Oliwer Twist

Autor: Karol Dickens

Akcja powieści toczy się w Anglii: początkowo w prowincjonalnym miasteczku. później w Londynie. a także innych miejscach kraju. Czas akcji nie jest bliżej określony. ponieważ narrator uznaje to za rzecz zbędną.

Tytułowy bohater. sierota. zostaje umieszczony wraz z innymi pozbawionymi rodziny dziećmi w sierocińcu. w którym głód. zimno i nieludzkie traktowanie to codzienność i prowadzi do licznych zgonów dzieci. Oliver. któremu mimo wszystko udało się przeżyć. w dniu swoich dziewiątych urodzin zostaje zabrany do kolejnego przytułku. w którym ma „zdobyć wykształcenie i nauczyć się pożytecznego rzemiosła”. Głodzony i poniewierany. zostaje wyrzucony. gdy prosi o dokładkę i odtąd próbuje samodzielnie dać sobie radę w życiu.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


ISBN

9788394746988: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/angielski-10-ebookow-intensive-english-course-katarzyna-fratczak-133920u

Cena:


:

:

Cena:zaginięcie ethana cartera poradnik, biblioteka audiobooki za darmo, panzer general, wiedźmin ebook, ciało stephen king, merlin r. carothers, drąg strażacki, druga osoba liczby pojedynczej, pinokio carlo collodi pdf, marek krzymkowski, mit o wojnie trojańskiej, biuro duchow, dzieci ulicy korczak, brygida kuźniak, asimov roboty, miłość 44, niemowa, sklepik z marzeniami pdf, recydiwista, ania z avonlea pdf…