Spacerownik sopocki

Autor: Tomasz Kot

Sielskość prowincji. magia kurortu i powiew wielkiego świata. Wszystko to można znaleźć w Sopocie. Morze. szerokie. piaszczyste plaże. a zaraz obok strome wzniesienia pokryte gęstym lasem. Kameralne miasteczko z niespełna 40 tysiącami mieszkańców. które w sezonie odwiedza rzesza turystów równa liczbie mieszkańców Warszawy. Do tego ludzie – i ci bardzo sławni. i ci zupełnie nieznani. którzy wzbogacają to miejsce. stanowią o jego charakterze i kolorycie. Jeżeli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę. wybierzcie się na spacer po Sopocie zaproponowanymi trasami. Nie ograniczajcie się zresztą jedynie do nich. Szukajcie sami. Odwiedzajcie nie tylko znane i sławne miejsca. Zaglądajcie na sopockie podwórka. wchodźcie na leśne ścieżki. patrzcie uważnie wokół. a Sopot odwdzięczy się Wam. pokazując to. co w nim najpiękniejsze.

Tomasz Kot – dziennikarz. fotograf. pasjonat historii  i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta. Ukończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1999 roku prowadzi lokalny miesięcznik „Kuryer Sopocki”. Autor publikacji „Kurort w szponach wojny” oraz  artykułów o tematyce historycznej. kryminalnej i społecznej dotyczących regionu. publikowanych na portalu „Trójmasto.pl”.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 34.9


ISBN

9788380644274: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/rozwoj-moralnosci-w-swiecie-starozytnym-od-homera-do-czasow-chrystusa-tadeusz-zielinski-32286u

Cena:


Skradzione godziny

Autor: María Solar

Powieść niosąca ważne przesłanie: miłość może zdarzyć się zawsze i wszędzie

Naiwne miłostki

Bolesne rozczarowania

Namiętne uczucia. które mogą rozbudzić się w każdym momencie

Hiszpania. rok 1979. Dwie rodziny – jedna konserwatywna. druga liberalna. Rosa. matka trójki rodzeństwa. czuje się nieszczęśliwa z toksycznie zaborczym Damiánem. Jednak rozstanie nie wchodzi w grę – w tym okresie rozwody w Hiszpanii są nielegalne. Ich syn. Ramón przyjaźni się z Roberto. synem Loli i Antonia. Mogą powiedzieć sobie wszystko. Pojawia się jednak problem – zaczyna im się podobać ta sama dziewczyna. co mocno wpłynie na ich relację. Anselmo. dziadek Roberto i jego siostry Any. umiera z tajemniczym zdjęciem w dłoni. które przedstawia postać kobiety oraz notkę: „P

4: https://woblink.com/ebook/chrzescijanstwo-starozytne-a-filozofia-rzymska-tadeusz-zielinski-32284u

Cena:


Dom polski

Autor: Małgorzata Czyńska

Z ilustracjami Joanny Grochockiej

Pomysł był prosty: zapytać ludzi związanych zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz o wygląd polskich domów. o to. jak mieszkaliśmy kiedyś. jak mieszkamy dziś. jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy. Byłam też ciekawa. czy zainteresowania i pasje moich rozmówców wynikają z atmosfery ich rodzinnych domów oraz do jakiego stopnia ich własne domy są uzewnętrznieniem ich charakterów. potrzeb i poglądów. Chciałam się dowiedzieć. jak mieszkają ludzie. których projekty – meble. szkło. porcelana. tkaniny –  trafiają do wielu polskich mieszkań. Od strony materialnej domu przeszliśmy więc do historii z dzieciństwa. rodzinnych opowieści. bo dom to przecież znacznie więcej niż cztery ściany umeblowane w takim czy innym stylu. to wspomnienia. emocje. ambicje i pragnienia.  Refleksje nad domem zataczały więc coraz szersze kręgi – obejmowały kwestie obyczaju. języka. kultury. mody. urody życia. poszukiwania wzorców i mentalności Polaków. Z tych bardzo osobistych opowieści wyłaniają się historia polskiego dizajnu i historia projektowania mieszkań. uzupełnione rozmowami z historykiem sztuki i socjologiem. Termin „dom polski” okazał się bardzo pojemny. rozciągnął się na kraj. miasto. krajobraz. błękit nieba i zapach śliwek.

Małgorzata Czyńska

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788380643987: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/raj-i-pieklo-jozef-ignacy-kraszewski-32338u

Cena:


ISBN

9788379767588: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/dzienniki-lodu-jean-mcneil-32430u

Cena:tajniki paznokci pdf, sylwia szczepańska, prawo urzędnicze pdf, migracja ekonomiczna, sandi lynn na zawsze pdf, piraci z karaibow 1, przez ruiny i zgliszcza, piekny pan, siła zdrowych nawyków, samotność w sieci audiobook, ciekawostki naukowe, piotr adamczyk powiem ci coś, assassin’s creed ii poradnik, badanie przedmiotowe pdf, bezdroża mp3, wojtek miłoszewski kastor, o psie który jeździł koleją krzyżówka, kultura ludowa słowian pdf, deaver panika, hitman: kontrakty, obunóż…