Indyjskie malarstwo miniaturowe

Autor: Dorota Kamińska

Książka omawia interesujący artystycznie i ikonograficznie zespół 9 miniatur ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pierwsza część zawiera syntetyczne wprowadzenie w tematykę indyjskiego malarstwa miniaturowego (jego funkcje. zasady teoretyczne i techniki malarskie) oraz przedstawienie najważniejszych szkół malarstwa miniaturowego w północnych Indiach. W części drugiej Autorka omawia miniatury. Wychodząc od wnikliwej analizy ikonograficznej. wskazuje dzieła literackie. które zainspirowały twórców miniatur. wyjaśnia typ przedstawienia i znajdujące się w nim symbole i atrybuty. by na końcu na podstawie szerokiego materiału porównawczego ustalić miejsce i czas powstania miniatur z warszawskiej kolekcji.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 14


Autor

Christoper T. Hill:

:

Cena:


Esencjalista

Autor: Greg McKeown

W byciu  esencjalistą nie chodzi o to. żeby robić więcej w krótszym czasie. lecz o to. żeby robić tylko właściwe rzeczy.• Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie. że rozmieniasz się na drobne?• Czy czujesz się przepracowany i jednocześnie mało użyteczny?• Czy często jesteś zajęty. ale nie produktywny?• Czy czujesz się tak. jakby inni ludzie nieustannie kradli twój czas?Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań. do wolności doprowadzi cię droga esencjalizmu.Esencjalizm to coś więcej niż strategia zarządzania czasem albo technika zwiększania produktywności. Polega na systematycznym i metodycznym rozpoznawaniu rzeczy. które są dla nas najważniejsze. oraz na eliminowaniu wszystkiego innego. abyśmy mogli jak najlepiej zająć się sprawami najistotniejs

29.99: https://woblink.com/ebook/tuz-za-rogiem-magdalena-kawka-robert-ziolkowski-18167u

Cena: Robert Ziółkowski


Nieboski Chopin

Autor: Piotr Wierzbicki

Ebook bez dołączonej płyty muzycznej.

Kolejny konkurs chopinowski już tej jesieni i oto mamy nową książkę muzyczną Piotra Wierzbickiego. Dostała prowokujący tytuł: Nieboski Chopin. Dlaczego „nieboski”? Odpowiedzią jest ekstremalna oryginalność tej muzyki. jej uderzająca inność w stosunku do tego. co skomponowali poprzednicy. współcześni i potomni. Autor przedstawia Chopina jako genialnego muzycznego odmieńca. romantyka i zarazem przytomnego realistę. burzyciela i zarazem jedynego. który potrafił pójść za Bachem.

Po dwunastu rozdziałach tekstu głównego następuje dodatek poświęcony paru chopinowskim osobliwościom. tam zaś. na zakończenie. wspomnieniowy esej o przygodach z konkursem chopinowskim.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 20piekni dwudziestoletni, przygody plastusia, mróz chyłka tom 9, badania podmiotowe, alternatywne i wspomagające metody komunikacji, teoria wychowania w zarysie łobocki, patyki badyle, podstawowe czasowniki francuski, teoria obwodów zadania z rozwiązaniami, łukasz drozda, andrzej jakubiec, testy z ortografii, aleksandra jurkowska, słuchowisko dla dzieci mp3, samorząd terytorialny książki…