Była raz wojna. Bomby poszły

Autor: John Steinbeck

Steinbeck skupia się na ludziach. a nie na bitwach. Je i pije z żołnierzami na froncie. rozmawia i walczy z nimi ramię w ramię. ‚Była raz wojna’ tworzy niezapomniany portret życia w czasie wojny. który nadal zaskakuje prawdą i humanitaryzmem.

Wielka Brytania. Afryka północna. Włochy… wielka wojna. której losy jeszcze nie były przesądzone. choć uczestniczyła już w niej Ameryka. Heroizm. trud codziennej walki. znaczące wydarzenia i drobne epizody. w których uczestniczy i które ogląda autor.

Jest zawsze na pierwszej linii. zawsze obok żołnierzy. W reportażach zawartych w tym zbiorze pisanych na zamówienie dziennika ‚New York Herald Tribune’ najwięcej miejsca poświęcił nie rzeczom i sprawom uznanym za najważniejsze. nie budzącym grozę wydarzeniom. lecz drobnym. codziennym (niekiedy zabawnym) sprawom. które wojnie towarzyszą. Ukazuje przy tym ludzki wzniosły i skromny wymiar nieludzkiej wojny.

Tłem dla powieści ‚Bomby poszły’. która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie. jest obraz amerykańskich sił powietrznych oraz amerykańskiej załogi bombowca. najważniejszego elementu tychże sił. a także – jak określił to sam Steinbeck – ‚najwspanialszej drużyny świata”.

‚Bomby poszły’ to meldunek. który załoga składa w chwili. gdy wielkie bomby lotnicze wypadają z komory i lecą w dół. w stronę nieprzyjaciela… Słowa te oznaczają. że misja została wykonana i że można wracać do domu. Pewnego dnia to hasło rozbrzmi nad pokonanym wrogiem i wtedy będzie można wrócić do domu na dobre.

Jeśli zapomnieliście. czym jest wojna. Steinbeck odświeży wam pamięć. Taka literatura nigdy się nie starzeje.

‚Chicago Tribune’

John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz. laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za ‚realistyczny i poetycki dar. połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych’. Jego najbardziej znane powieści to ‚Na wschód od Edenu’. ‚Tortilla Flat’. ‚Myszy i ludzie’. ‚Grona gniewu’ i ‚Ulica Nadbrzeżna’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.2


Alicja w Krainie Czarów. Wydanie dwujęzyczne z gratisowymi ebookami

Autor: Lewis Carroll

Lewis Carroll rozumiał dzieci jak nikt inny – wyrazem tego jest jego Alicja w Krainie Czarów. Niesamowita opowieść o kilkuletniej dziewczynce. która pewnego dnia wpada do króliczej nory. wydaje się połączeniem dziecięcej wyobraźni. szalonych snów i beztroskiej zabawy. Ta krótka książeczka przenosi czytelnika. także dorosłego. w fantastyczny świat. gdzie wszystko jest możliwe. Alicję czyta się z zapartym tchem. a odkłada na półkę z postanowieniem. że jeszcze nieraz się do niej wróci.

 

Wydanie dwujęzyczne z gratisowymi ebookami

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodz

:

Cena:


ISBN

9788373779655: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/detoks-umyslu-jak-przebaczyc-sobie-i-innym-pozbyc-sie-negatywnych-emocji-i-zyc-pelnia-zycia-jewsiejewa-tatiana-139024u

Cena:


Nie igraj z pożądaniem

Autor: Sabrina Jeffries

Tropiąc szulera odpowiedzialnego za śmierć brata. panna Delia Trevor spędza całe dnie na przyjęciach i balach. noce zaś w klubach karcianych dla dżentelmenów. Jej sprytne przebranie nie zdoła jednak zwieść słynnego rozpustnika Warrena Corry. markiza Knightord. Mężczyzna szantażuje Delię. grożąc. że wyjawi jej sekret rodzinie i znajomym. Panna Trevor zrobi wszystko. by uchronić swą tajemnicę. nawet jeśli wymaga to niebezpiecznej zabawy w kotka i myszkę z bystrym. przystojnym markizem. 

Książki tej autorki – napisane z wdziękiem. dowcipne. charakteryzujące się zręcznie skonstruowaną akcją. wyrazistymi postaciami i błyskotliwymi dialogami od lat regularnie pojawiają się na amerykańskich listach bestsellerów

Wy: 1

Cena:kontuzje biegacza, infj znane osoby, metal gear solid v the phantom pain poradnik, heroes 7 kampania, marcin anholcer, zakochany w heloizie, grzeczność językowa definicja, dawid waszak, fałdowski, polskie miasta w baśni i legendzie, ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, monika polit, zaczynaj od dlaczego. jak wielcy liderzy inspirują innych do działania, handel ludzmi pdf, sarah j maas królestwo popiołów chomikuj, bestandteil…