Na polu chwały

Autor: Henryk Sienkiewicz

W majątku Bełczączka w Puszczy Kozienickiej w ziemi radomskiej zamieszkuje pan Gedeon Pągowski z wychowanką. sierotą – panną Anna Sienińska. osiedleni tam jako przybyli z kresów wschodnich po zniszczeniu ich majątków podczas rebelii Chmielnickiego. W dziewczynie od dawna kocha się mieszkający po sąsiedzku Jacek Taczewski z Wyrąbek – daleki potomek sławnego rycerza Mikołaja Powały z Taczewa.

Powieść rozpoczyna się sceną. w której podróżujący wraz z wychowanką pan Pągowski. zagrożony napadem watahy wilków. zyskuje ratunek i pomoc od sąsiadów: czterech braci Bukojemskich i młodego syna pana Serafina Cyprianowicza – Stanisława. pochodzących z Ormian i też przybyłych z kresów wschodnich

Na polu chwały. Powieść historyczna z czasów króla Jana Sobies

27.9: https://woblink.com/ebook/pol-zycia-mats-strandberg-justyna-czechowska-127779u

Cena:


ISBN

9788365843722: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/moje-zycie-ma-cel-rozmyslam-modle-sie-rozumiem-rick-warren-128865u

Cena:


Dziewczyna z Wenecji

Autor: Martin Cruz Smith

Cenzo to prosty rybak usiłujący przeczekać na uboczu do końca wojny. Stara się nie rzucać w oczy. łowiąc ryby w lagunach u północnych wybrzeży Włoch. Pewnego wieczoru w jego sieci zaplątuje się młoda kobieta.

Giulia jest włoską Żydówką. której udało się uniknąć schwytania przez nazistów. zdeterminowaną. by odnaleźć swoją rodzinę. Nieoczekiwane spotkanie tych dwojga sprawi. że Cenzo zmuszony będzie wyruszyć w podróż i chcąc nie chcąc. trafi w sam środek międzynarodowej polityki wojennej…

 

 

Niesamowicie sugestywna opowieść… Smith. niczym wytrawny magik. wyczarowuje Wenecję sprzed lat.

Nie wahajcie się. by poświęcić tej książce swój wolny czas.

Dennis Drabelle. „The Washington Post”

Wydawnict: https://woblink.com/ebook/ostatnia-wyrocznia-james-rollins-boguslaw-stawski-128511u

Cena:


Dzieła wszystkie. tom 1

Autor: Mistrz Eckhart

Pierwszy tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza.

Wyjdź całkowicie z siebie dla Boga. a On wyjdzie cały z siebie dla ciebie. Kiedy Bóg i człowiek wychodzą z siebie. to. co pozostaje. jest prostym Jednym.

Jeśli brak pobożności i skruchy sprawia ci ból. to właśnie jest teraz twoją pobożnością i surowością.

Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczyma. którymi patrzą na krowę. i chcą kochać Boga tak. jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera. ze względu na swoją własną korzyść.

Historia dzieł Mistrza Eckharta sama w sobie jest fascynująca. od jego wielkiego ucznia – XV-wiecznego mistyka Mikołaja z Kuzy począwszy. a na współczesnej kontynuacji edycji rozpoczętej przez Josefa Quinta (jego następcy to G. Steer i W. Klimank) skończywszy. Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie. odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech). które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke. wyd. A. Zimmermann. L. Sturlese. t. 1-5).

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Utoną we łzach swoich matek

Autor: Johannes Anyuru

Zdobywca Augustpriset 2017.

Pewnego zimowego wieczoru do księgarni w Göteborgu wchodzi troje zwolenników ugrupowania terrorystycznego Daesh. Odbywające się tam spotkanie z kontrowersyjnym artystą przerywa strzelanina. wybucha panika. wszystkie znajdujące się wewnątrz osoby zostają wzięte jako zakładnicy. Terrorystka. której zadaniem jest filmowanie przebiegu zamachu. odwraca się w którymś momencie do swojego towarzysza i mówi szeptem: ‚Posłuchaj mnie. Nie powinno nas tutaj być. To nie tu mieliśmy trafić’.

Dwa lata później pisarz odwiedza kobietę w klinice psychiatrycznej. Dziewczyna czytała jego książki i przekazuje mu plik kartek. na których spisała swoją zadziwiającą opowieść.
Twierdzi. że pochodzi z przyszłości. w której Szwecja – w wyniku zamachu – stała się państwem totalitarnym.

To dystopia o islamofobicznym społeczeństwie apartheidu. w którym ludzie będą izolowani w zamkniętych sektorach. a ‚szwedzkie wartości’ staną się totalitarnymi prawdami.
‚Svenska Dagbladet’

Paląco aktualna powieść. która opisuje wiele z najbardziej przerażających współczesnych tendencji: przede wszystkim to. jak strach współgra z nienawiścią i jak właśnie teraz stają się one pożywką i paliwem dla terroryzmu i faszyzmu.
‚Göteborgs Posten’

Powieść Johannesa Anyuru to wstrząsająca. pełna smutku wizja przyszłości. która jest w rzeczywistości przenikliwą opowieścią o tym co tu i teraz. Nie tylko w Szwecji. ale także w Polsce. To książka o strachu i przemocy. o społecznych podziałach i rasizmie. o nacjonalizmie. fanatyzmie i kryzysie duchowości. Nie ma w niej czarno-białych uproszczeń. jest za to ból. jeszcze więcej bólu i odrobina nadziei. To powieść mędrca. która zmusza do myślenia i pozwala trochę lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.
Katarzyna Tubylewicz. pisarka i tłumaczka

Johannes Anyuru. ur. 1979. Zadebiutował w 2003 r. tomem wierszy ‚Det är bara gudarna som är nya’ (I tylko bogowie są nowi). za który otrzymał nagrodę literacką Guldprinsen. W tym samym roku ruszył w trasę z performansem spoken-word ‚Abstrakt rap’ (Abstrakcyjny rap). wyprodukowanym we współpracy z Riksteatern i DJ-em Khimem. W 2005 r. ukazał się tom wierszy ‚Omega’. a w 2009 r. – kolejny. ‚Städerna inuti Hall’ (Miasta w Hall). nominowany do nagrody literackiej Augustpriset. W 2010 r. wydał swoją pierwszą powieść ‚Skulle jag dö under andra himlar’ (Gdybym miał umrzeć pod innym niebem). a dwa lata później En civilisation utan båtar (Cywilizacja bez łodzi). Powieść ‚En storm kom från paradiset’ (Burza nadeszła z raju) z 2012 r.. nominowaną do Augustpriset. przetłumaczono m.in. na francuski. niemiecki. angielski. norweski. duński. fiński i niderlandzki. Opublikowana w 2017 r. ‚De kommer att drunkna i sina mödrars tårar’ (‚Utoną we łzach swoich matek’) otrzymała Augustpriset za najlepszą powieść roku 2017. Mieszka w Göteborgu żoną i czwórką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4książka kucharska dla cukrzyków, konrad mazowiecki sprowadził krzyżaków do polski, kill grill książka, dynamika mechanika, biologia gimnazjum pdf, planeta lema. felietony ponadczasowe, kolacja z tiffanym doci, zaburzenia zachowania u dzieci w wieku szkolnym, noczkin, cnota grunt wszystkiemu interpretacja, matura poprawka, ziarno prawdy sapkowski pdf, andrzej antoszewski, lekkomyślna siostra, zniewolony książę chomikuj, wrota do piekieł za darmo, daremne, grecka polis, ekstradycja mróz ebook…