Księżna jeleń

Autor: Andrés Ibáńez

Księżna jeleń to wyprawa w poszukiwaniu naszych wewnętrznych demonów. a także refleksja nad władzą. zniewoleniem i wolnością.

Po wielkim popisie narracyjnym. jakim była powieść Lśnij. morze Edenu. w swojej nowej książce Andrés Ibánez zagłębia się w świat średniowiecznej fantastyki. żeby opowiedzieć historię Hjalmara. ucznia czarnoksiężnika. oraz jego spotkania z fascynującą księżną Pasquis. I oto ukazuje się naszym oczom osobny świat. żywy w każdym szczególe: ludne miasto Irundast. nad którym góruje Wieża Magów. gdzie mieszkają piękna Olcha. król Urbán i arcymag Saamsar de Olden. a dalej całe uniwersum nieogarnionych imperiów. fanatycznych religii i prastarych legend. Znajdziemy tu kolejne etapy magicznych wtajemniczeń. wielką miłość. długą podróż. niekończącą się wojnę. A przecież ten świat z obłoków i wyobraźni boleśnie przypomina nasz własny. O poprzedniej powieści Andresa Ibaneza krytycy pisali:

Arcydzieło godne Roberta Bolana – José María Pozuelo Yvancos. „ABC Cultural”

Bez wątpienia najważniejsze wydarzenie literackie 2014 roku w Hiszpanii. Lśnij. morze Edenu to wspaniała książka o doświadczeniu i oświeceniu. niemająca sobie równych w literaturze hiszpańskiej najnowszej ani. jak sądzę. także w tej dawniejszej. – Ismael Belda. „Revista de libros”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Fałszywa nuta

Autor: Izabela Żukowska

Gdańsk. rok 1939. Lisa Keller jest młodą dziewczyną marzącą o karierze pieśniarki. Tymczasem jednak pracuje w knajpie. wieczorami śpiewając dla gości. Przypadek sprawia. że do lokalu przychodzi Siegfried Lewenhart. znany muzyk i wpływowy dyrektor teatru. Przedstawia on dziewczynie z pozoru atrakcyjną propozycję: w zamian za wyświadczenie mu pewnej przysługi obiecuje uczyć Lisę śpiewu i zrobić z niej sławną artystkę. Lisa zgadza się i zostaje gospodynią u jego ojca. niegdyś słynnego. obecnie zapomnianego kompozytora. Atmosfera starej willi przesiąknięta jest wielką muzyką. przebrzmiałą sławą. dawnymi koncertami. nieznanymi utworami.

Wkrótce okazuje się. że stary maestro także ma dla Lisy zaskakującą propozycję…

Nad wszystkimi zawisło przekleństwo tajemniczego utworu. które dotknęło nawet… Adolfa Hitlera. Tam. gdzie prawda jest fałszem. jedynym wybawieniem staje się muzyka. Tak przynajmniej sądzi jeden z bohaterów książki. który wierzy w nadzwyczajną moc dźwięków. Ale w tej historii nic nie jest takie. jak się początkowo wydaje. A kiedy muzyka milknie. świat zmienia się nieodwracalnie.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog. dziennikarka radiowa. autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtkem. powieści obyczajowej ‚Skazy’ i współautorka (razem z Faustyną Toeplitz-Cieślak) książki ‚Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina’. Autorka słuchowisk radiowych. laureatka nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Poza siebie

Autor: Sasha Marianna Salzmann

Laureatka ‚Mara-Cassens-Preis 2017’. Finalistka ‚Deutscher Buchpreis’.

Kto ma ci mówić. kim jesteś? O tym i o nienasyconym pragnieniu samego życia. o wyzwaniach. jakie rodzi jego bezmiar. opowiada Sasha Marianna Salzmann w swoim debiucie powieściowym ‚Poza siebie’. Intensywnie. bezkompromisowo i nie stroniąc od aspektu politycznego.

Od początku są we dwoje – bliźnięta Alisa i Anton. W małym dwupokojowym mieszkaniu w postsowieckiej Moskwie wczepiają się sobie nawzajem we włosy. kiedy rodzice wszczynają awanturę. Później. na zachodnioniemieckiej prowincji. włóczą się po korytarzach ośrodka dla azylantów. podkradają papierosy z pokojów obcych rodzin i obwąchują flakoniki cudzych perfum. A jeszcze później. kiedy Alisa zdążyła już rzucić studia matematyczne w Berlinie. bo odciągały ją od trenowania boksu. Anton znika bez śladu. W końcu ze Stambułu przychodzi kartka pocztowa – bez tekstu. bez nadawcy. Alisa wyrusza na poszukiwanie – w rozwibrowanym. rozdartym mieście nad Bosforem i w historii swojej rodziny – poszukiwanie zaginionego brata. ale przede wszystkim uczucia przynależności. poza ojczyzną. językiem ojczystym czy też płcią.

Pisał to ktoś. kto ma coś do powiedzenia.

‚Die Welt’

Salzmann z poetycką ostrością opisuje walkę o odrobinę poczucia własnej wartości. desperacką próbę młodej kobiety poznania siebie poprzez oczy i uczucia innego…

‚Nürnberger Nachrichten’

W swoim imponującym debiucie powieściowym ‚Poza siebie’ dramatopisarka Sasha Marianna Salzmann rozsadza granice Ja i świata.

Sandra Kegel. ‚Frankfurter Allgemeine Zeitung’

Autorka znalazła formę na powiedzenie tego. czego nie da się powiedzieć. a jedynie ukazać literacko. W tym sensie ‚Poza siebie’ jest książką młodą. jedynym w swoim rodzaju znacznikiem współczesnej opowieści.

