12 miesięcy ze Św. Mikołajem. czyli trawnik pełen reniferów

Autor: Friedbert Stohner

Czy pomysł spędzenia całego roku ze Świętym Mikołajem nie jest zbyt dużym wyzwaniem?

Wszystko zaczyna się pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Tego właśnie dnia w drzwiach zwyczajnej rodziny pojawia się Mikołaj. Twierdzi. że został tu skierowany przez pracowników Biura Bożego Narodzenia. żeby spędzić kolejny rok. Tak się dzieje od lat. bo Laponia jest wciąż odwiedzana przez tłumy turystów i przez to nie mógłby się skupić na przygotowaniu prezentów dla wszystkich ludzi na świecie na kolejny rok. Nawiasem mówiąc. jego pobyt musi być ściśle tajny.
Odtąd nic nie jest takie samo. a życie rodziny stanie na głowie: renifery pasą się w ogrodzie. wielkie sanki są ukryte w garażu. a wkrótce pojawiają się pomocnicy Świętego Mikołaja: skrzaty organizujące nocą burzliwe spotkania w salonie.
Jak to wszystko uda się ukryć przed wścibskimi sąsiadami. krewnymi i przyjaciółmi? I jak poradzi sobie z tym ‚zaszczycona’ przedłużającą się wizytą Mikołaja rodzina? To książka dla tych dzieci. które twierdzą. że Mikołaja nie ma. ale nadal z nadzieją zaglądają pod choinkę w dzień Bożego Narodzenia z ciekawością i zachwytem.

Ta książka jest niesamowita. Od razu widać. że Friedbert Stohner pracował przez lata w branży wydawniczej i był współtwórcą oferty wydawnictwa Hanser. Każdy czytelnik będzie z niej zadowolony – ja z pewnością miło spędziłam czas. Przygoda z groszkiem jest świetna! Jeśli nadal szukasz inteligentnej i zabawnej książki świątecznej. nie będziesz zawiedziony.
diebuchbloggerin.de

Nie jest łatwo znaleźć dobre historie świąteczne. Ta książka jest naprawdę warta przeczytania. Pięknie zaprojektowana. podzielona na 12 rozdziałów. bardzo dobra do czytania na głos. Moim zdaniem świetna dla dzieci od około 7 lat. do samodzielnego czytania od około 9.
Maria Riss. blogs.fhnw.ch

Friedbert Stohner. urodzony w 1951 roku. mieszka w Altlußheim nad Renem. Po wielu latach pracy w wydawnictwie. której efektem było m.in. powstanie serii dziecięcej wydawnictwa Hanser. całkowicie poświęcił się pisaniu.

Katrin Engelking. urodzona w 1970 roku w Bückeburgu. studiowała ilustrację w Wyższej Szkole Zawodowej Sztuki i Projektowania (Fachhochschule für Gestaltung) w Hamburgu. Od 1994 roku pracuje jako wolny strzelec. Mieszka ze swoją rodziną w Hamburgu.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


ISBN

9788381194952: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/proba-syntezy-powstania-wielkopolskiego-1918-19-tadeusz-wiktor-fenrych-140943u

Cena:


ISBN

9788324168279: Wydawnictwo

Format

49.8: https://woblink.com/ebook/czy-prehistoryczne-zwierzeta-przetrwaly-agnieszka-weseli-joanna-dzdza-karl-shuker-justyna-sarna-139856u

Cena:


ISBN

9788381193412: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook/pogrzebowa-sygnaturka-spaghetti-western-marek-pietrachowicz-139437u

Cena:sensacje xx-wieku mp3, metody badan pedagogicznych, jan lisowski, józef tischner filozofia dramatu, przyprawy do lecza, nieodgadniona pdf, michalda przepowiednie, artur olszewski, najgrubsza książka świata, przemysław tacik, piotr gierowski, teoria bronsteda zadania, niebłahy, akademia pana kleksa audiobook, sole schusslera, wiedźmin pdf…