Nowe Teorie Wszystkiego. W poszukiwaniu ostatecznego wyjaśnienia

Autor: John D. Barrow

Czy kiedykolwiek uda nam się odkryć jedną teorię naukową. która będzie w stanie wyjaśnić wszystko co już się wydarzyło i wszystko co dopiero się wydarzy. na każdym poziomie Wszechświata?

Poszukiwania Teorii Wszystkiego – klucza do poznania wszelkich tajemnic Wszechświata stało celem najbardziej ekscytujących projektów badawczych. Jak może wyglądać taka teoria? Co oznaczałoby jej odkrycie? I jak blisko jej znalezienia jesteśmy?

W Nowych teoriach wszystkiego. John D. Barrow opisuje pomysły i kontrowersje dotyczące ostatecznego wyjaśnienia. Prowadzi nas przez najnowsze koncepcje od M-teorii superstrun. multiwersu. czy spekulacji opisujących świat jako program komputerowy. po nowatorskie podejście do obliczeń i złożoności. Pozwala nam spojrzeć na problemy stojące przed naukowcami poszukującymi Teorii Wszystkiego od strony fizyki. astronomii. kosmologii. filozofii. matematyki. logiki. biologii. historii czy religii. dzięki czemu otrzymujemy pełen obraz. dowiadując się dlaczego dotąd nie udało nam się dotrzeć do ostatecznego rozwiązania.

To pasjonująca lektura. która niezmiennie wstrząsa naszym rozumieniem otaczającej rzeczywistości. wykazując powszechnie występujące luki w naszej wiedzy o tym czego częścią sami jesteśmy.

Rewelacyjna lektura. – „The Independent”

Fascynująca podróż… Barrow dociera do fundamentalnych kwestii dotyczących tej kluczowej zagadki współczesnej nauki. – „Kirkus Reviews”

John D. Barrow kosmolog. matematyk i fizyk teoretyczny na Uniwersytecie Cambridge. Laureat Nagrody Templetona. Autor ponad 400 publikacji naukowych i kilkunastu książek. m.in. Książka o Niczym (CCPress 2015). Początek Wszechświata (CCPress 2016). Stałe natury. O liczbach skrywających najgłębsze tajemnice Wszechświata (2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


Uzdrawiająca metoda Body Calm. System medytacyjny eliminujący stres. lęk i choroby

Autor: Sandy C. Newbigging

Poznaj wyjątkową technikę samouzdrawiania opartą na medytacjach. Ich regularne wykonywanie rozwinie Twoją świadomość. zmniejszy stres i ułatwi relaks. Autor prezentuje najnowsze wyniki badań. które dowodzą. że medytacja jest kluczem do zdrowia i długowieczności. Proponuje praktyki medytacyjne. dzięki którym zmienisz nastawienie do otoczenia i nurtujących Cię spraw. Nauczysz się słuchać swojego ciała. które poprzez choroby pokazuje. co powinieneś zmienić w swoim życiu. Np. funkcją wątroby jest oczyszczanie i jeśli w tym obszarze odczuwasz ból. powinieneś przeanalizować. co w Twoim życiu jest przepełnione negatywnymi uczuciami. W książce znajdziesz listę schorzeń oraz ich prawdopodobne przyczyny mentalne. Przyjmij wsparcie w procesie

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Czy ochrzciłbyś kosmitę?. …oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego

Autor: SJ Guy Consolmagno

Czy wiara i nauka stoją do siebie w opozycji. czy też może wzajemnie się uzupełniają? Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich?

Na te i inne pytania starają się udzielić odpowiedzi dwaj jezuici. brat Guy Consolmagno. astrofizyk i dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. oraz jego zastępca. ojciec Paul Mueller. historyk i filozof nauki. W książce Czy ochrzciłbyś kosmitę. napisanej w formie pasjonującego dialogu zabarwionego sporą dawką niebanalnego humoru. autorzy podejmują interesujące i ważne zagadnienia. analizując je zarówno z religijnego. jak i naukowego punktu widzenia. Pozycja ta z pewnością okaże się niezwykle interesującym i cennym przewodnikiem dla wszystkich. którzy poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się na styku nauki i religii.

Brat Guy Consolmagno SJ – posiadacz dwóch dyplomów z MIT oraz doktoratu Uniwersytetu Arizony z planetologii. Od 1993 r. pracuje w Obserwatorium Watykańskim. gdzie jego badania koncentrują się wokół meteorytów. planetoid oraz ewolucji małych ciał w Układzie Słonecznym.

Ojciec Paul R. Mueller SJ – posiada stopień magistra filozofii. teologii i fizyki. a także doktorat Uniwersytetu Chicago z historii i filozofii nauki. Przed dołączeniem w 2000 r. do personelu badawczego Obserwatorium Watykańskiego był członkiem wydziału filozoficznego Uniwersytetu Loyola w Chicago.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 50.9


Wielkie nadzieje

Autor: Karol Dickens

Utwór przedstawia dojrzewanie głównego bohatera . obrazuje jego dorastanie i przemianę moralną.

Bohaterem powieści jest Pip. mały chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża. kowala Joego. Pewnego dnia chłopczyk spotyka ukrywającego się przestępcę. który uciekł z więzienia. Pip zostaje poproszony przez niego o pomoc.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


ISBN

9788365904225: Wydawnictwo

Format

36.9: https://woblink.com/ebook/gra-w-yote-michrowski-tadeusz-134793u

Cena:


Zaczekaj na mnie

Autor: Lidia Liszewska

Kontynuacja najgłośniejszego debiutu 2018 roku! 

Po burzliwym rozstaniu Matyldzie został tylko jeden list. który czekał w skrzynce od roku. Zawarte w nim wyjaśnienia Kosmy wszystko komplikują. bo przez ten czas życie kobiety całkowicie się zmieniło. Jej nową codzienność wypełnia samotne macierzyństwo i powracające myśli o ukochanym. Czy Matylda będzie nadal na niego czekać. gdy obok pojawi się inny mężczyzna? 

Kosma musi teraz poświęcić wszystkie swoje siły na walkę o własne zdrowie. Jak pogodzi porywczy temperament z przestrzeganiem zaleceń lekarzy? 

Czy drogi tych dwojga jeszcze się zejdą?

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9współczuje, agnieszka marszałek, auschwitz książka, o chinach, gry dawid, niemiecki cwiczenia do druku, mróz oskarżenie pdf chomikuj, tomek w gran chaco pdf, pediatria książka, juliana stone, aleksander kamiński kamienie na szaniec streszczenie, zly nawyk, streszczenie stowarzyszenie umarłych poetów, iwona grzegorzewska, leszek kołakowski książki, jak znaleźć szczęście, rób to do czego jesteś stworzony pdf, notig, the perfect game. tom 1. rozgrywka pdf, twój simon pdf…