Historia Ireny Sendlerowej

Autor: Anna Mieszkowska

Irena Sendlerowa całą wojnę pomagała Żydom. Organizowała przemycanie dzieci żydowskich z getta; umieszczała je w przybranych rodzinach. domach dziecka i u sióstr katolickich. Za tę działalność uhonorowano ją wieloma odznaczeniami. została Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. damą Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.

Anna Mieszkowska mierzy się z legendą. obala mity. podaje przemilczane fakty.

Mija czternaście lat od pierwszego wydania książki. W nowej. rozbudowanej i uzupełnionej wersji. wzbogaconej zdjęciami i po raz pierwszy publikowanymi dokumentami – autorka przedstawia życie Ireny Sendlerowej także z prywatnej perspektywy. Dzięki wspomnieniom córki Sendlerowej Janiny Zgrzembskiej widać. jak wojenna działalność Matki dzieci Holokaustu wpłynęła na jej później

Wydawnictwo: Znak

Cena: 21.9


ISBN

9788380839717: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/twarz-grety-di-biase-magdalena-knedler-124333u

Cena:


Walka. Duchowość w życiu codziennym

Autor: OP Hervé Ponsot

Niektórzy pojęcie walki duchowej redukują do kuszenia Jezusa na pustyni lub podobnych doświadczeń w życiu chrześcijańskim. Innym kojarzy się ono ze starciem człowieka z Szatanem. uosobieniem zła. Tymczasem Hervé Ponsot wskazuje. że do prawdziwej konfrontacji dochodzi między miłosiernym Bogiem i grzesznym człowiekiem. Swoje rozważania na ten temat prowadzi w oparciu o teksty biblijne. pisma starochrześcijańskie i w nawiązaniu do współczesnej refleksji humanistycznej.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 23.99


Pełna kontrola

Autor: Alan Sasinowski

‚Pełna kontrola’ to historia toksycznej miłości młodego mężczyzny i kobiety o autodestrukcyjnych skłonnościach. Jest to także opowieść o Szczecinie. W prozie Alana Sasinowskiego to miasto jest bowiem czymś o wiele więcej niż tylko tłem wydarzeń. Jest jednym z bohaterów. z którym inni bohaterowie wadzą się. spierają. ale i namiętnie go kochają. A to dlatego. że miasto stanowi integralny element ich osobowości. wywołujący silne emocje i kształtujący mentalność. ‚Pełna kontrola’ należy zatem do tych utworów literackich. dla których inspiracją była chęć rozpoznania lokalnej tożsamości. Autor wprowadza czytelnika w zawiłości losów miasta i jego mieszkańców. przygląda się im krytycznie. ale i z empatią. daje możliwość spojrzenia przez pryzmat miłosnego związku. Wszystk

25: https://woblink.com/ebook/tylesmy-juz-przeszli-dziennik-pisany-w-bunkrze-zolkiew-1942-1944-clara-kramer-anna-wylegala-125429u

Cena: Anna Wylegała


ISBN

9788365973542: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/musisz-tam-wrocic-historia-przyjazni-lusi-gelmont-i-zuzanny-ginczanki-stauber-maria-125240u

Cena:


Do moich ewentualnych czytelników

Autor: Agnieszka Haska

‚[…] Na podwórzu ustawiona była już spora grupa ludzi. złożona z tych. którzy opuścili byli swoje mieszkania lub kryjówki przed nami. Ustawiono nas w długi szereg i „gęsiego” przeprowadzono przez wszystkie podwórza i bramy na ulicę. W pierwszym podwórzu musieliśmy przejść przez szpaler skierowanych ku nam luf karabinowych. Mimo groźnej uwagi nie mogłem nie zwrócić uwagi na krwią splamione ciemne mundury. zakasane rękawy. osmolone twarze i dziki wyraz oczu naszych oprawców. (…) Tymczasem wyprowadzono nas na ulicę i ustawiono twarzami do muru i rękoma podniesionymi do góry. (…) Coraz to słychać było jęki kopniętych butami żołdaków czy też uderzonych kolbami karabinów. W tym nastroju stało się dla nas rzeczą pewną. że zastrzelą nas pod murem i żona mo

https://woblink.com/ebook/sny-chociaz-mamy-wspaniale-okupacyjne-dzienniki-zydow-z-okolic-minska-mazowieckiego-adam-kamienny-brandla-siekierka-barbara-engelking-chajcia-goldsztejn-eli-goldsztejn-125415u: https://woblink.com/product-publication/download/125415/epub

Cena: Autoreinstein bóg a nauka, podział ostateczny pdf, żywienie w sporcie celejowa, barbara marciniak biografia, wypożyczalnia ebooków, antologia polskiego reportażu xx wieku, ekshibicjoniści, imię ania, otoczenie kulturowe w biznesie międzynarodowym pdf, wysyłanie książek na kindle, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, fredro mąż i żona, chyłka kontratyp, howard zinn ludowa historia stanów zjednoczonych, dariusz popławski, statystyczny drogowskaz 1 pdf, dziennik pisany nocą pdf, rozwój psychoruchowy dziecka pdf, welcome to spicy warsaw, żywot świętych, części mowy tabela, umykająca panna młoda pdf, księżniczka na ziarnku grochu pdf…