ISBN

9788365404664: Wydawnictwo

Format

24.2: https://woblink.com/ebook/jedz-prawdziwe-jedzenie-piec-zasad-utrzymania-zdrowego-mozgu-i-ciala-montagu-julie-136851u

Cena:


ISBN

9788364278303: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/niebezpieczne-zboza-grozny-gluten-bozena-przyjemska-136865u

Cena:


ISBN

9788328710559: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kintsugi-jak-czerpac-sile-z-zyciowych-trudnosci-navarro-tomas-137845u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/137842/pdf

1: Autor

:

Cena:


Aforyzmy

Autor: Witold Gombrowicz

Mimo że Witold Gombrowicz nigdy nie pisał aforyzmów. „sentencjonalność w rozmaitych odmianach gatunkowych jest jednym z charakterystycznych wyznaczników jego filozofii życia. W sentencjach. aforyzmach. zdaniach i uwagach sformułował myśli. które stanowią najważniejsze tematy jego twórczości. A zdarza się dość często. że obszerne fragmenty Gombrowiczowskich utworów są rozwinięciami poszczególnych aforyzmów”. Włodzimierz Bolecki. Posłowie

„Im mądrzej. tym głupiej”.

„Niech gęba gębie daje w gębę!”

„Usuńcie ból. a świat stanie się obojętny”.

„Dla mętnych głów wszystko jest mętne”.

„Nie rób z tata wariata”.

„Dość już tych Bogów! Dajcie mi człowieka”.

„Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało”.

„Wielka poezja. będąc wielką i będąc poezją. nie może nie zachwycać nas. a więc zachwyca”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9


Była raz wojna. Bomby poszły

Autor: John Steinbeck

Steinbeck skupia się na ludziach. a nie na bitwach. Je i pije z żołnierzami na froncie. rozmawia i walczy z nimi ramię w ramię. ‚Była raz wojna’ tworzy niezapomniany portret życia w czasie wojny. który nadal zaskakuje prawdą i humanitaryzmem.

Wielka Brytania. Afryka północna. Włochy… wielka wojna. której losy jeszcze nie były przesądzone. choć uczestniczyła już w niej Ameryka. Heroizm. trud codziennej walki. znaczące wydarzenia i drobne epizody. w których uczestniczy i które ogląda autor.

Jest zawsze na pierwszej linii. zawsze obok żołnierzy. W reportażach zawartych w tym zbiorze pisanych na zamówienie dziennika ‚New York Herald Tribune’ najwięcej miejsca poświęcił nie rzeczom i sprawom uznanym za najważniejsze. nie budzącym grozę wydarzeniom. lecz drobnym. codziennym (niekiedy zabawnym) sprawom. które wojnie towarzyszą. Ukazuje przy tym ludzki wzniosły i skromny wymiar nieludzkiej wojny.

Tłem dla powieści ‚Bomby poszły’. która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie. jest obraz amerykańskich sił powietrznych oraz amerykańskiej załogi bombowca. najważniejszego elementu tychże sił. a także – jak określił to sam Steinbeck – ‚najwspanialszej drużyny świata”.

‚Bomby poszły’ to meldunek. który załoga składa w chwili. gdy wielkie bomby lotnicze wypadają z komory i lecą w dół. w stronę nieprzyjaciela… Słowa te oznaczają. że misja została wykonana i że można wracać do domu. Pewnego dnia to hasło rozbrzmi nad pokonanym wrogiem i wtedy będzie można wrócić do domu na dobre.

Jeśli zapomnieliście. czym jest wojna. Steinbeck odświeży wam pamięć. Taka literatura nigdy się nie starzeje.

‚Chicago Tribune’

John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz. laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za ‚realistyczny i poetycki dar. połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych’. Jego najbardziej znane powieści to ‚Na wschód od Edenu’. ‚Tortilla Flat’. ‚Myszy i ludzie’. ‚Grona gniewu’ i ‚Ulica Nadbrzeżna’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.2


:

:

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 136981

https://woblink.com/ebook/stan-pomroczny-m-lu-cannabis-136981u

:

Cena:lektury patriotyczne, fizjologia człowieka w zarysie traczyk pdf, kamienie na szaniec pdf, sylwia skóra najsztub, lingua latina medicinalis, prawo o ustroju sądów powszechnych skrypt, język japoński dla początkujących pdf, thrillery dla młodzieży, ibuk uw, prawdziwy mezczyzna, figury geometryczne sprawdzian, dziennik witold gombrowicz, profiler serial, megaloblasty, peter singer wyzwolenie zwierząt, nie tak jak u zbójców, magia słów. jak pisać teksty, które porwą tłumy, wydawnictwo monumen, bez znieczulenia jak powstaje człowiek pdf…