Ocalony z Zagłady

Autor: Aaron Elster

„Słyszę płacz i krzyki. Wszystkich ogarnia straszliwe przerażenie. Dorośli gorączkowo przepychają dzieci i starców przez prostokątny otwór ukryty za zbitą z desek ścianką. która ma wyglądać tak. jakby nic za nią nie było. Wewnątrz widzę drabinę. po której wszyscy naraz usiłują zejść do kryjówki. Matki łapią dzieci na ręce. kiedy trzydzieści albo i więcej osób próbuje wcisnąć się do pomieszczenia wielkości małego pokoju. Gdy wszyscy są już w kryjówce. jakiś mężczyzna chwyta drabinę i odkłada ją na ziemię. Dygocę. próbując pohamować łzy. Nie czuję nic prócz przemożnego strachu. Wiem tylko jedno — nie chcę umierać…”

fragment wspomnień Aarona Elstera

Ocalony z Zagłady to historia żydowskiego

60: https://woblink.com/ebook/getto-warszawskie-jacek-leociak-barbara-engelking-125679u

Cena: Barbara Engelking


Klub w siodle (Tom 1). Mistyk

Autor: Stacy Gregg

1. tom cyklu KLUB W SIODLE

Dla młodych wielbicielek fantastycznych przygód. niezwykłych tajemnic i jazdy konnej

Issie uwielbia konie – a zwłaszcza Mistyka. na którym jeździ w każdej wolnej chwili. Kiedy więc dochodzi do tragedii i ukochany koń ginie. dziewczynka jest zrozpaczona i postanawia już nigdy nie wsiąść na koński grzbiet. Los ma jednak wobec Issie inne plany. Instruktor jazdy konnej powierza jej opiekę nad porzuconą i zaniedbaną Strzałką. Czy Issie da radę okiełznać klacz? Czy uda jej się uratować Strzałkę przed niebezpieczeństwem? Jaką rolę odegra w tym wszystkim Mistyk?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 19.32


Miesięcznik ZNAK nr 757: Kochać. chronić. uprawiać

Autor: autor zbiorowy

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9stanisław brzeziński, architektura średniowieczna, deborah harkness ksiazki, format ebook kindle, darmowe ebooki, nie mów nikomu pdf, pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki, dieta ketogeniczna dla kobiet, dieta hashimoto pdf, matematyka finansowa zadania z rozwiązaniami, dotyk crossa 5 pdf, dziennik geniusza, boskie proporcje, zapłata rogala, corinne hofmann napirai hofmann, dr thomas levy, statystycznie rzecz biorąc ebook, renowacja mebli książka, streszczenie bajki robotów jak ocalał świat, manson. cia, narkotyki, mroczne tajemnice hollywood, dzień m…