Łowiectwo dawniej i dziś. Wybrane zagadnienia

Autor: Stanisław Korzeniowski

Publikacja jest interdyscyplinarną pozycją. wnoszącą cenny wkład w rozwój literatury popularno-naukowej z zakresu uwarunkowań środowiskowo-przyrodniczych łowiectwa jako segmentu zielonej ekonomii i elementu

bioróżnorodności środowiska przyrodniczego. Uwzględnia także historyczną (od zarania dziejów do współczesności). ekonomiczną i kulturotwórczą rolę łowiectwa oraz wiele innych aspektów. w tym szeroki zakres tematyczny edukacji ekologicznej – na potrzeby m.in. popularyzacji tej dziedziny. jako że wkład pracy. dorobek wielu pokoleń myśliwych. przyrodników i osób zajmujących się łowiectwem zasługuje na to aby je przedstawiać właśnie w takiej formie. przypominać następnym pokoleniom ich zasługi w zakresie: hodowli. o

:

Cena:


ISBN

9788381033138: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/co-sie-stanie-z-ameryka-warakomska-dorota-126196u

Cena:


Pamiętniki Jonasza i inne apokryfy

Autor: Cyprian Klahs

Pamiętniki Jonasza i inne apokryfy to zbiór dwunastu opowieści. w których autor proponuje nam osobiste odczytanie Księgi. Bohaterami są zwykli ludzie. podobni nam. poszukujący Boga i samych siebie. dojrzewający w walce. zmagający się z zadaniami. które często przekraczają ich siły. Ludzie radujący się każdym dniem i oczekujący spełnienia Obietnicy.

„Każdy z nas czyta i rozumie to. co czyta. w świetle swojego doświadczenia. wiedzy. wiary. wrażliwości. pragnień i obaw. Dlatego można powiedzieć. że każdy ma swoją Biblię. choć oczywiście zawsze to. co dane – tekst Pisma – jest pierwotne. podstawowe i zobowiązujące. Objawienie staje się jednak objawieniem dopiero wtedy. kiedy na nie reagujemy i jakoś odpowiadamy. nie ma innej możliwości”.

Cyprian Klahs

:

Cena:


Fantazmatyczny świat Brunona Schulza

Autor: Serge Fauchereau

Serge Fauchereau analizuje twórczość plastyczną i literacką Schulza w kontekście awangardowych europejskich prądów literackich i artystycznych XX wieku. odwołując się do takich twórców. jak Alfred Jarry. Alfred Kubin. Franz Kafka. Giorgio de Chirico. Max Blecher. Robert Walser. Leopold Sacher-Masoch. Balthus czy Pierre Klossowski. Odsłania jego głębokie związki z freudyzmem. dadaizmem. surrealizmem i futuryzmem. podkreśla też metafizyczny wymiar jego twórczości. Ukazuje Schulza. na pozór tak bardzo prowincjonalnego. jako artystę na wskroś europejskiego. nawiązującego równoprawny dialog z najwybitniejszymi postaciami i zjawiskami ówczesnej sztuki Zachodu. Książka Fauchereau potwierdza też. że spełniło się wielkie marzenie Schulza. aby wykroczyć z własnym dziełem „poza granice polszczyzn

25: https://woblink.com/ebook/jest-taki-piekny-sloneczny-dzien-barbara-engelking-125694u

Cena:


ISBN

9788380839342: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/piesni-dawnej-jonki-tom-i-michal-kaminski-126198u

Cena:


ISBN

9788301198008: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/sieci-wplywu-nahai-nathalie-124621u

Cena:ludobójstwa rwanda, audiobook metro 2033, gabriel pdf, andrzej markowski kultura języka polskiego pdf, zajdel limes inferior, dominik ziarkowski, karol bunsch powieści piastowskie, bajki anime, andrzej polak, bylam molestowana, sensacje 20 wieku radio zet, trening jacobsona mp3, stolarstwo książka, operacja rafael, biblioteka audiobooków, dragon age inkwizycja zachodnie podejście…