Ja

:

Kim jest Andrea Bern? Kiedy pytanie zadaje terapeutka. Andrea wie. co należy odpowiedzieć: jest projektantką. przyjaciółką. córką. siostrą. Ale to. o czym nie mówi – że jest samotna. że jest artystką. którą opuściła wena twórcza. że pije. że krzyczy w łóżku. że jest kapitanem tonącego okrętu. czyli własnego ciała – wydaje się bardziej prawdziwe. Wygląda na to. że wszyscy dokoła niej mają całkowicie odmienne zdanie na temat. czym jest dorosłość: jej najlepsza przyjaciółka Indigo wychodzi za mąż. jej brat. który jakimś cudem wyszedł niepoturbowany z burzliwego dzieciństwa. oczekuje z żoną na narodziny wytęsknionego dziecka. a jej przyjaciel Matthew nadal bez reszty poświęca się malowaniu mrocznych obrazów. choć nic na tym nie zarabia i jest kompletnie spłukany.

Kiedy jednak bratanica Andrei przychodzi na świat z nieuleczalną chorobą. rodzina Bernów zostaje zmuszona do przemyślenia na nowo spraw. które naprawdę się liczą. Czy to ich połączy. czy spowoduje. że się od siebie oddalą? Opowiedziana w niepokojącym. zjadliwie komicznym stylu ‚Ja’ jest zapierającym dech pokazem zdolności narracyjnych Jamie Attenberg. błyskotliwą analizą życia kobiety.

Brawo dla Attenberg z poczuciem humoru i szczerością opowiadającej historię dorosłej kobiety. która chce. czego chce. a nie tego. co powinna chcieć.

‚Marie Claire’

Inteligentna. zabawna i smutna zarazem i absolutnie szczera powieść o nowojorskiej singielce… W swej błyskotliwej prozie Attenberg powołuje do życia cudowną postać. po zakończonej lekturze łapię się na tym. że życzę Andrei wszystkiego najlepszego. jakby była moją dobrą przyjaciółką. i zastanawiam się. co zrobi dalej.

‚Milwaukee Journal Sentinel’

Jamie Attenberg. dziękuję ci za przeciwstawienie się społecznym założeniom dotyczącym tego. co powinno się liczyć w naszym życiu. Za zaprezentowanie innego rodzaju narracji. ‚Ja’ to powieść. która nie jest wyłącznie milutka i urocza. Okazuje się. że mamy inne historie. my. osoby samotne. My. istoty ludzkie.

‚Bustle’

Przełomowe… Przenikliwe studium miłości. poświęcenia oraz prawdziwego znaczenia bycia dorosłym.

‚Tablet’

Jamie Attenberg zręcznie bada umysł trzydziestodziewięciolatki. której zupełnie nie interesuje robienie tego. co powinna. podążającej za swym sercem. a nie rozumem – historia jest seksowna. czarująca i nie można się od niej oderwać.

‚Newsweek’

Jest coś świeżego i dociekliwego w pisarstwie Attenberg: cudownie wielobarwna jakość głosu jej antybohaterki. Co często bywa znakiem firmowym takich przedsięwzięć. spora część humoru pochodzi z przewrotnej mieszaniny prawdy. szczerości i brawury. Z mówienia rzeczy niemożliwych do powiedzenia. Pod tym względem Attenberg pisze za pomocą skalpela i przedstawiła czytelnikom jedno z najwspanialszych. najbardziej niespodziewanych studiów charakteru.

‚The Irish Independent’

Opowiedziana w inteligentnych i zabawnych scenach ‚Ja’ stanowi studium bycia dorosłą kobietą w dzisiejszych czasach. Ta zwodniczo krótka powieść pozostanie z wami na długo po skończonej lekturze.

Popsugar. „26 Hot New Books You’ll Want to Get Your Hands on This Spring”

Z wrodzonym talentem do niedomówień i znakomitym wyczuciem tworzy postać Andrei Bern. która ma ogrom wad. ale jest też niezwykle odporna. świadoma siebie. zdolna do refleksji o braku stabilizacji w swoim życiu bez tonięcia w banałach czy Kwestiach przez duże K. Istotą powieści jest to. że Andrea pozostaje bez ograniczeń singielką. a tak dobrą czyni ją to. że Andrea jest absolutnie wyjątkowa.

Vulture. „8 Books You Need to Read This March”

Zabawna. odważna i hipnotyzująca od pierwszej strony ‚Ja’ jest klejnocikiem kryjącym druzgoczącą zawartość. Rzadko się zdarza. żebym nie mogła się doczekać. kiedy podaruję książkę wszystkim swoim przyjaciółkom i będziemy o niej dyskutować długo w noc. a tak jest w tym przypadku. Głęboko podziwiam Jami Attenberg.

