ISBN

9788364145070: Wydawnictwo

Format

5: https://woblink.com/ebook/przemiany-tom-iii–30047u

Cena:


Tono-Bungay

Autor: Herbert George Wells

Considered one of Wells most successful attempts at a social novel in the vein of Charles Dickens and William Makepeace Thackeray. Wells’s tale is a panoramic view of an unravelling society. A semi-autobiographical satire of Edwardian advertising and patent-medicines. The story follows the life of a young man. George. and his Uncle Edward. Edward invents an elixir called TONO-BUNGAY and hires his nephew George to help build the company. The medicine becomes a huge commercial success. causing George to reflect on the sickness at the heart of a society that lets itself be so easily duped. He begins to search for a new order to replace the old one. a quest that leads him to dangerous aeronautical experiments. At the end of the novel. George sails down the River Thames to the open sea. toward the hopeful new world that awaits him.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Antyk w malarstwie

Autor: Bożena Fabiani

Antyk w malarstwie to kolejna publikacja Bożeny Fabiani. Autorka tym razem sięga do tradycji mitologicznej w europejskiej sztuce nowożytnej. Przybliża dorobek kultury klasycznej na przykładach malarstwa. a niekiedy także rzeźby. Pokazuje trwałość tradycji. ciągłość wątków. które trafiły do sztuki głównie w okresie renesansu i zadomowiły się w niej na kilka następnych wieków. Autorka skupia się na objaśnieniu tego. co przedstawiają dzieła. jednak nie pomija także samych artystów. którzy je tworzyli. Wszystko po to. by ocalić choć cząstkę światowego dorobku malarstwa – bez znajomości mitologii nie można bowiem zrozumieć tysięcy obrazów wchodzących w skład kanonu sztuki europejskiej.

Poza śledzeniem tradycji mitologicznej w sztuce nowożytnej aut

24.9: https://woblink.com/ebook/pamietnik-nastolatki-13-julia-vi-beata-andrzejczuk-30022u

Cena:


ISBN

9788380834149: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/swiat-wedlug-amelki-magdalena-niedzwiedz-30099u

Cena:haruki, agata ziółkowska, drapieżne ryby morskie, jakub trojanowski, piotr jarzemski, grosfeld jan, chemia analityczna kocjan, allah akhbar, szary diabeł, diana palmer nieodparta pokusa pdf, upadek komunizmu w polsce krótko, dzieci z bullerbyn tekst, a31 kwalifikacja, zadania z logiki matematycznej, za zamkniętymi drzwiami mobi, zły las pilipiuk…