Cała ja

Autor: Augusta Docher

Milena całkowicie traci głowę. gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym. zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko. czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek. czułość i namiętność. Wydaje się. że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze. że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę.

Paula przeżyła tragedię. po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból. który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie. że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni.

Co łączy Milenę i Paulę?

Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufności

https://woblink.com/ebook/pamietniki-jonasza-i-inne-apokryfy-cyprian-klahs-124586u: https://woblink.com/product-publication/download/124586/epub

Cena:


Homo militans

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Następna po Homo nobilis odsłona badań nad wzorami i wzorcami osobowymi. które w każdej epoce kształtują postawy i styl życia ludzi. Tym razem autorka na podstawie źródeł. głównie kronikarskich. analizuje sylwetkę wzorcowego wojownika i rycerza w średniowiecznej Polsce. Jakie powinien mieć cechy? Jakie umiejętności? Jak powinien postępować w walce i w życiu codziennym? Czego od niego wymagał władca. a czego rodzina? Przy okazji poszukiwania odpowiedzi na te pytania poznajemy barwną panoramę średniowiecznej Polski. a zwłaszcza życia jej elity.

Rycerskie wzory i wzorce osobowe w średniowiecznej Polsce to zjawisko niezwykle interesujące. ale też stosunkowo mało przebadane. Powstało wprawdzie wiele opracowań na temat etosu rycerskiego. obyczajów i wzorów rycer

29.9: https://woblink.com/ebook/nasz-chlopak-dobromila-jankowska-daniel-magariel-maria-wirchanowska-126020u

Cena:


Wędrówka w świat

Autor: Antoni Ferdynand Ossendowski

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach

Wojtek. młody chłopak. po śmierci ojca rybaka. którego zabrało morze. opuszcza rodzinny dom. Nie mając żadnego fachu w ręku i środków do życia. zaciąga się na „Fennię”. stary statek handlowy. Podczas dalekomorskich wypraw zwiedza różne kontynenty. poznaje ich mieszkańców. nieznane kultury i obyczaje. Zdobywa nowe doświadczenia. które pomagają mu zrozumieć świat i samego siebie.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 25


Pamięć i polityka Droga historyka Zagłady

Autor: Raul Hilberg

Neumann skinął głową po raz trzeci. Czy zgodziłby się zostać promotorem mojej rozprawy doktorskiej „Zagłada Żydów europejskich”? W zanadrzu miałem dobrze skonstruowany dwudziestostronicowy konspekt. byłem gotów mu go wręczyć. Neumann zgodził się. ale nie miał wątpliwości. że w tym momencie odrywam się od głównego nurtu badań naukowych i wkraczam na teren. który omijali zarówno naukowcy. jak i ogół społeczeństwa. Wypowiedział tylko cztery słowa: „To będzie twój pogrzeb”.

z rozdziału „Początki”

Raul Hilberg. amerykański historyk żydowskiego pochodzenia. urodził się w Wiedniu w 1926 roku. W 1938 roku wyemigrował z rodziną do Ameryki. Pod koniec II wojny światowej w czasie służb

103.2: https://woblink.com/ebook/prawo-przedsiebiorcow-przewodnik-po-zmianach-przepisow-dominik-majewski-125293u

Cena:


Co tu po nas zostanie. Saga cz. 8

Autor: Barbara Rybałtowska

Historia Zofii i Kasi. która poruszyła serca czytelników w całej Polsce. znajdzie swój wielki finał! Ich losy śledzimy od czasów II wojny światowej. teraz dowiemy się jak potoczyło się życie rodziny Kalczyńskich w latach 2003-2018. Jest to opowieść o miłości i sile ducha. a także o przemijaniu i wdzięczności za to. co przynosi los. O tym. że zarówno w czasach wojny jak i pokoju najważniejsza jest rodzina i bliscy.

Wydawnictwo: Axis Mundi

Cena: 29.9syzyfowe prace sprawdzian pdf, jeden dzień w grudniu pdf, pamięć absolutna schwarzenegger, transformacja część 2, siedem sióstr tom 1, codename: panzers – faza pierwsza, ratzinger książki, sarah j maas szklany tron 6, duch w sieci, algebra abstrakcyjna w zadaniach, nocna runda lee child, orbita keplerowska, kpa komentarz, energetyka węglowa, złota pagoda, poranki na miodowej, abbi glines zatrzymaj mnie pdf, stefan żechowski, ojciec krystyny z powieści sigrid undset, czytanie tekstu online za darmo, danuta mylek, żyj pozytywnie ze skalską, komorki sie pani pomylily…