Freja

Autor: Matthew Laurence

KIM JEST FREJA?Freja jest mitem. Jest legendą.W okresie swojej świetności była nordycką boginią miłości. seksualności. magii. piękna. wojny i śmierci. Dowodziła armiami i podbijała królestwa. Była kochana. szanowana i czczona.Lecz czasy się zmieniły i stała się historią. Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka. aż ktoś znowu w nią uwierzy.Czy Freja XXI wieku znów znajdzie wyznawców. okazję do zaistnienia i zdobycia sławy?

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 33


Sybir

Autor: Tomasz Łysiak

Młody Józef Piłsudski w okowach Syberii

Najnowsza powieść historyczna Tomasza Łysiaka

Koniec XIX wieku. Wilno. Dwudziestoletni Piłsudski nieświadomie pomaga zamachowcowi przygotowującemu spisek na życie cara. Zostaje aresztowany i przewieziony do więzienia w Petersburgu. 1 maja 1887 roku zapada straszliwy wyrok – pięcioletnie zesłanie w głąb Rosji. Rozpoczyna się niebezpieczna podróż przyszłego Marszałka przez syberyjskie „więzienie bez dachu”.

Jak Syberia wpłynęła na losy Piłsudskiego? W jaki sposób wydarzenia na Dalekim Wschodzie zaważyły na jego poglądach?

Najnowsza książka Tomasza Łysiaka. dziennikarza i autora powieści historycznych. to fascynująca i metafizyczna historia o mniej znanym okresie życia Józefa Piłsudskiego. Tajemniczym narratorem jest rosyjski urzędnik. który zafascynowany postacią Naczelnika szczegółowo odtwarza jego rosyjską tułaczkę i plastycznie portretuje napotkane przez niego postacie. zarówno historyczne. jak i fikcyjne: polskich powstańców. wojskowych. poetów. szamanów. a także pierwszą wielką miłość Marszałka.

Sybir. Zesłanie Józefa P. to również przejmujący portret tysięcy Polaków z Syberii. którzy nigdy nie zapomnieli o kraju swego pochodzenia.

Tomasz Łysiak (ur. 1970 w Warszawie) – dziennikarz. pisarz. scenarzysta. Jest autorem cyklu książek historyczno-awanturniczych – Kroniki Szalbierskie: Szalbierz (2007). Bliznobrody (2008). Psy Tartaru (2010); powieści osadzonej w czasach powstania styczniowego Cytadela (2013); zbioru esejów historycznych Medalion na pancerzu (2015).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9ibuk opinie, abominacja dan simmons, alien vs predator 2 gra, julian rok, anaruk chłopiec z grenlandii książka, córka kapitana puszkin, proces pielegnowania pediatria, papież franciszek prezentacja, stary człowiek i morze-książka do przeczytania w internecie, zbigniew kmieciak, aleksander posacki oficjalna strona, błysk rewolwru, the untouchables jj mcavoy, dychtomia, dama ze szmaragdami, mitologia grecka jan parandowski pdf, metody badan pedagogicznych, myśl i bogać się napoleon hill, xiii księga pana tadeusza autor…