Dziesięć przykazań Amelii

Autor: Anna Skrzyniarz

Powieść Anny Skrzyniarz to wartka i dowcipna. lecz pouczająca historia o przekuciu niemocy na siłę i stopniowym odnajdywaniu najszczerszej słodyczy pośród wszystkich goryczy świata. Przede wszystkim to apoteoza Życia. Będąca główną bohaterką tej opowieści o życiu i jego cudach Amelia uważa. że nic się jej nie układa. że pozostały już tylko wspomnienia rzeczy boleśnie straconych. Nie potrafi zapomnieć o tym Jedynym Mężczyźnie. z którym nie jest już od kilku lat. ma słabe relacje z siostrą i sądzi. że rodzice usilnie próbują sygnalizować jej staropanieństwo. a przyjaciółki mają coraz mniej cierpliwości dla jej cierpienia. Praca w sekretariacie gimnazjum o boku wciąż sypiącego niewybrednymi żartami dyrektora również do fascynujących nie należy. natomiast jej odwieczne marzenie o tańcu pozos

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


ISBN

9788377883389: Wydawnictwo

Format

28.9: https://woblink.com/ebook/samo-sedno-jak-zbudowac-poczucie-

Cena:


1

:

:

Cena:


The Black Cat. Czarny Kot

Autor: Edgar Allan Poe

Opowiadanie „The Black Cat. Czarny Kot”  to wstrząsające studium psychiki mordercy prześladowanego wyrzutami sumienia. Edgar Allan Poe – amerykański poeta. nowelista krytyk i redaktor. Jego twórczość. a zwłaszcza pełne grozy i fantastyki opowiadania. to jedno z najważniejszych zjawisk w literaturze światowej. Seria „Czytamy Poego” zawiera opowiadania w oryginalnej. pełnej wersji angielskiej wraz z polskim tłumaczeniem. Aby zmienić wersję językową – kliknij w numer akapitu

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 6.15


Miesięcznik ZNAK nr 703 (12/2013)

Autor: autor zbiorowy

Temat Miesiąca: Narodziny: scenariusz czy reżyseria – Rodzenie dzieci można dokładnie zaplanować: z banku spermy wybrać dawcę o określonych cechach. zarodek przebadać przed implantacją. umówić się z lekarzem na cesarskie cięcie w dowolnym dniu. Czy dziś narodziny to jeszcze cud. czy już tylko sprawnie odegrany scenariusz? | Idee: Dialog religii – niemożliwa konieczność?Czy grozi zdradą własnego wyznania? Co różni wiarę i wierzenie? | Debaty: Peter Beinart – o zaściankowości debaty dotyczącej konfliktu izraelsko-palestyńskiego toczonej w USA | Wywiad: Dobroczyński – ostyłość: sprawa wielkiej wagi. Skąd wzięła się obsejsa Zachodu na punkcie kilogramów? | Kultura: J. Kos-Krauze i K. Krauze o fascynacji Papuszą i ożywianiu świata wędrujących Cyganów

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.5


Przeciw rozpaczy. O tragicznej wizji świata i sposobach jej przezwyciężania

Autor: Wojciech Załuski

Uważna refleksja nad kondycją człowieka doprowadziła wielu myślicieli do smutnego wniosku. że jej najbardziej charakterystycznym rysem jest tragiczność. Poczucie tragiczności egzystencji było szczególnie intensywne wśród starożytnych Greków epoki przedklasycznej. którzy dali mu ponadczasowy wyraz w poematach Homeryckich. zwłaszcza w Iliadzie. Czy jednak przekonanie o tragiczności ludzkiego życia jest uzasadnione? Czy rzeczywiście istnieją przekonywujące racje za tak gorzką oceną ludzkiej egzystencji? Książka ta nie próbuje dostarczyć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; jest to pytanie osobiste. by nie powiedzieć intymne – z rodzaju tych. z którymi każdy musi zmierzyć się samodzielnie i uzyskaną odpowiedź zachować dyskretnie dla sie

31.9: https://woblink.com/ebook/bezdzietnosc-barbara-dolinska-9707u

Cena:


ISBN

9788363548513: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/przygotowania-do-wesela-malgorzata-michalska-8894u

Cena:


Morella

Autor: Edgar Allan Poe

Anonimowy narrator poślubia Morelle. kobietę. która zagłębia się w ‚zakazane strony’ mistycyzmu. W rezultacie owych eksperymentów jej dusza nie może umrzeć. choć jej fizyczna forma ciągle się pogarsza. Umiera przy porodzie. lecz jej dusza przenosi się do ciała dziecka… (Wikipedia)

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 2.9kapuściński heban, kultura konsumpcyjna, mitologia parandowskiego audiobook, dariusz dwojewski, paw krolowej, pielęgniarstwo internistyczne talarska pdf, problemy mieszkania w igloo, dzieci komunistów, model pielęgnowania, układ idealny książka, oczy smoka stephen king, piękni ludzie, guy standing prekariat, stiglitz ekonomia sektora publicznego pdf, stany nagłe 3, myśli pascala, ubik pdf, 622 upadki bunga pdf, książki za darmo, motyw ukryty bonda, dream again pdf, inne pieśni, wiedźmin audiobook mp3…