Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy. Wybór tekstów

Autor: Paweł Kowal (Red.)

Trzeba było sowieckiej i nazistowskiej okupacji. wzajemnej rzezi wsi polskich i ukraińskich. deportacji dziesiątek tysięcy ludzi. ale też pracy paryskiej ‚Kultury’ i opozycji demokratycznej. by Polacy zrozumieli źródła ukraińskiej wrogości i zaczęli przełamywać dzielące nas bariery (…). By choć w części zrozumieć jak długa i trudna droga wiodła do tego spotkania – ze strony polskiej i ukraińskiej – warto przeczytać książkę ‚Nie jesteśmy Ukrainofilami. Polska myśl polityczna wobec Ukraińców i Ukrainy’.Jacek Kuroń  Spis treści Adolf Juzwenko. WstępPaweł Kowal. Przyczynki do dziejów ‚sprawy ukraińskiej’ w Polsce Z jednego szczepu pochodzimyStanisław Tarnowski. O Rusi i Rusinach (fragmenty) Wilhelm Feldman. Stronnictwa i prog

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Jedziemy na wakacje z tomu Nowe przygody Mikołajka. Minibook

Autor: René Goscinny

‚Wybierz swoją ulubioną przygodę! Mały urwis z paczką kumpli – Alcestem. który ciągle je. Gotfrydem. który ciągle ma nowe zabawki. i Euzebiuszem. który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu. zawsze wkurzą swojego opiekuna. Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej. Arcydzieło duetu Goscinny & Sempé pokazuje. jak dorastać. żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka. no bo co w końcu kurczę blade! Rozdział Nowych przygód Mikołajka w minibooku. ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 3.99


Jedziemy na wakacje z tomu Nowe przygody Mikołajka. Minibook

Autor: René Goscinny

‚Wybierz swoją ulubioną przygodę! Mały urwis z paczką kumpli – Alcestem. który ciągle je. Gotfrydem. który ciągle ma nowe zabawki. i Euzebiuszem. który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu. zawsze wkurzą swojego opiekuna. Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej. Arcydzieło duetu Goscinny & Sempé pokazuje. jak dorastać. żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka. no bo co w końcu kurczę blade! Rozdział Nowych przygód Mikołajka w minibooku. ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 3.99


ISBN

9788378860303: Wydawnictwo

Format

50.9: https://woblink.com/ebook/malpy-i-filozofowie-frans-de-waal-8951u

Cena:


Szansa na życie

Autor: Diane Chamberlain

Ile jest w stanie zrobić matka. by ochronić własne dziecko?

Jedynym marzeniem ośmioletniej Sophie Donohue jest być jak inne dziewczynki. Jej matka Janine z ociąganiem zgadza się. by córka razem z zastępem zuchów pojechała na dwudniowy biwak. Dziewczynka z wyjazdu nie wraca.

Wbrew swym pragnieniom Sophie nie jest jednak zwykłą ośmiolatką. Cierpi na rzadką chorobę. a Janine. podejmując ostatnią próbę uratowania jej życia. wpisała córkę na eksperymentalną terapię. pomimo ostrych sprzeciwów swoich rodziców i byłego męża. Bez leku Sophie długo nie przetrwa; matczyna intuicja podpowiada Janine. że jej córka żyje. ale czasu jest niewiele.

Głęboko w lasach Wirginii toczy się inny dramat. Sophie znajduje schronienie w chacie Zoe. która walczy o uratowanie własnej córki.

12: https://woblink.com/ebook/hashtag-norbert-gora-8914u

Cena:julian tuwim twórczość, mnożenie i dzielenie w zakresie 100 sprawdzian klasa 3, bogusław wołoszański sensacje 20 wieku radio zet, marta w staniszewska, barbara mikołajczyk, sredniowiecze literatura, barok matura, krzysztof polek, król babilonu, zwiadowcy klan czerwonego lisa pdf, tomasz trzciński, feynmana wykłady z fizyki, oblicza propagandy, slownik ortograficzny j polskiego online, 365 dni epub, polityka innowacyjna w polsce, kawaly o chucku, grzegorz śpiewak…