Procesy innowacyjne w polskiej gospodarce – potencjał zmian

Autor: Anna Francik

Innowacje wpisane w jeden z priorytetowych obszarów rozwoju gospodarki Unii Europejskiej są przedmiotem wielu rozważań. zarówno tych o charakterze teoretycznym. jak i praktycznym. Pojęcie innowacji. wprowadzone do literatury ekonomicznej przez Josepha Schumpetera. zostało pokazane w kontekście źródła dynamiki gospodarczej. Innowacje warunkowały osiągnięcie wyższej efektywności produkcji. a przez to szybszy wzrost jej poziomu i lepsze zaspokojenie dobrobytu społecznego. Obecnie innowacyjność jest zagadnieniem w sferze zainteresowań wielu podmiotów. zarówno przedsiębiorstw. naukowców oraz władzy publicznej. Przedsiębiorstwa przywiązują dużą uwagę do zwiększania swojego potencjału innowacyjnego. od którego zależy ich pozycja konkurencyjna na rynku. gr

:

Cena:


Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy

Autor: Krzysztof Pałys

Dwóch zakonników w habitach. autostopowiczów w drodze do Macedonii. to niecodzienne zjawisko. Ta wyjątkowa podróż. która była szeroko komentowana. budziła zainteresowanie. zaskoczenie. ale też krytykę. Ojcom: Krzysztofowi i Maciejowi możemy teraz towarzyszyć we wspomnieniach z tej niezwykłej drogi do Matki Teresy. Podróż ta została przepięknie zilustrowana grafikami autorstwa Jolanty Franus.

„Tak się wakacji nie spędza”.

„Nie wypoczniecie”.

„Niepotrzebnie prowokujecie los”.

„Wystawiacie Boga na próbę”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


Piosenka humbaka

Autor: Michał Zioło

Piosenka humbaka to zbiór zapisków jedynego polskiego trapisty. który raz po raz wynurza się z rzeczywistości zakonu o najbardziej surowej regule w Kościele katolickim. by pisać zarówno o prostej codzienności. jak i swoich literackich fascynacjach i rozczarowaniach.

Dziennik ojca Michała skrzy się humorem i zachwytem nad stworzeniem. nie brak w nim również złośliwości. niecierpliwości i trudnych pytań. Układają się one w intrygującą melodię : „może ktoś ją usłyszy. nie musi do końca jej rozumieć. akceptować. nucić. ważne jest w niej to. że wciąż ją słychać. a to oznacza. że jeszcze płyniemy”.

Zapraszamy do inspirującej lektury. do zatrzymania się w biegu. dostrzeżenia bogatych w znaczenia drobiazgów. W humbakowej piosence naprawdę „kryje się sens dla ludzi stojących na brzegu”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


1

:

:

Cena:komemtator, weźmisz czarno kure pdf, kłamstwa którymi żyjemy, chłopcy z placu broni cała książka, rafał kuś, błąd w prawie karnym, niezdobyta melissa darwood, kostnica horror, pieśni harcerskie, unified protector, sprawdzian klasa 3 matematyka, złączeni nienawiścią doci, nie dzwoń do mnie pdf, leki w ratownictwie medycznym 2017 pdf…