Maria Semple. autorka ‚Gdzie jesteś. Bernadette?’

Zarówno proza. jak i dokonana przez autorkę analiza kobiecych pragnień. kompromisów. silnych stron i lęków zasługują na baczniejszą uwagę. Jak sama Andrea. powieść jest piękna i brutalna. inteligentna i zabawna. szczera i seksowna.

Cynthia D’Aprix Sweeney. autorka bestsellerowego ‚Gniazda’

To jedna z tych rzadkich książek − nawet najwięksi pisarze często tworzą jedną lub dwie w życiu − w której wyjątkowa wrażliwość autorki spotyka się z historią. do której opowiedzenia się urodziła. Ten fragmentaryczny. uczuciowy portret zdecydowanie niezależnej kobiety. kobiety. której radykalna niezależność często naraża ją na konflikt z nierozumiejącym ją otoczeniem. jest niezbędną lekturą i dla kobiet. i dla mężczyzn.

Stefan Merrill Block. autor ‚The Story of Forgetting’

Jami Attenberg jest autorką pięciu powieści z listy bestsellerów ‚New York Timesa’. w tym ‚The Middlestones’ i ‚Saint Mazie’. Jej artykuły o seksie. miejskim życiu i jedzeniu ukazują się między innymi w ‚New York Times Magazine”. ‚The Wall Street Journal’. ‚Guardian’ oraz ‚Lenny Letter’. Autorka dzieli swój czas pomiędzy Brooklynem a Nowym Orleanem.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników

Autor: praca zbiorowa

Publikacja zawiera 15 praktycznych instrukcji dla podatników VAT. dotyczących transakcji oraz czynności. z jakimi najczęściej spotykają się podatnicy VAT w prowadzonej działalności. Uwzględnia zmiany przepisów. które weszły w życie 2018 r. i wprowadziły nowe obowiązki. Z książki dowiemy się krok po kroku:

• Jak uzyskać status podatnika VAT przy rozpoczęciu działalności

• Jak skutecznie wybrać zwolnienie z VAT

• Jak uzyskać status podatnika VAT po rezygnacji ze zwolnienia lub utracie prawa do zwolnienia

• Jak skutecznie skorzystać z ulgi na złe długi – instrukcja dla wierzyciela

• Kiedy dłużnik musi skorygować odliczony VAT

• Jak skutecznie przeprowadzić korektę deklaracji

9.9: https://woblink.com/ebook/zarzad-sukcesyjny-po-smierci-przedsiebiorcy-nowe-rozwiazania-prawne-aneta-szwech-141154u

Cena:


Odważ się żyć

Autor: Dawid Piątkowski

Pragniemy osiągać niesamowite rzeczy. wieść życie marzeń i być szczęśliwi. Dla większości ludzi to coś nierealnego. Ograniczeni przez brak wiedzy i strach. są więzieni w murach niepewności. które sami zbudowali. Pogrążeni we śnie. jednak wciąż żywi. Nieświadomi faktu. że skrywają w sercach najpotężniejszą moc w całym wszechświecie – siłę woli.

 

Walczymy. by się przebudzić i żyć bez ograniczeń

 

Nasza wewnętrzna siła nie pochodzi z wygrywania. To nasze zmagania i przeciwności losu budują charakter. Kiedy przechodzimy przez trudności życiowe i świadomie decydujemy. że się nie poddamy. pokazujemy. kim tak naprawdę jesteśmy. Walczymy. by się przebudzić i żyć bez ograniczeń. To jest nasz cel.

 

Odkryj sekrety niezachwianej motywacji najwybitniejs

Chrąchol-Barczyk Urszula: Autor

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/141193/epub

1:

:

Cena:dom z dwiema wieżami, maluch tuning, psychologia miłości pdf, kolejne 365 dni pdf free, metodyka edukacji przyrodniczo-społecznej w klasach początkowych, edukacja międzykulturowa pdf, bezrobocie książki, zenon gajdzica, egipska księga umarłych pdf, anatomia zwierząt krysiak pdf, natura i człowiek, test wechslera dla dzieci pdf, lizbona miasto które przytula, assassin’s creed odyssey poradnik, polscy poeci dzieciom, chronicles of mystery drzewo życia poradnik, historia testy gimnazjalne, podręczniki szkolne online, tajemniczy ogród szczegółowe streszczenie…