Odkrywanie Ameryki

Autor: Jacek Machowski

Wbrew rozpowszechnionej opinii odkrycie Ameryki nie było jednorazowym wyczynem. przypisywanym. w dodatku niesłusznie jednej osobie – Krzysztofowi Kolumbowi. Był to długi proces historyczny. zapoczątkowany około 40 tys. lat temu. kiedy to pierwszy człowiek postawił stopę na kontynencie amerykańskim. W książce przedstawiono długą listę mitycznych i historycznych pretendentów do tytułu odkrywcy Ameryki. Zamyka ją Krzysztof Kolumb. po którym nikt więcej nie sięgnął po ten laur. Odkrywaniu Ameryki towarzyszyły zarówno bohaterskie przygody. jak też dramatyczne i tragiczne wydarzenia. opisane barwnie w niniejszej publikacji z zachowaniem naukowej rzetelności. Ostatnie odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba stało się zwrotnym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Burzliwe i kontrowersyjne obchody 500-lecia tego wydarzenia w 1992 roku przyniosły głębokie przewartościowanie jego historycznego znaczenia. Przed nami 1000-lecie odkrycia Ameryki przez Wikingów. Dyskusje i spory toczone wokół tych wydarzeń świadczą o tym. że proces odkrywania Ameryki trwa nadal. choć w nowym wymiarze. dostosowanym do epoki globalizacji świata XXI wieku.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 19


Sprzedaż i zakup towarów na raty – skutki podatkowe i sposób ujęcia w księgach

Autor: Aneta Szwęch

Transakcje sprzedaży i zakupu w systemie ratalnym mają swoje zalety ekonomiczne. Rozłożenie na raty płatności za towar powoduje jednak liczne wątpliwości co do rozliczenia sprzedaży i zakupu w rachunku podatkowym oraz ujęcia transakcji w księgach rachunkowych. Przede wszystkim nasuwają się pytania: – czy sprzedaż lub zakup ratalny powinny być uwzględnione w rachunku podatkowym w całej wartości czy w ratach? – kiedy powstaje przychód sprzedawcy i koszt u nabywcy? – kiedy wykazać VAT należny od sprzedaży. a kiedy odliczyć VAT naliczony? – jak rozliczyć w podstawie opodatkowania VAT dodatkowe opłaty manipulacyjne i odsetki? Przedstawiamy rozwiązania tych problemów podatkowych. a także przykłady ujęcia transakcji związanych ze sprzedażą lub zakupem towaru na raty w księgach rachunkowych.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


ISBN

9788377858417: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/opowiesci-krolowej-pustyni-gertrude-bell-jacek-spolny-19037u

Cena:


ISBN

9788378861645: Wydawnictwo

Format

45.9: https://woblink.com/ebook/wszechswiat-i-filozofia-michal-heller-jozef-zycinski-17958u

Cena: Józef Życińskijemielniak badania jakościowe pdf, mobi na pdf, wójcik zbigniew, złączeni nienawiścią pdf freedisc, ribbentrop beck, jaśkowski neuronauka poznawcza, podstawy rachunkowości książka, treny kochanowskiego opracowanie, dochod podstawowy, granat audio, sztuka zycia, charlotte gordon, książka do anatomii, współczesne konflikty zbrojne pdf, maria lewandowska, gry nemezis, tuning 126p, droga na szczyt, ibuk.pl…