A Prophet of Consolation on the Threshold of Destruction: Yehoshua Ozjasz Thon. an Intellectual Port

Autor: Steinke Ronen

A study of a prominent figure on both Jewish and Polish political landscapes in the historical period which lasted from the beginning of the final years of the nineteenth century to the late 1930s. represents a scholarly undertaking of a particularly challenging nature. The project revives. so-to-speak. a practically forgotten epitome of the era. the multifaceted figure of a Jewish scholar. rabbi. and Zionist. who supported the idea of the Jewish state and who. at the same time. was an ardent believer in full integration of Polish-Jewish citizens into the Polish national and cultural landscape.

Shoshana Ronen’s embarking on an intellectual biography of Thon is an extremely courageous undertaking not only because of the purely

63: https://woblink.com/ebook/catalogue-of-the-tibetan-texts-in-the-pander-collection-part-a-complete-and-part-b-partial-thupten-kunga-chashab-filip-majkowski-128047u

Cena: Filip Majkowski


https://woblink.com/product-publication/download/128114/epub

1:

:

Cena:


Dzieła wszystkie. tom 5

Autor: Mistrz Eckhart

Wydawnictwo „W drodze” nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie. odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech). które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke. wyd. A. Zimmermann. L. Sturlese. t. 1-5).

W oczekiwaniu na tłumaczenie IV tomu Kazań Mistrza Eckharta oddajemy do rąk czytelników. tom V Dzieł wszystkich. na które składają się Traktaty. Tematyka Traktatów Eckharta w wielu wypadkach jest taka sama jak w Kazaniach. Odnosi się to zwłaszcza do takich centralnych zagadnień. jak dokonujące się w głębi duszy zjednoczenie człowieka z Bogiem oraz umożliwiające je „odosobnienie” (Abgeschiedenheit) człowieka albo inaczej: „wyrzeczenie”. uwalniające go od niewłaściwego stosunku do dóbr doczesnych i stwarzające w nim warunki do przebóstwiającego działania Bożego.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Pod wodą

Autor: Steadman Catherine

Książka. od której nie sposób się oderwać. W jej przypadku zasada „tylko jeden rozdział przed snem” absolutnie się nie sprawdza!

Nie jestem złym człowiekiem. A może jestem. Może to ty powinieneś zdecydować?

 

Erin jeszcze niedawno planowała podróż poślubną. stała u progu kariery i wiodła doskonałe życie w pięknym domu w Londynie.

Kochała Marka. a Mark kochał ją. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych. w której liczyli się wyłącznie oni. Do czasu wspólnych wakacji. gdy w morzu przypadkiem znaleźli pewien tajemniczy przedmiot. a ich życie jak z obrazka stało się koszmarem.

Co się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?

 

Jedna decyzj

39.9: https://woblink.com/ebook/depresja-jedzenie-ktore-leczy-karolina-szacillo-maciej-szacillo-129813u

Cena: Maciej Szaciłło


Jak rozmawiać z córką o seksie?

Autor: Wendy Elizabeth Chapin

Każdy rodzic staje pewnego dnia przed wyzwaniem. jakim jest rozmowa o dojrzewaniu. także w aspekcie płciowości człowieka. W jakich okolicznościach i kiedy podjąć ten temat. a przede wszystkim – co zrobić. by dziecko otworzyło się na dialog. Autorka książki Jak rozmawiać z córką o seksie? udowadnia. że nawet w dzisiejszym świecie – zdominowanym przez media epatujące erotyką – można sprawić. by dorastająca córka zrozumiała. że seksualność jest Bożym darem i to od nas samych zależy. jak ten dar wykorzystamy. Podstawą jest wychowanie w rodzinie pełnej wiary. miłości i wzajemnego zaufania. Jako rodzice nie podejmiemy decyzji za nasze dzieci. Mamy jednak wpływ na to. jakich wyborów będą one dokonywać w swoim nastoletnim i dorosłym życiu.

Wendy Chapin w swojej książce „Jak rozmawiać z córką o seksie?” przekonuje. że o seksualności można mówić odważnie. bez lęku i wstydu. Pokazywać ją jako dar od Boga. Dar. z którym czasami mamy sporo problemów. Autorka podpowiada rodzicom jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. jaki im towarzyszyć w dojrzewaniu i w podejmowaniu mądrych i świadomych wyborów w przyszłości.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


Najpierw mnie pocałuj

Autor: Lottie Moggach

Przeczytaj. zanim obejrzysz serial Kiss Me First na Neflixie.

Kto czai się po drugiej stronie ekranu?

Niepokojący thriller psychologiczny

Leila czuje. że jej życie nareszcie nabrało barw. kiedy zostaje użytkownikiem elitarnego serwisu internetowego – tutaj dyskutuje się na poważne tematy i tu są ludzie. którzy liczą się z jej zdaniem. Mało tego. założyciel serwisu. charyzmatyczny i nieprzeciętnie inteligentny Adrian. ma dla niej wyjątkowo odpowiedzialną misję – jest oto pewna kobieta. Tess. która od dawna pragnie rozstać się z życiem. ale nie chce sprawić bólu rodzinie i znajomym. Pomysł jest więc taki. że Leila wcieli się w nią na Facebooku i Gmailu. dzięki czemu otoczenie Tess będzie wierzyć. że ona wciąż żyje. tyle że gdzieś po drugiej stronie globu…

Znakomita. wielopłaszczyznowa. podszyta ogromnymi emocjami powieść – rasowy thriller psychologiczny i jednocześnie rzecz o tym. jak często okłamujemy siebie i innych. z niskich i wysokich pobudek.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9www mojemieszkanie pl, emigracja z galicji do ameryki, bilet do szczęścia, obsesja piękna pdf, audiobook kuba wojewódzki, europa i swiat pdf, paolo volponi, skyrim poradnik pdf, medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach pdf, wacław potocki transakcja wojny chocimskiej, suren cormudian, ten dzień pdf, radiologia diagnostyka obrazowa pruszyński pdf, winnetou lub skarb w srebrnym jeziorze, aforyzmy o milosci, wydawnictwo 44 pl, tatarkiewicz historia filozofii tom 3, zwierciadło 2018, reduta ordona patriotyzm…