Notatnik

Autor: Szmul Rozensztajn

Szmul Rozensztajn (1889-1944). nauczyciel i dziennikarz. trafił do łódzkiego getta w 1940 roku. W 1941 roku zatrudniono go w Wydziałach Ewidencji.

Prawdopodobnie przez cały okres istnienia łódzkiego getta był też osobistym sekretarzem Rumkowskiego. Od lutego 1941 roku do stycznia 1942 roku prowadził sekretarski notatnik będący nie tylko niezwykłym. faktograficznie bezcennym zapisem działalności Rumkowskiego. ale i unikatową. bo osobistą relacją ukazującą ‚Prezesa’ jako człowieka przejmująco bezsilnego. miotanego wewnętrznymi wątpliwościami. rozdartego między powinnością obrony współbraci Żydów a obowiązkiem posłuszeństwa wobec niemieckich rozkazów.

Wydawnictwo: Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Cena: 25


:

:

Cena: 10.99


Zawód tester

Autor: Radosław Smilgin

Publikacja całościowo opisuje wszystkie aspekty zawodu. odpowiedzialności testerskiej oraz wymagane kompetencje miękkie i twarde. Robi to w odwołaniu do realiów rynkowych i współczesnych trendów.

Dzieli się na dwie części: w pierwszej autor obszernie omawia podstawy zawodu testera a w drugiej oddaje w ręce czytelnika praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy.

Konstrukcja rozdziałów otwiera przed czytelnikiem kolejne obszary testowania i zapewnienia jakości tak. by na końcu dać mu możliwość świadomego wyboru zawodu i kierunków dalszego rozwoju. Wydanie drugie książki dodatkowo zostało rozszerzone o aspekt radzenia sobie na rynku pracy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 59


https://woblink.com/product-publication/download/128734/epub

1:

:

Cena:największe katastrofy kolejowe w polsce, powieść jonathana swifta, spal tę wodę, makbet opracowanie pdf, jan hlebowicz, ksiązki online, marek groński, podręcznik do łaciny, wojna w, historia etyki, zakłamanie, oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego andreas moritz, immanuel kant krytyka czystego rozumu, siostra pawlik, polska 18 wiek, pilot naga prawda, jaskulski…