Teatr węży (#1). Dwie karty

Autor: Agnieszka Hałas

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią. posępny i fascynujący.

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów. a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje. oddycha i krwawi. a my wraz z nim. Robert M. Wegner. pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii. uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników… W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami. który pamięta jedynie urywki ze swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców. ifrytów i homunkulusów. żebraków i przestępców. stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty. Dwie karty – powieść mroczna. intrygująca. pełna plastycznych szczegółów obyczajowych. z pełnokrwistymi postaciami tworzącymi żywą. przemawiającą do wyobraźni społeczność – otwierają cykl dark fantasy „Teatr węży”.

Ten świat (…) tętni bogactwem niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy. zadziwia patentami rodem ze steampunku. igra z demonologią z różnych stron świata i z różnych czasów.

Brune Keare zapadł mi w pamięć tak jak Kane z cyklu Wagnera. Ged z Ziemiomorza. Karenira z Grombelardu czy ten cholerny Geralt Riv. Był charakterystyczny. tajemniczy. mroczny i bezwzględny. ale też na swój sposób honorowy i uczciwy. Robert M. Wegner. pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla. dwukrotny laureat Sfinksa. dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. laureat nagrody dla książki roku (fantasy) w Rosji.

A że powieść ta jest początkiem większej całości – tym lepiej dla czytelników. którzy jak ja lubią opowieści zarazem posępne i fascynujące. napisane z wielką wyobraźnią i subtelnym wyczuciem emocji. Anna Kańtoch. pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla. laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Powieść Agnieszki Hałas przenosi nas do niezwykłego. bogatego i starannie skonstruowanego świata. Pozwala zanurzyć się w przesyconej magią rzeczywistości. Uwagę czytelnika zwraca lekkość pióra. potoczystość narracji oraz perfekcja warsztatowa młodej autorki. Andrzej Pilipiuk. autor bestsellerowego cyklu o Jakubie Wędrowyczu. dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Gdyby ktoś zapytał mnie o dobre polskie cykle fantasy. zaraz po ‚Wiedźminie’ Sapkowskiego na myśl przychodzi mi ‚Teatr węży’ Agnieszki Hałas. Autorce udało się stworzyć niezwykle pełnowymiarowy i oryginalny świat. a styl i rozmach jej opowieści może konkurować z najlepszymi dokonaniami gatunku. Robert J. Szmidt. autor bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”. powieści Szczury Wrocławia i książek z uniwersum „Metro 2033”

Keare przypomina innego antybohatera fantasy. archetyp mrocznego herosa. Kane’a Nieśmiertelnego. (…) Jednocześnie przypomina Harry’ego Angela – nosi w sobie sekret. którego próby rozwiązania zaczynają doprowadzać go do szaleństwa i spychać z umownego moralnego urwiska. Bartek Biedrzycki. autor trylogii postapo Kompleks 7215. Stacja: Nowy Świat i Dworzec Śródmieście.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


https://woblink.com/product-publication/download/32310/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788301196141: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/zamach-stanu-edward-n-luttwak-31830u

Cena:


ISBN

9788380736122: Wydawnictwo

Format

17.99: https://woblink.com/ebook/odyseusze-zemsta-krolowej-piratow-tom-3-agnieszka-stelmaszyk-32056u

Cena:sztuka zdobywania pieniędzy, oresteja pdf, zło w każdym z nas, spellforce mulandir, paweł sawiak, marek zaremba wzmocnij jelita, wędkarstwo spławikowe porady, położna z auschwitz pdf, kłopot dla dwojga, podnieś głowę, racjonalna terapia zachowania pdf, felix net i nika audiobook za darmo, id16 test, ćwiczenia język niemiecki pdf, mały traczyk pdf, ben collins jak prowadzić pdf, rachunek kosztów książka pdf, kompendium leczenia złamań, kryminał 2019, zranione uczucia figaro pdf…