Filozofia historii

Autor: Voltaire Voltaire

Czy uważacie dzikich za nieokrzesanych gburów żyjących w szałasach ze swoimi samicami i paroma zwierzętami. wystawionych nieustannie na surowość klimatu. znających tylko ziemię. która ich karmi. rynek. dokąd udają się czasami. aby kupić proste ubrania; za istoty mówiące gwarą. której nie rozumieją ludzie z miasta. mające mało idei. a w konsekwencji mało wyrażeń; za tych. którzy podporządkowani są. nie wiedząc dlaczego. ludziom ubranym w pióra. którym przynoszą co roku połowę tego. co zdobędą za cenę potu czoła; za zbierających się w pewne dni w budynku przypominającym stodołę. aby celebrować obrzędy. których nie pojmują. a słuchają kogoś inaczej ubranego od nich. którego nie rozumieją; za tych. którzy czasami opuszczają swoje chatki. słyszą bicie w bęben i wyruszają na wyprawę w dalek

Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9


Rzecz wyobraźni

Autor: Kazimierz Wyka

Artykuły umieszczone w niniejszym zbiorze pochodzą z różnych okresów. kiedy o poezji pisałem. Najstarsze liczą lat dwadzieścia. najnowsze powstały latem 1956 roku i później. Nie są to wszystkie wystąpienia moje w zakresie poezji. jest to przecież bardzo poważna ich większość. Uzasadnienie przedruku dostrzegałem w tym. że odczytując po wielu latach dawniejsze i najdawniejsze spośród nich. na ogół zgadzałem się z wypowiadanymi w nich ocenami. a szczególnie sposobem prowadzenia analizy poetyckiej. Wydawało mi się i wydaje. że w ocenie poezji chyba mniej i rzadziej się myliłem aniżeli w sądach o prozie. Czy szkice pisane ostatnio pomieszczą się również w tym uzasadnieniu. na to w chwili obecnej nie można udzielić odpowiedzi.

Tytułów niniejszego tomu nie zamieszczam mimo to w porządku chronol

0: https://woblink.com/ebook/angielski-fiszki-na-telefon-i-tablet-katarzyna-fratczak-138997u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/141193/epub

1:

:

Cena:matematyka finansowa zadania z rozwiązaniami, cudze pieniądze, konwenanse konstytucyjne, książki tess gerritsen, jordan belfort książka, poezja erotycza, kościoły w przasnyszu, człowiek honoru film, ja inkwizytor. wieże do nieba, akademia dobra i zła droga do chwały, sprawdzian matematyka klasa 6 pola wielokątów, niemiecki ćwiczenia dla początkujących pdf, 11 pierścieni, pory kohna, case study pdf, pedagogika społeczna pdf…