Generał Barcz

Autor: Juliusz Kaden-Bandrowski

Powieść polityczna Juliusza Kadena-Bandrowskiego opublikowana w 1923 roku. Opowiada o tworzeniu się i umacnianiu władzy w pierwszych miesiącach niepodległego państwa.

Akcja powieści rozgrywa się pomiędzy jesienią 1918 i jesienią 1919 roku. Do jej skonstruowania Kaden posłużył się rzeczywistymi wydarzeniami z pierwszych lat niepodległej Polski. m.in. obaleniem władzy austriackiej w Krakowie. zamachem Januszajtisa i sprawą Biura Prasowego Naczelnego Dowództwa. Jednak przedstawione w utworze wydarzenia odbiegają chronologią od ich rzeczywistych pierwowzorów.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.9


ISBN

9788381510813: Wydawnictwo

Format

24.99: https://woblink.com/ebook/wikingowie-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-katarzyna-skawran-kim-hjardar-140230u

Cena:


ISBN

9788381680431: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/syberyjskie-orzeszki-cedrowe-cudowny-lek-z-tajgi-simonsohn-barbara-140717u

Cena:


Cukrzyca typu 1

Autor: Przemysława Jarosz-Chobot

Na rynku wydawniczym jest wiele książek poruszających temat cukrzycy. Nie ma jednak takiej pozycji. która pokazywałaby problemy i potrzeby rodzin cukrzycowych. obrazowała chorobę przewlekłą. która może. ale wcale nie musi. stać się przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Coraz częściej u dzieci diagnozuje się stan przedcukrzycowy (prediabetes). który dzięki odpowiednim badaniom można wychwycić bardzo wcześnie.

Edukować powinno się nie tylko rodziców. lecz także dziecko. dziadków i otoczenie. w którym funkcjonuje mały diabetyk. Potrzebne do tego są odpowiednie narzędzia – wiedza. która pomaga zapanować nad chorobą. odpowiednie podejście – otwarte mówienie o cukrzycy i tym. co się z nią wiąże. Trzeba też mieć wiarę w siebie. nie ba

9.9: https://woblink.com/ebook/the-green-roses-katarzyna-ducros-140326u

Cena:


Cezar

Autor: Adrian Goldsworthy

Charyzmatyczny mąż stanu. który uczynił Rzym największą potęgą. militarny geniusz. który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach. utalentowany orator. pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian.
Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Pokonał Germanów. podbił Galię w błyskotliwych kampaniach. jako pierwszy na czele armii przeprawił się przez kanał La Manche i dwukrotnie najechał Brytanię. wsławił się oblężeniem i zdobyciem Alezji. krwawo tłumiąc bunt Galów pod wodzą Wercyngetoryksa. Z nic nieznaczącej postaci stał się człowiekiem tak potężnym. że sięgnął po jedynowładztwo. obalając Republikę. W chwili śmierci – równie spektakularnej. jak jego życie – był władcą niemal całego znanego

32.9: https://woblink.com/ebook/wyjrzec-przez-okno-anna-kulka-dolecka-139861u

Cena:


Maleńka Dorrit. Wydanie dwujęzyczne

Autor: Charles Dickens

Maleńka Dorrit to kolejna powieść obyczajowa Charlesa Dickensa początkowo wydawana w odcinkach. Tym razem angielski autor skupił się na przedstawieniu historii Amy – dziewczynki. której ojciec przebywa w londyńskim więzieniu dla dłużników. Obserwujemy koleje losu rodziny Dorritów. jednocześnie poznając mroczną stronę XIX-wiecznego świata inwestycji i giełdy. który sprowadzał na ludzi nędzę i niedolę. Dickens. choć niekiedy nie stroni od humoru ani wątków romansowych. przemyca w swojej książce poważne problemy społeczne. które nawet dziś wydają się aktualne.

Ebook z gratisami – ebookami w prezencie od wydawnictwa Wymownia.

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9


Wampiry energetyczne. Jak je rozpoznać i uwolnić się od szkodliwych relacji

Autor: Northrup Christiane

Czym charakteryzują się wampiry energetyczne? Kto narażony jest na ich atak? W jaki sposób wchodzą w toksyczne relacje z nieświadomymi zagrożenia ludźmi? Jak taka relacja wpływa na Twoje zdrowie? I najważniejsze. jak się przed nimi bronić. skoro codziennie narażeni jesteśmy na kontakt z wampirami energetycznymi! Autorka. wiodący autorytet w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia. zebrała najlepsze dokonane na tym polu badania oraz połączyła ich wyniki z doświadczeniami własnymi i członków globalnej społeczności. Na ich podstawie opracowała proste sposoby na wychodzenie i uzdrawianie się ze szkodliwych relacji. Wprowadza w tajniki prostego procesu. dzięki któremu na nowo skupisz się na sobie. wyzdrowiejesz i nauczysz się unikać podobnych relacji

36: https://woblink.com/ebook/moj-czolg-anna-butrym-horvath-viktor-139972u

Cena:tamte dni tamte noce pdf, bajka piraci, ebook kolejne 365 dni, książki o manipulacji, gra o tron ebook pdf, depresja poporodowa pdf, a kamieński kamienie na szaniec, gospoda pod bocianem, drań z manhattanu pdf docer, chodzi lisek koło drogi greń, friend zoned belle aurora pdf, skazany na trening ebook, audiobook darmowy, repetytorium bochenek, rodzina partnerska, afryka kazika pdf za darmo, fallout new vegas blues ciężkiego losu, assassin’s creed black flag wyzwania abstergo…