Tajemnice mazdaznanu

Autor: Eugeniusz Polończyk

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Mazdaznanizm. Mazdaznan (mazda – w starożytnej Persji mistrz i (…) myśl) jest ruchem. mającym bardzo mało wspólnego z religią. a jeszcze mniej z chrystianizmem w ogólnie przyjętym pojęciu. Zwolennicy tego kierunku określają mazdaznanizm. jako najstarszą wiedzę. obejmującą całego człowieka. a więc zarówno jego ciało jak ducha. Nauka ta ma być częściowo dziełem dociekań ludzkich. częściowo zaś objawieniem Bożym. Podstawą zasad mazdaznanizmu jest religia starożytnej Persji. a więc przede wszystkim istnienie w świecie dwóch pierwiastków. stale ze sobą walczących: dobra i zła. Pojęcie dobrego – Boga – wedle mazdaznanizmu jest zbl

21: https://woblink.com/ebook/geneza-spoleczenstwa-polskiego-na-podstawie-kroniki-galla-i-dyplomatow-xii-wieku-michal-bobrzynski-32103u

Cena:


L’Affaire Lerouge

Autor: Émile Gaboriau

Célestine Lerouge. veuve. est retrouvée égorgée avec une sauvagerie effroyable. Tous les indices conduisent à un jeune homme de bonne famille. Mais quelle est la vérité? «L’affaire Lerouge» est le premier roman « judiciaire » français. Son auteur. Émile Gaboriau. crée une intrigue policière où se mêlent la construction astucieuse et l’histoire amoureuse.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/32202/epub

1: Autor

:

Cena:


Król Duch. czy Królowie-Duchy?

Autor: Ignacy Matuszewski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. „„Król-Duch”. uważany przez długi czas za mętny chaos majaczeń „obłąkanego” na wpół artysty. staje się. dzięki wytrwałym pracom kilku krytyków – czcicieli Słowackiego. z każdym rokiem przejrzystszy. jaśniejszy i zrozumialszy dla ogółu”. Ignacy Erazm Stanisław Matuszewski (1858-1919) – krytyk literacki. współpracownik „Przeglądu Tygodniowego”. kierownik literacki „Tygodnika Ilustrowanego”. autor artykułów w czasopiśmie „Witeź”. kierownik działu humanistycznego Encyklopedii Orgelbranda. prezes Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy. Syn Ignacego. powstańca styczniowego. i Eufemii z Lisieckich. O

:

Cena:


ISBN

9788365740601: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/skradzione-godziny-maria-solar-32285u

Cena:drzewo morwowe, agnieszka kuc, kardiologia dziecięca, zarys człowieka, przypadki robinsona crusoe pdf, percy jackson audiobook, tron prawdy pdf, magda witkowska, aleksander chłopecki, węgiel z donbasu, tomasz moll, mapa rzymu pdf, moja tesla, opowiadania erotyczne w autobusie, alan kardec…