Ostaniec. czyli ostatni świadek

Autor: Jerzy W. Borejsza

„W roku 2018 rozpocząłem osiemdziesiąty czwarty rok życia. I widzę. jak przez Polskę i Europę przetacza się nawrotna fala ruchów bądź reżimów autorytarnych. Jednym z filarów propagandy. na których się wspierają. jest fałszowanie historii. Prawda historyczna często przestaje w takich warunkach istnieć” – pisze prof. Jerzy W. Borejsza. jeden z najwybitniejszych polskich historyków doby powojennej. specjalista od faszyzmu i nazizmu. Swoje wspomnienia. głównie z lat 40. i 50.. przeciwstawia dzisiejszym czarno-białym pomysłom propagandystów.

Lista wybitnych i całkiem niewybitnych osób opisanych w Ostańcu jest bardzo długa. Tytułowy ostaniec. czyli Jerzy W. Borejsza jest synem Jerzego Borejszy. twórcy koncernu prasowego i wydawniczego „Czytelnik”. bratankiem Józefa vel Jacka Ró

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Pan Karol

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Jest to jedna z powieści. które w młodości autora wylęgły się. więcej z marzeń o świecie. niż z postrzeżeń nad światem. Przebiegając ulice Wilna wieczorem. gdy padał mrok nocny. wpatrywał się ciekawie w przesuwające postacie. starał się odgadnąć dokąd. po co. z jaką myślą dążyły? Nieraz gonił za posępną twarzą. pod którą brwią nawisłą szukał dziwacznej powieści. Wróciwszy potem do samotnego mieszkania rozplatał swoje marzenia. rozrzucał je. i wił z nich powieści tak dziwaczne. jak postacie sunące się po ulicy o zmroku. jak myśl młodego. gdy ją co daleko od świata rzeczywistego uniesie. Tak się urodził i Pan Karol. ze światła w oknach na Skopówce. z przechadzki na Antokol. 

‚Darujcie surowsi czytelnicy. rozbujanej młodej fantazij; starszy i chłodniejszy. proszę was o

34.9: https://woblink.com/ebook/jan-walc-biografia-opozycjonisty-jan-olaszek-135267u

Cena:


Turbometabolizm. Jak zapobiec otyłości. cukrzycy. chorobom serca i innym dolegliwościom metabolicznym

Autor: Vij Pankaj

Misją Autora jest pomaganie ludziom spowalniać proces starzenia się i zoptymalizować stan ciała na całą długość życia. Swój program opiera na diecie o niskim indeksie glikemicznym. przeciwzapalnej. praktykowaniu regularnej aktywności fizycznej. medytowaniu i wysypianiu się. Teraz i Ty dowiesz się. dlaczego warto mieć turbometabolizm. Poznasz syndrom metaboliczny będący przyczyną leżącą u źródeł chronicznych chorób. Wdrożysz holistyczne podejście do leczenia cukrzycy u osób otyłych i zrozumiesz znaczenie wody w diecie. Opanujesz stres zanim on zapanuje nad Tobą. nauczysz się zdrowo wysypiać i poznasz superżywność. suplementy oraz przepisy na najzdrowsze dania. Zaczniesz także efektywnie wykorzystywać indeks glikemiczny i t

24.99: https://woblink.com/ebook/swit-miedzy-dobrym-i-zlym-marta-krajewska-bernadeta-lesniowska-gustyn-135738u

Cena:anna pekaniec, wykłady z anestezjologii, sonia raduńska, wielkie kłamstewka pdf, metro pdf, gordian melissa darwood pdf doci, tylko jedna noc pdf, piotr mamet, jakub żulczyk zrób mi jakąś krzywdę chomikuj, pensjonarki, małgorzata rogala chomikuj pdf, sprawdzian dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 klasa 2, złodziej tożsamości. historia prawdziwa…