Dofinansowanie kosztów kształcenia pracowników w praktyce (PDF)

Autor: Bożena Pęśko

Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. W tym zakresie pracodawca podejmuje swobodną decyzję i nie jest związany wnioskiem pracownika. Jeżeli jednak skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego. powinien zagwarantować mu możliwość skorzystania z dodatkowych uprawnień urlopowych i zwolnić z całości lub części dnia pracy. Aby potwierdzić prawo pracownika do świadczeń związanych z dokształcaniem. pracodawca może żądać od zatrudnionego poświadczenia kontynuowania nauki na każdym jej etapie. Uregulowania m.in. w tym zakresie powinna zawierać: umowa szkoleniowa. jeżeli istnieje obowiązek jej zawarcia. Jednak nawet w przypadku. gdy taki obowiązek nie istnieje. zaleca się zawarcie takiej umowy choćby do celów dowodowych i ochrony uprawnień jej stron.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 34.9


ISBN

9788380699311: Wydawnictwo

Format

35.4: https://woblink.com/ebook/dalej-niz-boska-czastka-leon-m-lederman-christoper-t-hill-18543u

Cena:


Antygona. Opracowanie

Autor: Iwona Wierzba

Książka zawiera streszczenie. plan wydarzeń. charakterystykę ważniejszych bohaterów. ważne cytaty i pojęcia oraz biografię autora. Mogą służyć jako materiał pomocniczy do analizy lektury w samodzielnej pracy ucznia.

Wydawnictwo: Albus

Cena: 3


Plan Be

Autor: Anna Tymko

Anita i Krzysztof. małżeństwo z dziesięcioletnim stażem ma sławę. pieniądze i społeczne uznanie. Można przypuszczać. że osiągnęli wszystko to. czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia. Jednak cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity. Któregoś dnia Krzysztof poznaje znajdującą się na rozdrożach własnego życia rudowłosą Agatę.  Wiedziona chęcią odwetu Anita wymyśla intrygę. która ma na zawsze wyeliminować rywalkę z ich życia. Plan Be pozwala z innej perspektywy zobaczyć mechanizm działania zazdrości. prowadzącej do niechybnej zguby.

Wydawnictwo: Amber

Cena: 22.8


Nie ma nieba

Autor: Jolanta Kosowska

Historia miłości i lekarskich dylematów. „Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach. ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności. empatii. której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony. rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości. która mogłaby stać się love story współczesnych czasów. Przeczytaj! Być może nagle w swym lekarzu zobaczysz zupełnie innego człowieka… Zaproszony do gabinetu usiadł ze spuszczoną głową. Raptem przemknęło mi przez myśl. że to jest już zupełnie inny człowiek. W pierwszej chwili nie potrafiłem tego nazwać. Tak jakby nagle przygasł… Milczał i słuchał. Powiedziałem. że jest mi przykro i ciężko go o tym informować. Powtarzałem wszystko kolejny już raz. za każdym razem inaczej dobierając słowa. bo wydawało mi się. że mnie znowu nie rozumie. Zrozumiał. Wstał gwałtownie. Odepchnięte przez niego krzesło z hukiem runęło na podłogę. Nawet się nie obejrzał. „Co mi tu pieprzysz. człowieku? Co się tak gimnastykujesz? W dupie masz mnie i to. co mówisz! Wisi ci. co to dla mnie znaczy! To pana praca! Ile ktoś panu płaci za mówienie takich rzeczy innym ludziom?” Jolanta Kosowska – urodzona na Opolszczyźnie. całe życie związana z Wrocławiem i Opolem. absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka. specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Na co dzień przyjmuje pacjentów w poradni przyjaznej cudzoziemcom. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową. podróże i pisanie powieści. Debiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012. Wydawnictwo Bukowy Las). W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się jej thriller „Déjà vu”. a w październiku 2014 roku powieść obyczajowa „Niemoralna gra”. www.jolantakosowska.pl Facebook: https://www.facebook.com/pages/Jolanta-Kosowska/385285584853494

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 27


Spadki. testamenty. darowizny po zmianach

Autor: INFOR PL SA

Od 18 października 2015 r. weszły w życie istotne zmiany w prawie spadkowym. Głównym celem zmian jest ograniczenie odpowiedzialności spadkobierców za długi spadkowe. Jednocześnie zadbano. aby zmiana ta nie stała się źródłem nadmiernych. niepotrzebnych kosztów dla spadkobierców związanych z ustaleniem stanu majątku spadkowego (dotychczas ustalał je odpłatnie komornik sądowy. ewentualnie urząd skarbowy).

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9historia anglii pdf, śliwa top king, chmielarz rana chomikuj, symbol konfucjanizmu, aspekty kultury, program resocjalizacyjny dla skazanych, zachód kierunek, dziedzictwo książka, efemerydą, tomasz piekot, locus solus, powtórka z geografii gimnazjum pdf, książki kryminały pdf za darmo, swiat jako wola i przedstawienie schopenhauera, insulinoopornosc w polskiej kuchni, don colbert, felix net i nika oraz pałac snów, służby specjalne pdf, umorzenie audiobook, piotr gawrysiak, hamrol zarządzanie jakością z przykładami pdf, wedy słowiańskie pdf, sztuka bycia i obycia…