dlaczego Fassbender opuścił szkołę teatralną. Poznamy jego krótką przygodę z zespołem heavymetalowym oraz sekrety życia uczuciowego. Polska dziennikarka Anita Zuchora uzupełnia opowieść o najbardziej aktualne wydarzenia w biografii aktora.

Już w październiku 2017 roku na ekranach kin zobaczymy Fassbendera w mrocznym kryminale Pierwszy Śnieg opartym na bestsellerowej powieści Jo Nesbo. Michael gra Harry’ego Hole. a towarzyszą mu Rebecca Ferguson. Val Kilmer i Charlotte Gainsbourg.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


Akademia Canterwood (Tom 16). Powrót do gry

Autor: Jessica Burkhart

16. tom serii hippicznej: AKADEMIA CANTERWOOD

Lauren czuje się w nowej szkole coraz lepiej. chociaż skrywana przez nią tajemnica wyszła na jaw. Tymczasem trener zapowiada zawody. które odbędą się w Canterwood. Czy Lauren przezwycięży strach przed parkurem? Czy po tak długiej przerwie odważy się wystartować na swojej klaczy Melodii?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.12


Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: Izabela Motowilczuk

Każda jednostka należąca do sektora finansów publicznych musi przeprowadzić okresową inwentaryzację wszystkich składników majątkowych.

Zaniechanie przeprowadzenia lub rozliczenia inwentaryzacji albo przeprowadzenie lub rozliczenie inwentaryzacji w sposób niezgodny z przepisami ustawy o rachunkowości jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

W publikacji na licznych przykładach podano wskazówki prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji (obowiązkowych i doraźnych) – od zaplanowania. przez prowadzenie. po rozliczenie i zakończenie. Wskazano rozwiązania praktycznych problemów przeprowadzania inwentaryzacji za pomocą technik informatycznych. ze szczególnym uwzględnieniem technik przeprowadzania spisów z natury przy wykorzystaniu sczytywania danych zawa

24: https://woblink.com/ebook/gastronautka-roza-wigeland-32444u

Cena:


Psychologia sprzedaży

Autor: Brian Tracy

Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkoleń audio w historii sprzedaży. Książka Psychologia sprzedaży jest rozwinięciem klasycznego programu treningowego Briana Tracy. To lektura obowiązkowa każdego handlowca. który na poważnie myśli o karierze.

Od 22 lat Tracy jest jednym z najlepszych handlowców na świecie. Doszedł do wniosku. że jego największym przełomem w dążeniu do sukcesu było odkrycie „psychologii sprzedaży”. Poznaj ludzkie myślenie. prawdziwe motywy kupowania oraz sprawdzone. najskuteczniejsze techniki sprzedaży i perswazji.

W tej książce Tracy oferuje praktyczne metody i techniki sprzedaży. w tym wa

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788380644076: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/dagome

Cena:marcin orlicki, wstęp do sztucznej inteligencji, dzieje wypraw krzyżowych, kapuściński non fiction, huna książki, slepnac od swiatel mobi chomikuj, trzaskowska wiek, ksiazka fantasy, wiedźmin 2 edycja rozszerzona poradnik, frank „irlandczyk” sheeran, historia testy, but w butonierce bruno jasieński, życie mimo wszystko pdf, joanna jakubiuk, polilogizm, zarządzający transportem, angor pdf…