Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy

Autor: Paweł Soroka

Autorzy książki przypominają dwie tragedie. które wydarzyły się w dniu 9 października 1962 roku. W Szczecinie około południa odbywała się defilada wojskowa na zakończenie manewrów Układu Warszawskiego. w której wzięły udział oddziały Armii Radzieckiej. NRD i Wojska Polskiego. W końcowej części defilady polski czołg T-54 wpadł w poślizg i wjechał w grupę dzieci z pobliskich dwóch szkół podstawowych. zabijając siedmioro z nich. a 22 odniosło poważne obrażenia. Tego samego dnia. 9 października wieczorem około godz. 21.15 pod Moszczenicą k. Piotrkowa Trybunalskiego wydarzyła się straszliwa katastrofa kolejowa. w której wskutek zderzenia i zniszczenia 6 wagonów zginęły 34 osoby. a ponad 140 zostało rannych. w tym 61 doznało poważnych obra

29.9: https://woblink.com/ebook/pokuszenie-piotr-bojarski-127289u

18.9: https://woblink.com/ebook/wybrane-ruchy-spoleczne-wspolczesnego-kryzysu-filip-ilkowski-128046u

Siedem kenningów (Tom 1). Plaga olbrzymów

Autor: Kevin Hearne

„Siedem kenningów” – nowy cykl autora bestsellerowej serii „Kroniki Żelaznego Druida”

Kevin Hearne z serią o Żelaznym Druidzie trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. W nowym cyklu utalentowany pisarz tworzy własną mitologię. w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów. walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami.

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów. które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi. którego rodzina zawsze parała się łowami. marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się. że włada magiczną mocą. która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś. któremu marzy się proste. ciche życie. władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

W tym magicznym świecie. pełnym koszmarów i cudów. losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej. wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie. o zwykłych ludziach. którzy stają się bohaterami. o ich życiu. które przechodzi do legendy.

O Pladze olbrzymów:

Epicka fantastyka przesiąknięta typowym dla Kevina Hearne’a niesamowitym urokiem. dowcipem i pomysłowością. To nie powiew świeżego powietrza dla tego gatunku – to cholerny huragan! Rozkoszowałem się każdą stroną. – Jason M. Hough. autor bestselleru „New York Timesa” The Darwin Elevator.

Będziecie się śmiać. płakać i marzyć o musztardzie. a wszystko to przez tę dosłownie magiczną opowieść Kevina Hearne’a i jego nową. barwną fantastykę. Odkąd skończyłam czytać tę książkę. mam poważne objawy odstawienia. Nie chcę wychodzić z tego świata. – Beth Cato. autorka Breath of Earth oraz The Clockwork Dagger.

Plaga olbrzymów to imponująca. wciągająca fantastyka. opowiedziana tak sprytnie. że każdy z jej wielu wątków staje się ważny. osobisty i zapada w pamięć. Nie mogę się już doczekać następnego tomu! – James Islington. autor The Shadow of What Was Lost.

Plaga olbrzymów to dzieło wyjątkowe – jednocześnie bardzo aktualne i ponadczasowe. pionierskie i tradycyjne. łączące ducha fantastyki Tolkiena i Rothfussa. Rozliczne postaci zupełnie złamią wam serce. przypominając jednocześnie. co to znaczy być człowiekiem. Ta książka robi niesamowite wrażenie i na długo zapadnie wam w pamięć. – Delilah S. Dawson. autorka bestselleru „New York Timesa” Star Wars: Phasma

Wydawnictwo: REBIS

Święty Jacek Odrowąż

Autor: Jan Andrzej Spież

Święty Jacek Odrowąż (ok. 1183–1257) to jeden z najbardziej popularnych polskich świętych. Znany jest ze swojej gorliwości wędrownego kaznodziei i organizatora wielu wspólnot zakonnych. Święty Jacek wraz z bł. Czesławem jako pierwsi Polacy otrzymali habity dominikańskie z rąk samego założyciela Zakonu Braci Kaznodziejów i rozpoczęli dzieło zakładania klasztorów. Powstałe wówczas konwenty. m.in. w Krakowie. Wrocławiu. Gdańsku. Kamieniu Pomorskim. Sandomierzu. wytyczyły zasięg polskiej prowincji zakonu. Dzięki prowadzonej misji ewangelizacyjnej na terenie Rusi. Prus i Litwy św. Jacek otrzymał przydomek Apostoła Słowian.

Z postacią świętego łączone są liczne cuda. czynione zarówno za życia. jak i po śmierci. m.in. przywrócenie do życia młodzieńca. przejście suchą stopą po wodzie. podniesienie zniszczonych gradem zasiewów.

17 kwietnia 1594 roku papież Klemens VIII ogłosił Jacka świętym.

„Wyraz Jacingtus znaczy drogocenny kamień. który jest lśniący. błękitny. podobny do złota i bardzo twardy. I św. Jacek również jaśniał przez głoszenie ewangelicznej nauki. był błękitny przez swą świętość życia i bardzo wytrwały w krzewieniu wiary katolickiej”.

Lektor Stanisław

Wydawnictwo: W Drodze

brzydkie słowa, błąd w sztuce, pilch maja, kobieta w mroku, mikrobiologia medyczna, might and magic 7 poradnik, daj się pokochać dziewczyno, hydrologia polski, romanse pdf, witcher 3 poradnik, cena w marketingu, audiobook mp3 download pl, podstawy rysunku pdf, jolanta szymańska, tomasz sapota, misja 100 pdf…