Amor Królem

Autor: Marek Weiss

Jestem starym pederastą. Wiem. że tak się dzisiaj nie mówi. ale to właśnie określenie najlepiej oddaje mój sposób myślenia o sobie.

Tymi słowami autor rozpoczyna fascynującą opowieść o dwóch aktorach. w której niczym w zwierciadle odbija się Warszawa drugiej połowy ubiegłego wieku z jej teatrami. gwiazdami i skandalami. Co łączy te dwie biografie? Pragnienie sławy i miłości. ryzykowna wędrówka na styku życia i sztuki. wreszcie – upadek i gorzkie rozczarowanie…

Marek Weiss po raz kolejny drąży kontrowersyjne tematy. nie szczędząc czytelnikowi niewygodnych pytań o granice wolności seksualnej. istotę miłości i pożądania. a także sens poszukiwania duchowości w świecie. w którym teatr wydaje się być prawdziwszy od rzeczywistości.

29.9: https://woblink.com/ebook/zgadnij-kto-chris-mcgeorge-133654u

Cena:


Tolerancja w czasach niepewności

Autor: Małgorzata Kossowska

Żyjemy w zaskakujących czasach. Do tej pory wiele osób nie może uwierzyć w brexit. wybór Trumpa na prezydenta USA. kryzys zaufania do Unii Europejskiej. ani też w popularność skrajnie prawicowych ugrupowań w Europie. Wiele osób jednak te zmiany popiera. W Polsce duża część obywateli ze zgrozą obserwuje determinację. z jaką rządzący burzą demokratyczny ład: demolują niezależne sądy. niszczą wolne media. ograniczają możliwość tworzenia niezależnych organizacji […]. Wiele osób jednak uznaje te działania za właściwe i pożądane. i na pewno niegroźne.

Komentatorzy i badacze starają się za wszelką cenę te zmiany zrozumieć. odwołując się do tradycyjnych rozróżnień: zwykli ludzie (suweren) versus elita. prowincja versus miasto. religia versus jej brak. prawica versus lewica. I chociaż wymiary te są ciągle ważne w opisie złożoności świata społecznego. to jednak wydaje się. że straciły moc objaśniającą to. czego jesteśmy dzisiaj świadkami. Nie pozwalają także na przewidywanie. co nas czeka w bliższej lub dalszej przyszłości.

W moim przekonaniu mamy do czynienia z pracą wybitną. co wynika z jej oryginalności i solidności materiału dowodowego. Z pracą o ogromnym ładunku poznawczym i (jeśli tylko ktoś zechce sobie zadać trochę trudu) ogromnej wartości pragmatycznej. Z pracą. która mimochodem. ale z całą jaskrawością ukazuje absurdy życia politycznego w Polsce.

Z recenzji prof. Wiesława Łukaszewskiego

Oryginalność (by nie rzec rewolucyjność) to pierwsza i niekwestionowana zaleta tej książki. Innym jej walorem jest niezwykłe bogactwo prezentowanych treści i wielka erudycja Autorek. Jeszcze inna ważna cecha Tolerancji w czasach niepewności to jej aplikacyjność. Jest to jednak aplikacyjność nie bezpośrednia. lecz może nawet tylko (i aż!) potencjalna. Autorki słusznie przyznają. że potrzebne są dalsze solidne badania empiryczne nad możliwością bezpośredniego wykorzystania prezentowanych przez nie odkryć w praktyce życia społecznego.

Z recenzji wydawniczej prof. Dariusza Dolińskiego

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9


Zgwałcony

Autor: Raymond M. Douglas

Autor tej książki. ceniony historyk na amerykańskim uniwersytecie. jako osiemnastolatek został brutalnie zgwałcony przez katolickiego księdza. Długo borykał się z tym samotnie. podobne przypadki okrywała przez lata zmowa milczenia. W końcu zdecydował się opowiedzieć swoją historię. także dlatego. żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o traumie. która bywa też udziałem mężczyzn. a którą to traumę społeczeństwo wydaje się ignorować. Mimo drastycznego tematu jest to książka wyważona. napisana z wielką odwagą i uczciwością.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Ostatni oddech Cezara.

Autor: Sam Kean

Ta książka dosłownie zapiera dech w piersiach… „Powietrza!” – możesz krzyknąć. czytając z wypiekami na twarzy opowieści o tej szczególnej mieszaninie gazów. Być może sam zdziwisz się własną reakcją. Mieszanina jest bowiem niepozorna w swojej przezroczystości i na co dzień nie zastanawiasz się nad tym. jak wnika do twoich płuc. Jednak to dzięki niej żyjesz. a teraz możesz się o niej więcej dowiedzieć! Weź więc głęboki oddech. bo powietrze z pewnością nie raz cię zaskoczy. Kiedy w idy marcowe 44 roku p.n.e. Juliusz Cezar na podłodze rzymskiego Senatu wydał z siebie ostatni oddech. tchnienie to nie zniknęło bez śladu – właściwie. gdy czytasz te słowa. jego część przebywa w twoich płucach. Tak się bowiem składa. że z tryliardów cząsteczek gazów. jakie przed chwilą uleciały z twoich ust. niektóre gościły w płucach dinozaurów. inne roznosiły zapach perfum Kleopatry czy mieszały się z gazem musztardowym na frontach I wojny światowej. Są w tej mieszaninie również molekuły. które tworzyły falę uderzeniową bomb atomowych. a nawet kosmiczny pył. z którego powstał Układ Słoneczny. A jeśli boisz się. że niektóre opowieści z tej książki mogą okazać się zbyt nudne. odetchnij z ulgą – to zbiór fantastycznych ciekawostek. dzięki którym wiedza niepostrzeżenie. niczym powietrze. wnika w głąb ciebie i pozostaje na długo. Uważaj jednak! Możliwe. że kiedy się dowiesz. jak doszło do stworzenia chleba z powietrza i dlaczego bracia Montgolfier dostaliby dziś mandat za paryski smog. nie będziesz mógł złapać tchu.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9


Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


ISBN

9788324056194: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/fashionistki-zrzucaja-czadory-aleksandra-chrobak-136790u

Cena:bajka dla dorosłych, wolnomularstwo symbole, tomasz kwarciński, jarosław duś, władcy z dynastii jagiellonów i ich dokonania, opowiadania lanie, podręcznik do rosyjskiego pdf, gry heloł nejbor, oko swiata, www.publio.pl, feld podstawy projektowania procesów technologicznych, zloty dukat, ajahn brahm depresja, jak wejsc do darknetu, liderzy jedzą na końcu pdf, ks andrzej luter, scenariusze teatralne pdf, z czego zrobiony jest świat, dzieci odyna, endles space 2, malowany człowiek księga i, hanna skarga…