Zbrodnia i kara

Autor: Fiodor Dostojewski

Zbrodnia i karajest powieścią rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego z 1866 roku należącą do ścisłego kanonu arcydzieł literatury światowej. Opowiada o zbrodni popełnionej przez studenta Rodiona Raskolnikowa. który dla pieniędzy morduje starą lichwiarkę i jej siostrę. a także o wpływie tej zbrodni na uczucia. psychikę i moralność przestępcy. Raskolnikow uważa się za jednostkę wybitną i wyjątkową. za buntownika przeciwko niesprawiedliwościom tego świata. Borykając się z trudnościami bytowymi. bohater przypisuje sobie prawo do przestępstwa. uznając. że szlachetny cel. jakim jest wsparcie genialnej jednostki. uświęca krzywdy wyrządzone zwykłym ludziom. których nazywa „wszami”. Kiedy jednak Raskolnikow popełnia zbrodnię. odzywają się w nim dręczące myśli

31: https://woblink.com/ebook/piesni-dawnej-jonki-tom-i-michal-kaminski-126198u

9788301200145: Wydawnictwo

59: https://woblink.com/ebook/to-zyje-sztuczna-inteligencja-toby-walsh-126461u

Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Asystentka doskonała

Autor: Chantelle Shaw

Sara Lovejoy wróciła z wakacji tak odmieniona. że jej szef. producent luksusowych jachtów. Alekos Gionakis. ledwo ją poznał. Na okularnicę w szarej garsonce nie zwracał uwagi i mógł z nią spokojnie pracować. lecz obok ponętnej kobiety. świadomej swojej urody. nie potrafi przejść obojętnie. Nagle pragnie poznać Sarę bliżej. Intryguje go. z kim spotykała się na Riwierze Francuskiej. i jest o nią zazdrosny. Wpada na pomysł. co zrobić. by Sara musiała teraz spędzać większość czasu tylko z nim…

Wydawnictwo: Harlequin

Droga do marzeń

Autor: Krystyna Mirek

Życie Konstancji sypie się nagle i bez ostrzeżenia. Wychowana w bajce zamożna jedynaczka nagle musi się zmierzyć z brutalną prozą życia. Troski materialne to jednak nie wszystko. Konstancja stanie przed poważniejszym wyzwaniem. W środowisku. w którym wszyscy kłamią musi odnaleźć prawdę. I zbudować swoje życie na nowo.

To opowieść o skomplikowanych życiowych wyborach. tajemnicach przeszłości i prawdziwych. wielkich uczuciach. A także o poszukiwaniu własnej tożsamości. kiedy okazuje się. że nic nie jest takie. jak się przez lata wydawało.

Wydawnictwo: Filia

Klub w siodle (Tom 1). Mistyk

Autor: Stacy Gregg

1. tom cyklu KLUB W SIODLE

Dla młodych wielbicielek fantastycznych przygód. niezwykłych tajemnic i jazdy konnej

Issie uwielbia konie – a zwłaszcza Mistyka. na którym jeździ w każdej wolnej chwili. Kiedy więc dochodzi do tragedii i ukochany koń ginie. dziewczynka jest zrozpaczona i postanawia już nigdy nie wsiąść na koński grzbiet. Los ma jednak wobec Issie inne plany. Instruktor jazdy konnej powierza jej opiekę nad porzuconą i zaniedbaną Strzałką. Czy Issie da radę okiełznać klacz? Czy uda jej się uratować Strzałkę przed niebezpieczeństwem? Jaką rolę odegra w tym wszystkim Mistyk?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

tlumacz lacinsko polski, targowisko proznosci, przysłowia angielskie pdf, susan lewis, mickiewicz sonety odeskie, dziennikarz sportowy, bogowie z kosmosu pdf, jaskulski, zamiana rebecca fleet, autoafirmacja, dziecko piątku pdf, wydawnictwo dygresje, opowieść podręcznej margaret atwood pdf, rzeczpospolita obojga narodów jasienica, małgorzata paszko…