Między walizkami

Autor: Paulina Wilk

W Między walizkami znalazł się czas na refleksje o tym. czym jest ruch. podróż i przypatrywanie się światu. ale także na badanie codzienności. Paulina Wilk w felietonach skupia się na drobnych opiłkach. Bohaterami jej tekstów są niepozorne chwile. bezimienni ludzie dostrzeżeni na ulicy w Warszawie. Limie czy Bombaju. migawkowe wspomnienia z dzieciństwa. pojedyncze słowa. które nagle robią furorę. spacery z psem przez brzydkie podwórka. wieczory wypełnione wołaniem muezinów oraz poranki na gwarnych lotniskach. Z zadziwienia codziennością. obserwowaną na miejscu i w podróży. powstała kolekcja krótkich form. w których odbijają się główne wątki współczesności. choć ukazywane są z osobistej. intymnej perspektywy.

Autorka pisze o spotkaniach z islamem. migracjach. ubóstwie. lęku przed wojną. Ale także o pierwszej podróży nad Bałtyk. bezpowrotnie zmienionej wsi. pojedynczych chwilach zapamiętanych z dalekich miejsc. poszukiwaniu szczęścia na krańcach świata. samotności. późno odkrytym podobieństwie do własnej mamy czy o duchowości. a raczej – o jej braku.

Felietony opublikowane w tomie Między walizkami ukazywały się w miesięczniku „W drodze” w latach 2014–2017.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 27.99


Zarząd sukcesyjny po śmierci przedsiębiorcy – nowe rozwiązania prawne

Autor: Aneta Szwęch

25 listopada 2018 r. wchodzi w życie ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Ustawa reguluje sytuację prawną przedsiębiorstwa osoby fizycznej po śmierci przedsiębiorcy. Publikacja zawiera kompleksowe omówienie skutków ustanowienia zarządu sukcesyjnego i zasady prowadzenia działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej po śmierci jego właściciela. Publikacja odpowiada na pytania: kto jest właścicielem przedsiębiorstwa w spadku. jak powołać zarządcę sukcesyjnego. który zarządza przedsiębiorstwem w spadku Jak przebiega zarządzanie przedsiębiorstwem w spadku bezpośrednio po śmierci przedsiębiorcy. który nie wyznaczył zarządcy sukcesyjnego

Jak funkcjonuje przedsiębiorstwo w s

31.2: https://woblink.com/ebook/firma-w-spadku-zarzad-sukcesyjny–141167u

Cena:


ISBN

9788381680042: Wydawnictwo

Format

54.5: https://woblink.com/ebook/uszkodzenia-autoimmunologiczne-ukryta-przyczyna-chorob-jak-wyeliminowac-otylosc-chroniczne-zmeczenie-i-inne-grozne-objawy-o-bryan-tom-140721u

Cena:


1919

Autor: Andrzej Chwalba

W listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. ale o jej kształcie w znacznej mierze zdecydowały wydarzenia następnych miesięcy. Listopadowa euforia szybko minęła. a Polacy musieli stawić czoła nie tylko wyzwaniom wynikającym z wielkiej polityki. ale także kłopotom dnia codziennego. Na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. że nie podołają wyjątkowemu zadaniu. jakim była budowa nowego państwa. Następstwa wojny. dezorganizacja życia społecznego. bieda. różnice wynikające z porozbiorowego dziedzictwa były trudnym sprawdzianem dla całego społeczeństwa.

A jednak się udało! Powołano organy władzy. przeprowadzono wybory do Sejmu Ustawodawczego. utworzono policję państwową oraz terenowe oddziały administracji i sądownictwa. Zorganizowano armię. która już w kolejnym roku miała przejść próbę decydującą o być albo nie być młodego państwa.

Profesor Andrzej Chwalba przygląda się zagadnieniom politycznym i procesom społecznym w roku. który – choć pozostaje w cieniu podręcznikowego 1918 – w znacznej mierze przesądził o rzeczywistym kształcie II Rzeczpospolitej.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


Anioły i demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur

Autor: Andrzej Paradysz

Ten dziennik z podróży to niezwykła i wielowątkowa opowieść o Bukowinie – historycznej krainie położonej na pograniczu Rumunii i Ukrainy. Przybliża przede wszystkim złożoną tożsamość Bukowińczyków. którzy od wielu pokoleń pielęgnują tradycję i kulturę polską na obczyźnie. gdzie zepchnięci w niepamięć. często egzystują na skraju nędzy. Publikacja podkreśla niepowtarzalną różnorodność kulturową i religijną regionu stanowiącego prawzór Unii Europejskiej. Jednocześnie buduje intrygujące podłoże historyczno-polityczne. będące nieodłącznym tłem dla tego barwnego tygla kulturowego.

Opis tej ciekawej. bo odbytej na dwóch kółkach. podróży w poszukiwaniu samego siebie. autor wzbogacił o ironiczne anegdotki. własne wnikliwe spostrzeżenia

28: https://woblink.com/ebook/mroczny-dwor-anna-pirog-141192u

Cena:


Jezu. Ty się tym zajmij

Autor: Małgorzata Pabis

‚Jezu. Ty się tym zajmij” to zawierzenie. które w niezwykły sposób podbija ludzkie serca. Przekazywane jest i wypowiadane przez coraz to nowych wiernych doznających łask wypływających z modlitwy pełnego zawierzenia. Rośnie też liczba świadectw licznych łask i działania Bożej opatrzności tych. którzy w akcie zawierzenia „Jezu. Ty się tym zajmij” całkowicie powierzyli swoje problemy Jezusowi. Przedstawiamy historie osób. które odważyły się wypowiedzieć: „Jezu. Ty się tym zajmij” i w pełni zaufali Zbawicielowi. Dla jednych będą one potwierdzeniem wielkości daru aktu zawierzenia. który propagował ks. Dolindo. a dla innych inspiracją. by nie zmagać się samodzielnie ze swym nieszczęściem. ale by całkowicie zaufać i powierzyć siebie oraz swoje problemy miłosiernemu Jezusowi.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99kostowski farmakologia pdf, marketing podręcznik, nauka koreańskiego pdf, testament mroz, opuszczone miasta, katedra dukaj, technika wykonywania ćwiczeń leczniczych, sukcesja praca, obyczajowe książki, ewa budzyńska, elex poradnik chomikuj, ostatni despotyzm, jacek haman, poradnik world of zombie, my fajnopolacy, analiza dyskursu medialnego, anna trzeciak, narzędzia marketingu terytorialnego, szymon petlura, kochaj mnie czule, manhunt gra, podstawy przedsiębiorczości odkrywamy na nowo, monika tomczyk, pozaświatowcy tom 1, ewa małecka tendera…