Oddychać Imieniem. O medytacji

Autor: Maksymilian Nawara

Medytacja chrześcijańska opiera się na modlitwie Jezusowej. na której w rytm oddechu przywołujemy imię Pana. Przez niemal dwa tysiąclecia przekazywano sobie tę tradycję głównie w klasztorach. dziś praktykuje ją coraz więcej świeckich.

Oddychać Imieniem stanowi owoc konferencji wygłoszonych przez ojca Maksymiliana – opiekuna lubińskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej. podczas prowadzonych przez niego sesji medytacyjnych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy. Mówi o trudnościach i pokusach. które każdemu na tej drodze towarzyszą. Przywołuje wielowiekowe dziedzictwo Kościoła. opowiada o zmaganiach ojców pustyni. Zachęca do podjęcia medytacji. przekonując: „Duch Święty (…) jest tym. który daje nam dar modlitwy nieustannej. My powinniśmy »tylko« na niej wytrwać”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 24.99


https://woblink.com/product-publication/download/128828/epub

1: Autor

:

Cena:


Serce i portfel. Być sobą w pracy

Autor: Dariusz Duma

Życie zawodowe może uskrzydlać – często to przeczuwamy i wiemy. że tak powinno być. ale codzienne realia dalekie są od ideału. Oddajemy pracy tyle czasu. emocji i energii. że gdyby z tego miały wynikać jedynie pieniądze. ta transakcja nie miałaby sensu. Praca może dawać dużo więcej niż tylko pensję i satysfakcję. a Serce i portfel pomaga te wartości odkryć i zrealizować.

Książka powstała z myślą o tych. którzy chcą zastanowić się nad zawodową stroną swojego życia i zrozumieć siebie w pracy: swoje potrzeby. nadzieje. aspiracje. ale też problemy. ograniczenia. frustracje i znużenie. Szczególnie przydatna będzie dla osób. które planują zmiany lub okoliczności je do nich zmuszają – wybierają swoją drogę zawodową. rozwijają kompetencje. szukają nowej pracy. zastanawiają się nad zmianą zawodu czy branży. chcą awansować bądź myślą o założeniu własnej firmy. Autor – filozof. przedsiębiorca i coach – pokazuje talenty. przedstawia motywacje. emocje. relacje. decyzje. frustracje i stresy. które do pracy przynosimy bądź które tam powstają. Ich zrozumienie może uczynić nas szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 27.99


Słuchaj swojego serca

Autor: Kasie West

Kate Bailey nie przepada za ludźmi. Woli spędzać czas samotnie. nad jeziorem. gdzie może cieszyć się ciszą i spokojem. Właściwie sama więc nie wie. dlaczego dała się namówić swojej najlepszej przyjaciółce Alanie na udział w zajęciach. podczas których powstaje popularny szkolny podkast. A już na pewno nie spodziewała się. że to ona go poprowadzi. Na żywo. I co. ma teraz odbierać telefony i udzielać porad na antenie? Ha. ha. Wygląda jednak na to. że Kate dobrze sobie – nomen omen – radzi w narzuconej roli. Komplikacje pojawiają się. gdy odbiera telefon od anonimowego chłopaka. który prosi o pomoc w sprawie swojej sekretnej miłości. Dziewczyna jest przekonana. że rozmawia z superprzystojnym Diegiem Martinezem o Alanie. swojej najlepszej przyjaciółce. Bardzo się cieszy ze szczęścia koleżanki. ale wkrótce sama odkrywa. że rodzi się w niej uczucie do Diega. No tak. łatwo i przyjemnie jest doradzać innym. trudniej zastosować te rady w swoim własnym życiu… Urocza i optymistyczna historia miłosna w sam raz na lato!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Wśród kosmatych ludzi

Autor: Wacław Sieroszewski

Książka opowiada historię podróży Wacława Sieroszewskiego oraz Bronisława Piłsudskiego do Japonii.

Aby uniknąć ‚powrotu do ojczyzny’ autor zgadza się na ekspedycję do Japonii zorganizowaną przez Akademię Nauk. Celem jest odnalezienie i zbadanie plemienia ‚kosmatych ludzi’. Ajnów (wyróżniają się bardzo silnym owłosieniem ciała. często barwy rudej. Niekiedy zarost występuje też na twarzach kobiet. stąd takie określenie). Na podstawie zdobytych informacji oraz danych ma za zadanie napisać książkę opisującą ich kulturę. tryb życia oraz zachowanie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 14.9zackiewicz, pola kinski, gnoseologia, psychologia kluczowe koncepcje tom 2 pdf, słup soli pdf, szamalek, europa 20.51, richard dawkins książki, optyka gimnazjum pdf, biochemia pasternak pdf, dotknąć prawdy, dominik adamek, gietrzwałd dom rekolekcyjny, lew czarownica i stara szafa online, sonet iv mikołaj sęp szarzyński, człowiek w przystępnej cenie, guzik ang, słup soli…