Annika Bengtzon (#9). Granice

Autor: Liza Marklund

Dziewiąty tom serii o dziennikarce Annice Bengtzon

Ciało pięknej kobiety zostaje odnalezione w śniegu. To już czwarta ofiara zamordowana w podobny sposób w krótkim czasie. Pewne elementy zbrodni powtarzają się: młoda matka zostaje zabita przy użyciu ostrego narzędzia ciosem w plecy. W redakcji Anniki Bengtzon rodzą się podejrzenia. że w grę wchodzi seryjny morderca. Dziennikarka rozpoczyna samodzielne dochodzenie. Jednocześnie otrzymuje dramatyczną wiadomość: jej mąż. Thomas. który przebywa właśnie na konferencji w Nairobi. zostaje porwany na granicy Kenii z Somalią razem z innymi przedstawicielami państw europejskich. Szantażyści przystępują do egzekucji zakładników. Annika zrobi wszystko. by uratować swojego męża…

Liza Marklund popularna szwedzka dziennikarka i pisarka. która serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


To. o czym nie wiesz

Autor: JoAnn Chaney

Znakomicie napisany mroczny thriller o szalonym seryjnymi zabójcy i parze nietypowych detektywów

Detektyw z Denver. Paul Hoskins. nie był ofiarą seryjnego mordercy. Jacky Seever’a. Hoskinsowi udało się rozwiązać jego sprawę. ale nie umie on pozbyć się wewnętrznych poranień. Przed sprawą Seever’a był innym człowiekiem. Lepszym człowiekiem. Seever wydarł jednak lepszą część jego jestestwa.

Sammie Peterson była asem reportażu. która zasłynęła dzięki historii o trzydziestu trzech ciałach znalezionych w zakamarkach domu Jacky Seever’a. Teraz bierze środki antydepresyjne  i pracuje. sprzedając kosmetyki.

Seever został skazany i w więzieniu oczekuje na wykonanie wyroku. Minęło siedem lat i w mieście pojawia się nowy przybysz. naśladowca. którego zbrodnie przerażająco przypominają te popełnione przez Seever’a. Hoskins i Peterson ponownie zostają zaangażowani w śledztwo…

„Wspaniałe postacie. spektakularne dialogi. chwytliwa. przerażająca fabuła plus błyski humoru dla chwilowego oddechu. Ta książka ma wszystko to. co powinien mieć rasowy thriller. Trudno uwierzyć. że to debiutancka powieść Chaney’.

Chris Pavone. autor bestsellerów Podróżnik i Wypadek

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Wykłady z anestezjologii

Autor: Waldemar Machała

Autor jest wybitnym anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej. praktykiem. wykładowcą i nauczycielem akademickim. W swoje książce dzieli się z czytelnikiem często trudną wiedzą w sposób jasny i zrozumiały. To ciekawy przewodnik po specjalności. jaką jest anestezjologia i intensywna terapia. Trudne zagadnienia są opisane w reportażowy sposób. bez podawania zbędnych szczegółów. przeplatane praktycznymi przypadkami klinicznymi. Wielką zaletą książki jest bogaty. unikatowy zbiór fotografii oraz czytelne algorytmy.

Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów lekarskich.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109czerwony pająk bonda pdf, ratownictwo medyczne książka, koniec dekady, kryminalne zagadki panny fischer, najszczesliwsze dzieci na swiecie, bankowość pdf, tortury współczesne, flatlandia, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, syberia 1 poradnik, kryminalistyka skrypt, sześć cztery, pzwl wydawnictwo, jan sowa fantomowe, amundsen ostatni wiking…