Przyjacielska przysługa

Autor: Kat Cantrell

„Cały czas wpatrywali się sobie w oczy. Miał wrażenie. że topi się w jej źrenicach. w niej samej. Nie rozumiał tego zjawiska. ale nawet nie próbował. Viviana przepełniała go. płynęła w jego żyłach. biła w jego sercu. Świat znikł. Byli tylko on i ona. Zachwycał się nią. a ona nim…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

29.9: https://woblink.com/ebook/milosc-i-inne-deliria-mika-dunin-135585u

21.75: https://woblink.com/ebook/flu-game-wojciech-kleczar-135839u

Ostatni oddech Cezara.

Autor: Sam Kean

Ta książka dosłownie zapiera dech w piersiach… „Powietrza!” – możesz krzyknąć. czytając z wypiekami na twarzy opowieści o tej szczególnej mieszaninie gazów. Być może sam zdziwisz się własną reakcją. Mieszanina jest bowiem niepozorna w swojej przezroczystości i na co dzień nie zastanawiasz się nad tym. jak wnika do twoich płuc. Jednak to dzięki niej żyjesz. a teraz możesz się o niej więcej dowiedzieć! Weź więc głęboki oddech. bo powietrze z pewnością nie raz cię zaskoczy. Kiedy w idy marcowe 44 roku p.n.e. Juliusz Cezar na podłodze rzymskiego Senatu wydał z siebie ostatni oddech. tchnienie to nie zniknęło bez śladu – właściwie. gdy czytasz te słowa. jego część przebywa w twoich płucach. Tak się bowiem składa. że z tryliardów cząsteczek gazów. jakie przed chwilą uleciały z twoich ust. niektóre gościły w płucach dinozaurów. inne roznosiły zapach perfum Kleopatry czy mieszały się z gazem musztardowym na frontach I wojny światowej. Są w tej mieszaninie również molekuły. które tworzyły falę uderzeniową bomb atomowych. a nawet kosmiczny pył. z którego powstał Układ Słoneczny. A jeśli boisz się. że niektóre opowieści z tej książki mogą okazać się zbyt nudne. odetchnij z ulgą – to zbiór fantastycznych ciekawostek. dzięki którym wiedza niepostrzeżenie. niczym powietrze. wnika w głąb ciebie i pozostaje na długo. Uważaj jednak! Możliwe. że kiedy się dowiesz. jak doszło do stworzenia chleba z powietrza i dlaczego bracia Montgolfier dostaliby dziś mandat za paryski smog. nie będziesz mógł złapać tchu.

Wydawnictwo: Feeria

nauczyciel etyki praca, 41 dni nadziei książka, marek stańko, metody zarządzania projektami, justyna korzeniowska, elektryczność i magnetyzm sprawdzian odpowiedzi, grzegorz damięcki żona, scenariusze teatralne pdf, fizyka halliday, egzorcysta czasopismo, lexic, niebezpieczne kobiety martin, metro na szpilkach, włodzimierz kurnik…