Chcemy całego życia. Antologia polskich tekstów feministycznych z lat 1870-1939

Autor: Aneta Górnicka-Boratyńska

„Są przynajmniej cztery powody. by tę książkę (…) uznać za godną polecenia. a nawet za lekturę obowiązkową.

Powód pierwszy. to wiedza o naszej historii. o historii kobiet. a właściwie herstorii. Trzeba ją znać. choć to terra incognita. Powód drugi. to nasza tożsamość. trudno ją budować bez wiedzy o korzeniach. o praprababkach. których aktywność ukształtowała naszą dzisiejszą pozycję. nasze możliwości. postrzeganie świata. Powód trzeci jest optymistyczny: czytając te prace. możemy się radować. że emancypacja i postęp rzeczywiście zdarzają się w historii. Powód czwarty jest pesymistyczny: zmiany emancypacyjne i progresywne nigdy nie są trwałe. o czym mogłyśmy się przekonać niejednokrotnie. Emancypacja przeplata się z backlaschem zwanym z polska „cofką”. Po czasach oświeconych – bywa – następują czasy mroczne. Po mrocznych – nie zawsze oświecone i postępowe. Tak w każdym razie niektórzy myślą dzisiaj.”

Fragment wstępu prof. Magdaleny Środy

Antologia zawiera nieznane teksty słynnych pisarek – Zofii Nałkowskiej. Elizy Orzeszkowej. Narcyzy Żmichowskiej oraz Ireny Krzywickiej – a także rewolucyjne dzieła zapomnianych dziś autorek – Felicji Nossig. Izy Moszczeńskiej. Marii Dulębianki. Temat. który łączy je wszystkie. to kształtowanie się idei emancypacji kobiet w kulturze polskiej.

Wszystkich praw! Całego życia! to hasło X Kongresu kobiet świętującego 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 40.99


Wieczna noc

Autor: Chuck Hogan

FINAŁOWA CZĘŚĆ TRYLOGII WIRUS

Najbardziej przerażająca książka o wampirach w ostatniej dekadzie

Nastał nowy początek. Kiedy miejsce pochodzenia ostatniego z Pradawnych zostało zniszczone. stare wampiry przestały istnieć. podobnie jak dawny porządek świata.

Stany Zjednoczone pogrążone są w kompletnym chaosie. Na Ziemi przez większość dnia panuje noc. Na ulicach próżno szukać zdrowych ludzi – wampiry pod przewodnictwem Mistrza stworzyły własny reżim. którego rządy diametralnie różnią się od wszystkiego. co człowiek znał do momentu uaktywnienia się śmiertelnego wirusa. Ludzie zamykani są w obozach koncentracyjnych wzorowanych na tych nazistowskich z II wojny światowej i sprowadzeni do roli bydła rzeźnego i dawców krwi…

‚Bram Stoker spotyka Stephena Kinga i Michaela Crichtona. Nigdy nie napisano nic lepszego o wampirach!’

Nelson DeMille. autor Adwokata diabła

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


Harremid

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Greckie fascynacje

Autor: Jane Porter

Amerykanka Georgia Nelsen zgodziła się urodzić dziecko dla greckiego milionera Nikosa Panosa. Na prośbę Nikosa jedzie na jego prywatną wyspę. Nikos od lat żyje w odosobnieniu. dlatego Georgia czuje się na wyspie jak w więzieniu. Nie jest też przyzwyczajona. by ktoś ją nieustannie kontrolował. Atmosfera robi się napięta na skutek nieustannych różnic zdań i rosnącej wzajemnej fascynacji. Oboje jednak mają świadomość. że umowa kończy się w dniu narodzin dziecka…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788380838888: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/krakow-czerwonych-zamieszki-krakowskie-1923-1936-slomiak-pawel-127699u

Cena:


The Picture of Dorian Gray

Autor: Grzegorz Komerski

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Picture of Dorian Gray przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu The Picture of Dorian Gr

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Podwójne życie

Autor: Małgorzata Kasprzyk

‚Podwójne życie’ to pełna humoru powieść obyczajowa. Grono bohaterów stanowi czwórka przyjaciół. a tematem są zawirowania w ich życiu osobistym i zawodowym. Jedno z nich ukrywa przed pozostałymi swoją pasję. ponieważ kompleksy i brak wiary w siebie powodują. że nie potrafi zaufać nawet najbliższym.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 15paradoks czasu zimbardo, irena kamińska, riva scott, słownik związków frazeologicznych pwn, druga twarz tlenu pdf, mikrotyki recenzja, napraw sie, testy z syzyfowych prac, chyłka tom 10, krótka rozprawa między trzema osobami, panem, wójtem a plebanem, prawoznawstwo pdf, mankiw makroekonomia, wielka księga prawdziwych tropicieli, samotność w sieci pdf, zły człowiek, metoda snoezelen…