Fabryka Absolutu

Autor: Karel Čapek

‚Na terenie Czech wyprodukowano Boga. Maszyny zwane karburatorami zaczęły masowo wytwarzać Absolut. W pewnym momencie było go już tak dużo. że postanowiono bombardować nim Anglię. Nastała na świecie nieograniczona obfitość wszystkiego. czego ludziom potrzeba. Ale ludziom potrzeba wszystkiego. tylko nie nieograniczonej obfitości. Zauważono. że Absolut potrafi przypodobać się ludowi i wszędzie przybiera mentalność danego kraju. W cesarstwie niemieckim Absolut natychmiast stał się państwowy. w Polsce działał jak jakiś gatunek alkoholu. a w Czechach na przykład zachowywał się jak indywidualista. Każdy miał tam swój Absolut na własną rękę.

O tym mniej więcej traktuje «Fabryka absolutu». Zaręczam Państwu. że Karel Čapek jest najnowocześniejszym pisarzem europejskim pierwszej połowy XX wieku” – Mariu

21: https://woblink.com/ebook/prosta-uta-przybos-31006u

Cena:


30765

27.9: https://woblink.com/ebook/dzika-malgorzata-karolina-piekarska-agnieszka-swietek-30765u

1

:

Cena:


ISBN

9788323397311: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/poziom-zero-justyna-czechowska-sara-mannheimer-31138u

Cena:


Ojciec wrót

Autor: Orson Scott Card

Danny North jest pierwszym magiem wrót urodzonym na Ziemi od prawie dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszym. któremu udało się przeżyć dość długo. by posiąść swoją moc.

Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie długo toczyły między sobą mordercze wojny. Kiedy zrozumiały. że stoją w obliczu zagłady. zawarły układ pokojowy. w którego wyniku każdy. kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót. musiał zginąć. Mag wrót zdolny stworzyć Wielkie Wrota prowadzące na Westil zapewniłby swojej Rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi. a wówczas konflikt rozpętałby się na nowo; dlatego nikt obdarzony taką mocą nie mógł pozostać przy życiu. A jeśli nie zabiłyby go Rodziny. zrobiłby to Złodziej Wrót – tajemniczy mag. który od wieków niszczył wszystkie Wielkie Wrota i wszystkich magów wrót. żeby nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią a Westilem.

Danny jednak przetrwał. Stoczył walkę ze Złodziejem Wrót i zwyciężył.

Orson Scott Card – jest autorem światowych bestsellerów ‚Cień olbrzyma’. ‚Teatr Cieni’. ‚Cień Hegemona’ i ‚Cień Endera’. rozchwytywanego klasyka science fiction ‚Gra Endera’ oraz cenionego cyklu fantasy ‚Opowieści o Alvinie Stwórcy’. Mieszka w Greensboro w Karolinie Północnej.

‚Ojciec Wrót’ to trzeci tom cyklu Magowie Mitheru.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Angielska dama

Autor: Kate Walker

Milioner Heath Montanha wraca do Hawden. krainy wichrowych wzgórz i licznych bolesnych wspomnień. Nadal nie może zapomnieć. że Kat Nicholls złamała mu serce. wybierając innego. bogatszego. Składa jej niezapowiedzianą wizytę. Wystarczy jedno spojrzenie. by wszystkie uczucia odżyły…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99dna moczanowa lekarz, nowy alfabet mafii, bogać się kiedy śpisz, krzysztof siwczyk dokąd bądź, skazani na wojnę, gułag anne applebaum, e-booki za darmo, harry potter i książe półkrwi ebook, krzysztof małachowski, ebook orange, zbigniew ofiarski, skąd się biorą dziury w serze, maria ekes, washington irving rip van winkle, kazimiera szczuka teleturniej, adam woźniak, margines krzyżówka, niewykorzystane szanse, służby porządkowe w polsce, podróż nieślubna, jedenaście tysięcy pałek, francis scott fitzgerald książki, bogactwo i grzech…