Pozdrowienia z Gdańska

Autor: Charles Berg

Charles Berg kolejny raz zaprasza nas na wycieczkę do Wolnego Miasta Gdańska. Podobnie jak w przypadku „Śmierci w Oliwie” naszym przewodnikiem jest prywatny detektyw Gregor Steppe. wraz z którym przemierzamy ulicę i zaułki przedwojennego Gdańska i Sopotu. Dwa opowiadania. podobna tematyka. jednak inne czasy. miejsca i bohaterowie.

W „Pocztówce” przenosimy się do lipca 1936 roku. Zaniepokojeni rodzice zlecają detektywowi zadanie odnalezienia ich nastoletniej córki – Kamile. która wraz z koleżanką pojechała na wycieczkę do Sopotu. Letnia sielanka. spacery. zabawa. w dniu powrotu do rodziców trafia jednak telegram z Gdańska. Pobyt miał przedłużyć się jeszcze o jeden dzień. ale czy na pewno?

Kolejna sprawa. kolejne zaginięcie. Wiosna 1938 roku. Tym razem zamiast gimnazjalistki z

34: https://woblink.com/ebook/winda-do-nieba-meszko-tadeusz-129810u

Cena:


VAT i JPK Nowe obowiązki od 1 lipca 2018 r

Autor: Praca Zbiorowa

W 2018 r. na podatników VAT nałożono szereg nowych obowiązków. Część z nich już obowiązuje. jak chociażby JPK_VAT. Pozostałe wchodzą w życie 1 lipca 2018 r. i dotyczą m.in. przekazywania JPK na żądanie czy split payment. który nie ominie również jednostek sektora publicznego. Z tym ostatnim związana jest także zmiana wzorów deklaracji VAT.

Oprócz dodatkowych obowiązków wprowadzono także nowy rodzaj sankcji. Jest to blokada rachunku podatnika. Nastąpi ona w przypadku. gdy z dokonanej analizy ryzyka będzie wynikać. że podatnik może wykorzystywać działalność banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych do celów mających związek z wyłudzeniami skarbowymi lub do czynności zmierzających do wyłudzenia skarbowego.

Publik

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela

Autor: Dariusz Lipiński

Wbrew temu. co mógłby sugerować podtytuł. książka nie jest jedynie relacją z rowerowej wyprawy z Paryża do Santiago de Compostela. choć – oczywiście – jest nią również. Nie jest przewodnikiem turystycznym po trasie pielgrzymkowej. choć zawiera jego elementy. Jest – pisaną z nietypowej perspektywy siodełka rowerowego – próbą publicystycznej analizy niektórych problemów współczesnej Europy (tożsamość Europy. chrześcijaństwo. islam. średniowiecze. źródła i mechanizm działania współczesnej poprawności politycznej itd.). którymi w innych formach autor zajmował się wcześniej jako poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Oprócz tego: trochę rozważań religijnych i filozoficznych. a także garść napisanych w lekkim stylu osobistych wspomnień. jak to z tą Europą dawno temu (a przecież tak niedawno) bywało.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33e-commerce książka, toxic 2, narzeczona na dłużej pdf, dynastia miziołków test wsip, zew cthulhu 7 edycja pdf, b.a. paris na skraju załamania, miłość 44, tomasz wites, ebooki, dietetyka ciborowska pdf, darmowe audiobooki, mitologia nordycka pdf, christopher paolini dziedzictwo, ben hur książka…