‚Süddeutsche Zeitung’

Po lekturze człowiek patrzy ze zdumieniem na ten cienki. liczący 360 stron tomik – tak wiele zawiera ta historia. Salzmann umie pisać dla teatru. co już udowodniła. umie też pisać prozę.

Tobias Hausdorf. Spiegel Online 08.09.2017

To przede wszystkim skondensowanie. żywy język i życzliwe spojrzenie na pokolenia. jak też i sama historia sprawiają. że ‚Poza siebie’ jest tak fascynującą powieścią.

‚Der Tagesspiegel’

Salzmann każdą postać opracowuje od wewnątrz z taką samą pieczołowitością… Podążanie za nią sprawia radość.

Ulrich Gutmair. pisarz

Z debiutem powieściowym Sashy Marianny Salzmann wiązano wielkie oczekiwania. które wraz z książką ‚Poza siebie’ zostały aż nadto spełnione.

Ulrich Seidler. Frankfurter Rundschau 12.09.2017

Dumna. odważna książka. zapewne przełomowa.

Dirk Pilz. nachtkritik.de 12.09.2017

‚Poza siebie’ jest książką wojowniczą. buntującą się przeciw wszelkiej konieczności odgórnego ustalania.

Ijoma Mangold. ‚Die Zeit’ 14.09.2017

Książka. która zostaje w pamięci.

‚Stern’ 14.09.2017

Zdania Salzmann płyną przez stronice. jej styl jest kwiecisty i bezpośredni. pojawiają się postaci. o których wcześniej nie dane nam było czytać. Super.

Claudia Voigt. LiteraturSPIEGEL 10/2017

Sasha Marianna Salzmann urodziła się w 1985 roku w Wołgogradzie. dorastała w Moskwie. Mając dziesięć lat. wraz z rodzicami wyemigrowała do Niemiec. Studiowała literaturoznawstwo. wiedzę o teatrze i mediach na uniwersytecie w Hildesheim oraz dramatopisarstwo na berlińskim Uniwersytecie Sztuk. Pisze teksty dla teatru i eseje. pracowała również jako kierownik literacki. jest też współzałożycielką pisma społeczno-kulturalnego ‚freitext’. Od sezonu 2013/2014 jest autorką Teatru im. Maksyma Gorkiego w Berlinie. gdzie do 2015 była kierownikiem artystycznym Studia Я. Jej sztuki były wystawiane na całym świecie i wielokrotnie nagradzane. Poza siebie to jej debiut prozatorski.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Rozterki matki emigrantki

Autor: Anka Nisztuk

Kiedy kilka lat wcześniej zakochana Marysia rzuca dobrą pracę w Polsce i bez znajomości języka angielskiego przyjeżdża do Anglii za swoim mężem. nie przypuszcza nawet. że kilka lat później ukochany mąż uczyni z niej ex żonę. a po małżeństwie oprócz domu zostanie jej syn. Kostek. i nudne życie samotnej matki. Ale wszystko co nudne nie trwa wiecznie i tak pojawienie się w życiu Marii jej nowego szefa. jego ochroniarza. oraz pewnej starszej pani. zapoczątkuje serię niespodziewanych przygód. które na zawsze zmienią jej życie. A przecież jest jeszcze ex mąż. który nie powiedział ostatniego słowa. Przystojny sąsiad również sporo namiesza. a Maria zatęskni za stwierdzeniem. że jej życie jest nudne.

 

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 20


Gliniarz. Opowieść policjanta

Autor: Marcin Ciszewski

Do czego może doprowadzić znajomość autora bestsellerów z doświadczonym policjantem. ekspertem do spraw bezpieczeństwa?

Do powstania świetnej biografii łowcy kryminalistów!

Policyjne CV Krzysztofa Liedela pióra Marcina Ciszewskiego. Prawdziwe kryminalne historie. kulisy policyjnej roboty. relacja z wojen mafijnych od lat 90. aż do współczesności.

Świetny klimat najlepszych filmów sensacyjnych. choć nie brakuje zabawnych epizodów rodem z Kilera. Przeczytajcie historię Gliniarza. 

II wydanie książki. która ukazała się pod tytułem Gliniarz.

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 34.9


Tajemnicza róża. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie

Autor: William Butler Yeats

Niezwykłe dzieło pióra noblisty Williama Butlera Yeatsa zabiera czytelnika w podróż po irlandzkim folklorze. oczarowuje mistycyzmem i zmusza do refleksji. Tajemnicza róża to zbiór wierszy i opowiadań pisanych w różnych okresach. w którym autor zawarł swoje poglądy filozoficzne. W utrzymanych w ezoterycznej atmosferze miłosnych utworach znajdzie się echo romantycznego idealizmu. ale Yeats na tym nie poprzestaje; na czytelnika czekają również liryki niemalże obsceniczne. zupełnie inaczej traktujące kwestie seksualności. 

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34noblistka olga tokarczuk, gry natalia, grzegorz gazda, i understand, kocia kołyska pdf, alexander lowen pdf, meghan march niepokorna królowa pdf, życie w 19 wieku, arabski mąż pdf, anatomia człowieka książka pdf, nicholas taleb, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko. poradnik dla rodziców, sylvia browne, krystyna de walden-gałuszko, zombie island poradnik, sprawny marketing magazyn, wiedźmin 3 szlak bohaterów, ewa owsiany, orłowa aktorka…