Siła

Autor: Naomi Alderman

Kobiety na całym świecie odkrywają. że mają siłę.

Jednym dotknięciem mogą zadawać straszny ból. a nawet zabijać.

Nagle wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę. że stracili władzę.

Nadszedł Dzień Dziewczyn – ale co przyjdzie potem?

 

To nie tylko opowieść o tym. co by było. gdyby władza trafiła w ręce kobiet.

Siła z bezkompromisową śmiałością pokazuje świat. w którym obecnie żyjemy.

 

Jedna z najważniejszych książek 2017 roku. okrzyknięta „feministyczną dystopią na czasy #metoo”.

 

„Elektryzująca! Szokująca! Spadną wam kapcie. A później pomyślicie dwa razy – o wszystkim”. – Margaret Atwood 

 

„W Opowieść podręcznej Atwood kobiety zostały sprowadzone do roli niewolnic. Przerażające. że taki

31.9: https://woblink.com/ebook/podroz-zimowa-jaume-cabre-anna-sawicka-124267u

Cena:


Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


Mam na imię Zero

Autor: Luigi Ballerini

Zero nigdy jeszcze nie dotknął żadnej żywej istoty. nie doświadczył zimna ani gorąca. nie wie. co to wiatr i śnieg. Żył w Świecie. strzeżonej przestrzeni. gdzie został wyszkolony do pilotowania wojskowych dronów. Jego przewodniczką była Madar: głos. który go nagradzał i pocieszał. Kiedy pewnego dnia w Świecie zapadła ciemność. Zero uznał. że to nowy sprawdzian jego umiejętności. Zdołał wydostać się na zewnątrz. Do prawdziwego świata. w którym występują śnieg i mróz. a komunikacja nie odbywa się za pośrednictwem ekranów dotykowych… Czy nauczy się w nim funkcjonować? Niełatwo zapomnieć. jak się zostało wychowanym…

Wirtualny Świat. złożony z nieprzerwanej gotowości. intensywnych szkoleń i realizowania celów. Mimowolna ucieczka i zderzenie z rzeczywistym światem.

Zero musi wybrać. Wrócić? Zmierzyć się z nowym życiem? Co jest właściwe? I do jakiego świata naprawdę należy?

Luigi Ballerini. lekarz i psychoterapeuta. mieszka w Mediolanie z żoną i czwórką dzieci. i uważa. że ma w życiu wielkie szczęście. bo spotyka wielu młodych ludzi. Niektórzy z nich przychodzą do jego gabinetu na terapię. innych spotyka w szkołach i domach kultury podczas wieczorów autorskich albo na kursach pisania dla młodzieży. Regularnie publikuje w prasie artykuły o szkole i wychowaniu. Od lat pisze powieści dla dzieci i młodzieży. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę imienia H.Ch. Andersena.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 23.9


Maszyny elektryczne wzbudzane magnesami trwałymi

Autor: Anne Lene Johnsen

Prezentowana publikacja przedstawia teorię. budowę i sposoby projektowania różnego rodzaju maszyn elektrycznych wzbudzanych magnesami trwałymi. Maszyny elektryczne z magnesami trwałymi stosowane jako prądnice (np. w OZE) są maszynami synchronicznymi o stałym wzbudzeniu. stosowane jako silniki mają właściwości napędowe i regulacyjne identyczne jak silniki prądu stałego. przy czym zamiast komutatora mechanicznego mają komutator elektroniczny.

Maszyny elektryczne z magnesami trwałymi. w stosunku do wszystkich innych rodzajów maszyn elektrycznych. mają najwyższą: sprawność. przeciążalność momentem. dynamikę działania i gęstość mocy w jednostce objętości.

Silniki BLDC to napędy uniwersalne – wykorzystywan

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Więźniowie miłości

Autor: Grace Burrowes

Książę Christian Severn ma za sobą kilka strasznych lat we francuskiej niewoli. Przy życiu trzymało go jedynie pragnienie zemsty. Teraz jest wolny i gotowy wymierzyć swym wrogom własną sprawiedliwość.
Lecz spotkanie z hrabiną Gillian Greendale uświadamia mu. że są rzeczy ważniejsze niż zemsta…
Piękna Gillian ma za sobą kilka strasznych lat u boku brutalnego męża.
Spotkanie z Christianem budzi w niej zapomniane uczucia i nadzieję.
Lecz czy dwoje ludzi. którzy tyle wycierpieli. ma szanse na wspólną przyszłość? Zwłaszcza. że ktoś pragnie zniszczyć ich szczęście. I nie cofnie się przed niczym…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 34.8chmielarz podpalacz, streszczenie karolci szczegółowe, zbigniew tomasz nowak blog, bunt ciała, coben obiecaj mi, kąty klasa 4 sprawdzian pdf, wiedźmie opowieści pdf, systemy wychowawcze, zachłanny mózg, podróż do ziemi obiecanej, buddyzm pdf, królicza nora, krzyżowki dla dzieci, ginekologia dziecięca, biochemia podręcznik dla studentów uczelni medycznych pdf, oznaczona w matematyce, filozofia xx wieku, o północy w czarnobylu pdf, ryszard kapuściński imperium, wacław forajter…