Siódma funkcja języka

Autor: Laurent Binet

Filozoficzna bomba. semiologiczna petarda. językowy majstersztyk. Po prostu thriller intelektualny. Powieść spiskowa z wielkimi filozofami i semiologami w rolach głównych.

25 lutego 1980 roku Roland Barthes. czołowy francuski intelektualista i teoretyk semiologii. zostaje potrącony przez furgonetkę niedaleko paryskiego Collège de France. Miesiąc później umiera w szpitalu. Banalny wypadek drogowy? Przypadkowa śmierć? A może zakamuflowane zabójstwo? Może komuś przeszkadzało. że Barthes odkrył klucz do siódmej funkcji języka – magicznej mocy. pozwalającej przejmować kontrolę nad myślami i działaniami drugiego człowieka? Komisarz Jacques Bayard. z pomocą Simona. młodego doktoranta. podejmuje śledztwo. które całkowicie odmieni ich życie.

Paryż lat 80. XX wieku. Wielcy filozofowie i semiolodzy. od Michela Foucaulta i Gilles’a Deleuze’a. przez Jacques’a Derridę i Julię Kristevą. po Johna Searle’a i Umberta Eco. wplątani w grę francuskich i bułgarskich służb specjalnych. sycylijskiej mafii. lewicowych i prawicowych organizacji terrorystycznych. A wszystko w dyskretnym cieniu prezydenckiej kampanii wyborczej roku 1981. w której naprzeciw siebie stają Giscard d’Estaing i Mitterrand.

Intelektualny thriller w stylu powieści spiskowych Umberta Eco. „The Washington Post”

Bezczelna i dowcipna satyra na światek zapatrzonych w siebie intelektualistów. „Télérama”

Mieszanka kryminału i filozoficznej farsy. „Le Monde”

Pomysłowa i przezabawna parodia thrillerów ezoterycznych. „Corriere della Serra”

Totalnie zakręcony kryminał o ikonach French Theory. „Le Nouvel Observateur”

Laurent Binet (ur. 1972) – francuski pisarz i wykładowca akademicki. Jego bestsellerowa powieść HHhH (2010). opowiadająca o zamachu na kata Pragi Reinharda Heydricha. zdobyła Nagrodę Goncourtów w kategorii debiut literacki oraz została przetłumaczona na ponad 40 języków. W 2017 roku doczekała się także adaptacji filmowej (Kryptonim HHhH. w reż. Cédrica Jimeneza). Siódma funkcja języka (2015) jest drugą powieścią Bineta. świetnie przyjętą przez czytelników i krytykę (przyniosła mu prestiżowe nagrody Prix Interallié oraz Prix du Roman Fnac). Została również przetłumaczona na kilkanaście języków.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788324048601: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/cala-ja-augusta-docher-125241u

Cena:


Komisarz Gordon. Jeszcze jedna sprawa

Autor: Ulf Nilsson

Bestsellerowa szwedzka saga kryminalna dla najmłodszych czytelników

W przytulnym leśnym komisariacie wiele się zmieniło. Teraz to mała myszka Paddy dowodzi. bo stary komisarz Gordon korzysta z urlopu – siedzi w chatce nad strumykiem. dużo śpi i jeszcze więcej rozmyśla o swoim życiu na wiecznej policyjnej służbie. Wakacje byłyby idealne. gdyby nie to. że dochodzi do niego coraz więcej pochlebnych opinii na temat Paddy. Na początku cieszyło go. że nauczył ją tak dobrze policyjnego fachu. ale teraz robi się zazdrosny i marzy mu się chociaż jeszcze jedna kryminalna sprawa. którą bohatersko rozwiąże przed emeryturą…

Paddy. na którą spada cała policyjna praca wprawdzie nie narzeka. ale zaczyna jej brakować towarzystwa komisarza. W końcu. co dwie policyjne głowy to nie jedna… I jak na złość. w ich leśnym rewirze dużo się dzieje. Nie dość. że ktoś hałasuje w nocy pod komisariatem. to w dodatku zaginęło dwoje zwierzęcych dzieci! To najgorsze. co mogło się zdarzyć. Najstraszniejsze. Sprawa jest naprawdę skomplikowana. więc Paddy rusza przepytywać wszystkich potencjalnych podejrzanych…

Czy uda się odnaleźć dzieci? Czy ta sprawa może mieć szczęśliwy finał?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23


126493

44.9: https://woblink.com/ebook/wielka-ksiega-dan-w-sloiku-tanya-linton-126493u

1

:

Cena:


MT Biznes

Format: EPUB.MOBI

44.9

1:

Cena:


Sukces i szczęście

Autor: Robert H. Frank

Bill Gates to niewątpliwie utalentowany programista. który dzięki ciężkiej pracy zbudował jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. Ale czy udałoby mu się to. gdyby jako nastolatek nie miał dostępu do zaawansowanego komputera. o którym większość jego rówieśników mogła tylko pomarzyć? A Mona Lisa – czy to faktycznie wybitne arcydzieło. czy może jedynie obraz. który znany jest z tego. że jest znany?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Robert H. Frank – światowej klasy ekonomista i jeden z najpopularniejszych wykładowców w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem istnieje coś. co często bywa pomijane w historiach spektakularnych sukcesów. Coś. co mogłoby osłabić przesłanie trenerów rozwoju osobistego twierdzących. że

30: https://woblink.com/ebook/czternascie-nut-krzysztof-landa-jan-bielecki-124619u

Cena: Jan Bieleckistary człowiek i morze tekst, corinne hofmann napirai hofmann, słówka hiszpańskie pdf, cykl expanse, elżbieta hałas, stephen baxter proxima, uroczysko magdalena kordel, daniel dennett świadomość, brian tracy motywacja, krzyżacy opracowanie pdf, bezkręgowce charakterystyka, niewtajemniczony, baśniobór 3, tomasz marcysiak, planeta woda, pieśń świętojańska o sobótce streszczenie…