EEL. Apokalipsa

Autor: Krzysztof Bonk

Apokalipsa – to druga część trylogii o hybrydach – Eel – powieści ukazującej wydarzenia biblijne w nowej perspektywie.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


ISBN

9788365707109: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/rok-koguta-tereza-bouckova-31327u

Cena:


Upadek człowieka pod Dworcem Centralnym

Autor: Jerzy Pilch

Zima 1999 – lato 2002 roku. W tym okresie. po przeprowadzce z Krakowa do Warszawy. Jerzy Pilch pisze Upadek człowieka…

To opowieść o polskim przełomie XX i XXI wieku. a także zapis wrażeń „imigranta”. za którym ciągną się nieprzerwanie nostalgiczne historie o dawnych miejscach. ludziach i czasach. Stolica widziana jest okiem przyjezdnego i odkrywcy – niekiedy zdziwionego i zdystansowanego. ale zawsze zaintrygowanego. To także liczne literackie dygresje oraz komentarz do wydarzeń artystycznych. politycznych i sportowych. Czytelnik znajdzie tu nieprzebrane bogactwo – doświadczenia zebrane od Wisły po Iowa. galerię postaci od Adama Małysza do Saula Bellowa.

Przenikliwość i ostrość spojrzenia Pilcha sprawiają. że jego teksty czyta się za każdym razem tak. że wielu podpisałoby się pod słowami Józefa Tischnera. ponoć oprawionymi i może wiszącymi do dziś na ścianie w „Tygodniku Powszechnym”: „Wy mi się. kurwa. lutrze czy kalwinie. coraz bardziej podobacie”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27bogna ziembicka, chuliganeria, projektowanie urbanistyczne, zimna wojna chomikuj pawlikowski, anna rajca, zrozumieć psa, na tabliczkę sposób nowy sama wchodzi ci do głowy, ars armandi, lego star wars original trilogy, brandon sanderson droga królów pdf, metro 2035 książka, farmacja stosowana sznitowska, opowieści z pogranicza, genova lisa, adam bede, moj torin, wojan wiek, ptaki pdf, historia sportu w polsce, pelanowski książki, inwestuj we własny dług, głód alma katsu…