Zabójstwo z urzędu

Autor: Lilia Łada

Lilia Łada daje czytelnikom kryminał w najbardziej klasycznym rozumieniu prawideł gatunku – z krwawą zbrodnią. rzetelnym śledztwem. pełnowymiarowymi postaciami bohaterów oraz tłem utkanym z szemranych biznesowo-politycznych układów towarzyskich. Ale tym. co decyduje o prawdziwej wartości tej książki. jest umiejętność pokazania mikroklimatu miejskiej instytucji. Owego zamkniętego ekosystemu. rządzącego się własnymi prawami. podporządkowanego swoistym rytuałom – tym formalnym i nieformalnym. Nieodpornego przy tym na typowe dla takich miejsc patologie. Jednocześnie autorka potrafi wybić się w swej powieści ponad lokalne problemy i opowiedzieć uniwersalną historię o zachłanności. małości i cynizmie. które mogą prowadzić do zbrodni.

Przemysław Poznański

zupelnieinnaopo

:

Cena:


ISBN

9788380739703: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/miedzy-niebem-a-niebem-o-sullivan-joanne-128423u

Cena:


ISBN

9788381192309: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/ulotnosc-chwili-ilona-adamczyk-128959u

Cena:


O głoszeniu i słuchaniu słowa Bożego

Autor: bł. Humbert z Romans

O głoszeniu i słuchaniu słowa Bożego – najsłynniejsze dzieło Humberta powstało prawdopodobnie w latach 1267–1277. a do naszych czasów zachowały się dwadzieścia trzy kopie rękopiśmienne. My prezentujemy je Państwu w serii klasyki dominikańskiej. w świetnym tłumaczeniu o. Wiesława Szymony i ze wstępem o. Tomasza Gałuszki.

Tekst traktatu świadczy o tym. iż jego autor był jednym z tych dominikanów. którzy nie tylko dbali. ale wręcz „walczyli” słowem i piórem o wykształcenie świętych. dojrzałych i skutecznych kaznodziejów. Dla Humberta głoszenie słowa Bożego było najwznioślejszym dziełem miłosierdzia względem bliźniego oraz najwyższą formą uwielbienia Boga. To dość oryginalne twierdzenie stanowi klucz interpretacyjny. pozwalający zrozumieć i właściwie odczytać wszystkie nauki zawarte w prezentowanym dziele.

Oznaką wielkiej sławy i czci jest wchodzenie na królewskie komnaty z wielkim orszakiem; otóż dobry kaznodzieja nie wejdzie tam sam. lecz wprowadzi ze sobą wszystkich. których nawraca.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


Góra obietnic

Autor: Adam Szustak

„Nazwałem tę książkę >Górą obietnic<. ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów. pouczeń i wskazówek. które mają kształtować życie człowieka wierzącego. Jest to swoistego rodzaju kwintesencja moralności. I nie mam wątpliwości. że tak rzeczywiście jest. Ale jednocześnie wydaje mi się to czymś bardzo zawężającym perspektywę i de facto czymś. co obdziera przykazania z ich niezwykłej zawartości i piękna”. (fragment Wprowadzenia)

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 26.99


Baśnie braci Grimm wydanie drugie

Autor: Bracia Grimm

Wydanie drugie

Baśnie braci Grimm (niem. Kinder- und Hausmärchen) – zbiór baśni spisanych przez niemieckich pisarzy i językoznawców. braci Wilhelma i Jacoba Grimmów i opublikowany w roku 1812 (tom I) i w roku 1815 (tom II). Zbiór ten. powstały na podstawie wieloletnich badań podań. mitów i opowieści ludowych. stał się klasyką literatury. przetłumaczoną na wiele języków.

Bracia Grimm w publikowanych baśniach zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. stąd charakterystyczne dla tych opowieści okrucieństwo. W świecie tych baśni panowało zwykle żelazne prawo moralne – dobro i przezorność zwycięża niegodziwość.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9bohatyrowicz z powieści, idź i patrz, radio rzeszów online, andrzej marek prawo karne, god of war rzeczna przełęcz artefakty, nioh 2 poradnik, maria szamot o autorce, tajemniczy ogród wypracowanie klasowe list, lasy liściaste i mieszane ciekawostki, bajki strazackie, arkady saulski, a co jesli, igor bajka, sensacje xx, czerwony krąg, przemówienie budowa, mama kazała mi chorować pdf, e ksiazka, zachłanny mózg, wiersze logopedyczne, halliday podstawy fizyki pdf, jak przestac sie martwic i zaczac zyc pdf…