Łacińska wyspa

Autor: Bogumił Luft

Opowieść o losie Rumunii. jej kulturze i tożsamości – głosami władców. polityków. duchownych. artystów. dysydentów. obserwatorów tego kraju. a także „zwykłych” ludzi. którzy także tej historii doświadczają i ją współtworzą.Książka ta ma pomóc odkrywać Rumunię. kraj w swej istocie jednak nieznany. Przyglądając się historii Rumunii w XX wieku. można zauważyć. że jej doświadczenia – zarówno sukcesy. jak i upadki – przeżywane są wyjątkowo intensywnie. jakby wyeskalowane ponad miarę. do której przywykliśmy my. patrzący na XX wiek z polskiej perspektywy. a zarazem – pełne niejednoznaczności. Otwiera to nowe perspektywy postrzeganiu. co tej części Europy wyrządziły nazizm i komunizm. a także – jak rumuńskie państwo i społeczeństwo współuczestniczyło w tych procesach.

12.9: https://woblink.com/ebook/rozdroze-mysli-w-slowach-i-obrazach-tom-ii-szul-mazepus-irena-138387u

Cena:


ISBN

9788366099081: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/papiez-dyktator-marcantonio-colonna-138560u

Cena:


ISBN

9788381510790: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/rycerze-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-katarzyna-skawran-jacek-ring-rosie-serdville-john-sadler-138589u

Cena: John Sadler


Rak to nie choroba a mechanizm uzdrawiania

Autor: Andreas Moritz

Zaskakująca prawda na temat metod leczenia raka. 

Autor udowadnia. że obecnie najpowszechniej stosowanie metody eliminowania komórek rakowych zapewniają pełen sukces terapeutyczny u zaledwie 7% pacjentów. z których większość cieszy się z nieobecności raka nie dłużej niż przez 5 lat. Co więcej. część zabiegów uśmierca więcej osób niż ratuje. Co jednak. jeśli diagnoza „rak” jest tylko pozornie straszna? 

Nowe spojrzenie na nowotwory!

Dzięki tej książce uświadomisz sobie. że spontaniczne remisje nie są żadnym cudem. a komórki nowotworowe nie tylko niosą mądrość. ale i zdrowie. Poznasz mądrość natury. działanie wolnych rodników i ryzyko związane z zatorami wątroby. Będziesz także w stanie wykorzystać szereg natur

79: https://woblink.com/ebook/prezentacje-i-wystapienia-w-biznesie-mariusz-trojanowski-139417u

Cena:


Spadek

Autor: Beata Dmowska

Zdrada małżeńska to banał… o ile przydarza się innym.

Kiedy Natalia odkrywa zdradę męża. najpierw próbuje uratować związek. szybko jednak dochodzi do wniosku. że nie warto. Z dnia na dzień podejmuje decyzję o przeprowadzce na wieś. W domu odziedziczonym po dziadkach. wśród życzliwych ludzi. pragnie odzyskać wewnętrzną równowagę. Na początku rzeczywiście jest miło. ale atmosfera wokół niej gęstnieje z dnia na dzień. Przebite opony można potraktować tylko jako ostrzeżenie. ale kolejne wydarzenia to już jawna groźba. Komuś tak bardzo zależy. by Natalia wróciła do miasta. że posunął się nawet do morderstwa.

Na jaw wychodzi coraz więcej rodzinnych sekretów. nie zawsze przyjemnych. Wydaje się. że Natalia oprócz domu dostała w spadku pokaźną listę kłopotów i trudnych spraw do załatwi

:

Cena:


Nie do pomyślenia.

Autor: Helen Thomson

Wyobraź sobie. że gubisz się we własnej kawalerce. że wokół ludzi dostrzegasz aureolę. że pamiętasz każdą minioną chwilę… Puść wodze fantazji i spojrzyj na świat inaczej niż wszyscy. choćby oczami tygrysa albo kogoś. kto namacalnie czuje ból innych ludzi. Spróbuj pomyśleć. jak to jest żyć w przeświadczeniu. że się już nie żyje. albo z dnia na dzień zmienić osobowość. Potrafisz? Helen Thomson przez lata jeździła po świecie i spotykała się z osobami mającymi rzadkie zaburzenia pracy mózgu. W efekcie powstał zbiór osobliwych historii życiowych. przedstawionych nie tylko z perspektywy lekarzy. lecz przede wszystkim osób. które postrzegają świat kompletnie inaczej niż reszta ludzi. Chcesz przeniknąć tajemnicę uczuć. kreatywności oraz poznać mechanizmy. które pozwalają nam zrozumieć nas samych? Chciałbyś nauczyć się doznawać halucynacji „na życzenie” lub osiągnąć mistrzostwo w zapamiętywaniu? A może chcesz jedynie zrozumieć. jak to jest. kiedy trzeba sobie radzić w życiu. będąc jednocześnie niezwykłym przypadkiem medycznym? Jedno jest pewne. po lekturze tej książki zaczniesz myśleć nieszablonowo – całkiem nie do pomyślenia! Oliver Sacks stwierdził kiedyś. że by naprawdę dobrze zrozumieć inną osobę. należy skupić się na uważnej i cichej obserwacji jej życia. myślenia. codzienności. Dopiero wtedy można przeniknąć tajemnicę. (…) Uznałam. że nadszedł czas. aby ponownie wcielić pomysł Sacksa w życie. uwzględniając dorobek neurologii zgromadzony przez ostatnie trzydzieści lat. Chciałam jednak spojrzeć na ludzi obdarzonych niezwykłym mózgiem nieco inaczej. okiem przyjaciela. wejść do ich świata. zadać im pytania. jakich naukowcy unikają. Chciałam poznać historie z ich dzieciństwa. dowiedzieć się. jak odnajdują się w świecie. Odkryłam. że historie ich życia układają się w większy obraz. pozwalający wnioskować o tym. jak działa mózg każdego z nas. Dowiedziałam się przy okazji. jak dokonywać lepszych wyborów. bardziej świadomie postrzegać rzeczywistość. a nawet jak zyskać pewność. że się wciąż żyje.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9buty szczęścia, realizm metafizyczny, zarządzanie przedsiębiorstwem pdf, grzegorczykowa wstęp do językoznawstwa, maurin, psychologia konsumenta, kodeksdrogowy, uwodzenie kobiety, wojownicy las tajemnic, współlokatorzy beth o’leary pdf, sarah j. maas szklany tron, ksiazki o depresji, czasopismo dla mężczyzn, odważne dusze pdf, anna helena gąsiorowska, wielki testament, za niebieskimi drzwiami download, kłamstewka gdynia, turystyka pdf…