Uchwycić życie

Autor: Świda-Ziemba Hanna

Książka – wybór materiałów z osobistej spuścizny Hanny Świdy-Ziemby: wspomnień. dzienników i listów – to świadectwo wyjątkowego zmysłu obserwacji. który przez całe życie charakteryzował Autorkę – profesor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. osobę publiczną. która po 1989 roku odcisnęła ślad w polskiej debacie. wyróżniając się niezależnością w myśleniu. Stanowi zapis procesu dojrzewania przedstawicielki pokolenia urodzonego w II RP. wychowanego w cieniu wojny. które w życie dorosłe wchodziło w okresie stalinizmu. Autorka wnikliwie analizuje otaczający świat. pokazując tragizm wyborów. przed którymi stawała ona i jej rówieśnicy.Wspomnienia przeplatane są fragmentami listów do najbliższych oraz dzienników pisanych „do szuflady”. Pierwszy zapis Autorka

:

Cena:


Nieodparta pokusa

Autor: Diana Palmer

Każde spotkanie Sary i Wolfa kończy się gwałtowną kłótnią. Ona wyzywa go od najgorszych – najczęściej po persku. On niezmiennie radzi. by szybko wracała do swej chatki na kurzej nóżce i nakarmiła wygłodniałe nietoperze. Próbują się unikać. ale życie wciąż krzyżuje ich drogi. Są sąsiadami. robią zakupy w tych samych sklepach. a kiedy wybierają się do Houston lub San Antonio. to zawsze na to samo przedstawienie. W miarę jak coraz lepiej się poznają. początkowa wrogość ustępuje miejsca zrozumieniu i sympatii. Chętnie zaczęliby się spotykać na innych zasadach. ale najpierw muszą rozliczyć się z przeszłością.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Ostatnie konklawe

Autor: Marcin Wolski

Marcin Wolski wraca do tematyki swej debiutanckiej powieści „Agent Dołu”. W niespokojnym zagrożonym kryzysem świecie w Watykanie odbywa się kolejne konklawe. Nieoczekiwanie ważną role zaczyna odgrywać na nim mało znany kardynał. którego szanse rosną z każdym kolejnym głosowaniem. W pewnym momencie okazuje się że jest to doskonale zakonspirowany emisariusz piekieł. Nieuchronny zda się bieg wydarzeń próbuje odwrócić dość przypadkowo skompletowany zespół – suspendowany ksiądz. zakonnica która utraciła pamięć. scenografka z telewizji o dość libertyńskich poglądach. jej znajoma charakteryzatorka – lesbijka . pisarz. który z trudem przezwyciężył chorobę alkoholowa i zakonnik komandos. Czy starczy im sił aby pokonać Moce Ciemności

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/124500/epub

1:

:

Cena:


Życiowa rola

Autor: Maya Blake

Producent filmowy Gael Aguilar poszukuje aktorki do głównej roli w nowym filmie. Musi ona przekonująco zagrać kobietę. która potrafi dla miłości poświęcić wszystko. Żadna z uczestniczek castingu nie spełnia oczekiwań. Gdy przez przypadek Gael dostrzega podczas próby młodą studentkę szkoły filmowej Goldie Beckett. od razu czuje. że jest stworzona do tej roli. Z miejsca postanawia ją zaangażować. nie wie jednak. że Goldie ma jeszcze jeden talent – do wpadania w kłopoty…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Już nie żyjesz

Autor: Cassidy Cody

Co by się stało. gdybyś został prawdziwą ludzką kulą armatnią?

Albo gdybyś znalazł się w samym środku roju komarów?

Czy mógłbyś pokonać wodospad Niagara w beczce i pozostać żywym?

Ile ciasteczek mógłbyś zjeść. gdybyś był Ciasteczkowym Potworem?

Przeczytaj o najbardziej dziwacznych. makabrycznych i zaskakujących sposobach pożegnania się z życiem. Wszystkie są w 100% skuteczne i przetestowane przez bohaterów książki.

Dowiedz się. jak nie zostać jednym z nich. Sprawdź. co w tej sprawie ma do powiedzenia współczesna nauka. Beztrosko objaśnią Ci to pisarz i publicysta Cody Cassidy oraz Paul Doherty. profesor fizyki ze słynnego Muzeum Exploratorium w San Francisco.

Kolejna wskazówka znajduje się pod opisem książki będące

:

Cena:streszczenie szczegółowe edyp, epitalamia, przeklęci święci, gatekeeping definicja, nie idealnie dopasowani pdf, hard truck: 18 wheels of steel, ważka sprawa, książki o kartelach narkotykowych, mara dyer tajemnica pdf, zofia sobolewska, three kingdoms poradnik, był sobie chłopczyk, refleksologia ucha, cudaczek wysmiewaczek tekst…