Żywot Świętej Katarzyny ze Sieny

Autor: Rajmund z Kapui

Pierwsze w historii pełne wydanie żywota Świętej Katarzyny ze Sieny autorstwa Rajmunda z Kapui

Katarzyna ze Sieny – wielka mistyczka i Doktor Kościoła. współpatronka Europy – nie ma drugiej takiej świętej w dziejach chrześcijańskiej Europy. Poucza papieży. kardynałów i arystokratyczne rody włoskich miast; w podróży towarzyszy jej nieustannie orszak wielbicieli – poetów. malarzy i dobrze urodzonych młodzieńców; jej dzieło: Dialog o Bożej Opatrzności. stawia ją w jednym szeregu z Petrarką i Boccaciem. Dzięki niej papież powróci z „niewoli awiniońskiej”. Umiera młodo. ale to nie koniec jej rewolucyjnego ducha. którego poniosą w świat jej wybitni współtowarzysze i emisariusze Bożej Sprawy. m. in. bł. Rajmund z Kapui.

Kiedy skończyła mówić. papież uśmiechnięty nawiązał do jej słów. streszczając całą wypowiedź i tak rzekł do kardynałów: „Bracia. jakżeż godni nagany jesteśmy w oczach Bożych. kiedy drżymy ze strachu. a ta kobietka nas zawstydza. Mówię »kobietka« nie dla lekceważenia jej płci. ale dla podkreślenia jej kruchości i dla naszego zbudowania. Ona z natury powinna się lękać. nawet wtedy. gdybyśmy sami czuli się bezpieczni. a tymczasem my doznajemy strachu. a ona nic się nie boi. i jeszcze nas umacnia. Powinniśmy się wstydzić’.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 49.99


Wysokie Progi

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Bohaterką książki jest Magda Nieczajówna. aktorka. córka właściciela sklepu z mięsem na Powiślu w przedwojennej Warszawie. Podczas podróży statkiem poznaje Ksawerego Runickiego. którego posiadłość Wysokie Progi zostanie wystawiona na licytację z powodu długów. Mężczyzna prosi Magdę o rękę wyznając prawdę o kiepskiej sytuacji finansowej i o szansie straty domu.

Kobieta zgadza się i wychodzi za niego.lecz dopiero później uświadamia sobie jaki ogromny błąd popełniła.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


ISBN

9788324042944: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/biografia-prawdziwka-pal-karlsen-129990u

Cena:


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

:

Cena:


Rewolucja kulturalna

Autor: Frank Dikotter

Po gospodarczej klęsce Wielkiego Skoku Naprzód. który w latach 1958–1962 kosztował życie dziesiątki milionów ludzi. starzejący się Mao musiał ratować swoją pozycję i pozbyć się wrogów. Oficjalnym celem rewolucji kulturalnej było oczyszczenie kraju z elementów burżuazyjnych i kapitalistycznych. które – jak twierdził Przewodniczący – stanowiły zagrożenie dla komunistycznej ideologii. Mao wykorzystał jednak tę okazję. by wystąpić przeciwko współpracownikom. w tym także wieloletnim towarzyszom broni.

Chińscy uczniowie i studenci powołali do życia Czerwoną Gwardię. przysięgając bronić Przewodniczącego aż do śmierci. Wkrótce jednak z jej szeregów wyłoniły się rywalizujące ze sobą frakcje. które w imię czystości rewolucji toczyły regularne uliczne walki. W kraju zapanował chaos. interweniowało wojsko. Krwawe czystki dotknęły co pięćdziesiątego obywatela. a konsekwencje rewolucji kulturalnej były dotkliwie odczuwane przez lata.

Dostęp do świeżo odtajnionych dokumentów. raportów służby bezpieczeństwa i nieocenzurowanych wersji przemówień przywódców partyjnych pozwolił Frankowi Dikötterowi w nowatorski i niezwykle klarowny sposób opisać kolejne ciemne karty najnowszej historii Chin.

„Rewelacyjne studium burzliwych czasów rewolucji kulturalnej w Chinach. Dikötter opowiada wstrząsającą historię niewiarygodnego cierpienia. łącząc twarde dane historyczne z poruszającymi świadectwami tamtych czasów. „Rewolucja kulturalna” to doskonała kontynuacja „Wielkiego głodu i Tragedii wyzwolenia”.” „Kirkus Reviews”

„Gdyby „Rewolucja kulturalna” była szeroko dostępna w Chinach. mogłaby zagrozić panującemu aktualnie reżimowi. Książka Diköttera pomaga zrozumieć współczesne Chiny.” „The New York Times Book Review”

„Świetnie opracowana i rewelacyjnie napisana książka Diköttera o przyczynach i konsekwencjach rewolucji kulturalnej w Chinach jest istotnym przypomnieniem tragedii. do której doprowadził ostatni eksperyment Mao.” „The Guardian”

„Ostatnia część wspaniałej trylogii historycznej Franka Diköttera. […] Ta genialna książka nie pozostawia czytelnikowi żadnych wątpliwości: Mao niemal zrujnował Chiny. zostawiając po sobie w spadku atmosferę paranoi. którą przez lata utrzymywały kolejne dyktatury i która jest tak dobrze widoczna u współczesnego autokraty Xi Jinpinga.” „The Sunday Times”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 37.9


Zakochani po raz drugi

Autor: Dani Wade

Niespodziewany spadek umożliwia Masonowi powrót do rodzinnego miasta. Ma do wyrównania dawne porachunki. chce także spełnić swe marzenia. Przejmuje elitarną stadninę koni będącą własnością dziewczyny. która kiedyś złamała mu serce. Bardzo chce się na niej zemścić. ale pożądanie bierze górę…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788379760138: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/mayflower-nathaniel-philbrick-129689u

Cena:


Czesław Miłosz. Los

Autor: Tomasz Garbol

PROJEKT: EGZYSTENCJA I LITERATURA

Seria poświęcona jest wybitnym polskim pisarzom – ich twórczości ujmowanej przez nich samych i interpretowanej przez krytyków jako projekt egzystencjalny. jako próba ustanowienia i zapisania siebie i swojego sposobu odczytywania sensów rzeczywistości. indywidualnego oglądu różnych jej sfer – społecznej. politycznej. etycznej. kulturowej. metafizycznej. Istotnymi kategoriami wyjaśniającymi pisarskie dzieło są w tym przypadku biografia. tożsamość oraz kształtujące je szeroko rozumiane doświadczenie: cielesne i zmysłowe. psychiczne i społeczne. historyczne i polityczne. etniczne i estetyczne. religijne i duchowe…

 

Miłosz w tej książce to ktoś. kto ma bardzo silne poczucie szczególności własnego losu. ale zarazem doświadcza go jako tajemn

39.9: https://woblink.com/ebook/rozprzestrzenialne-media-michal-wroblewski-henry-jenkins-sam-ford-joshua-green-128920u

Cena: Sam Fordhistoria lotnictwa pdf, alkoholizm grzech czy choroba, interwencja kryzysowa pdf, sploty nerwowe anatomia, spellforce 2 shadow wars, mechanika konstrukcji, zachowaj spokój, mazanek pkm, książka jak przestać się martwić i zacząć żyć, analiza finansowa literatura, nowosci mp3, radio muzyka fakty, szczęśliwy dom mirek, mechanika ogolna, do miłości ojczyzny, skiroławki, fajdros pdf, latarnik camilla lackberg pdf, powiedz mi jak będzie, polscy pisarze kryminałów, narzeczona dla księcia online, filtracja obrazów…