Chcę spojrzeć ci w oczy

Autor: Thordis Elva

Zwykły wiosenny poranek w Reykjaviku. Thordis Elva żegna się z synem i partnerem. po czym wsiada do samolotu. żeby na krańcu świata spotkać się z mężczyzną. który kiedyś ją zgwałcił.

W tym samym czasie Tom Stranger z Sydney też wyrusza w podróż. która odmieni jego życie – niepewny. czy potrafi stawić czoło temu. co go czeka.

Chcę spojrzeć ci w oczy to zapis niezwykłego rozrachunku między skrzywdzoną kobietą a jej gwałcicielem. gnanych dojmującą potrzebą. żeby uwolnić się od traumy sprzed lat. To opowieść o tym. że życie może człowieka sponiewierać. ale nie złamać. że warto zmierzyć się choćby z najgłębszym lękiem i mimo wszystko nawet najboleśniejsze przeżycia mogą być źródłem nadziei.

W młodości Thordis Elva i Tom Stranger byli parą zakochanych. Potem Tom zgwałcił Elvę. Po dziewięciu latach znów nawiązali znajomość i zaczęli pisać do siebie. Wreszcie postanowili spotkać się w Afryce Południowej. żeby skonfrontować się z przeszłością.

Thordis i Tom zdecydowali się opowiedzieć swoją historię światu. żeby odsłonić istotę przemocy seksualnej i jej konsekwencje.

Thordis Elva jest nagradzaną pisarką. dziennikarką i prelegentką. W 2015 roku została wybrana Kobietą Roku w Islandii za niestrudzoną kampanię na rzecz równości płciowej. Stara się przerwać zmowę milczenia wokół przemocy na tle seksualnym. wierząc. że dialog może pomóc w zaleczeniu traumatycznych ran. Fascynuje ją rola przebaczenia w relacjach międzyludzkich. tak w wymiarze kulturowym. jak i osobistym. czego owocem jest Chcę spojrzeć ci w oczy. książka napisana razem z Tomem Strangerem.

Tom Stranger. licencjat nauk społecznych i magister kulturoznawstwa uniwersytetu w Sydney. Pracował z trudną młodzieżą. zajmował się akcjami charytatywnymi i sportem. był hotelarzem. Obecnie projektuje ogrody. Mieszka w Sydney z żoną Cat.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


1

:

:

Cena:


Prester John

Autor: John Buchan

South Africa. 1900. After his father dies. nineteen-year-old David Crawfurd is sent off to South Africa to earn his living as a storekeeper in the back of beyond. A strange encounter on the journey suggests that dark deeds and treacherous intrigues are afoot – all bound up with the mysterious primeval kingdom of Prester John. Laputa is a charismatic leader of an incipient native uprising. secretly preaching the incendiary creed of „Africa for the Africans.” and proclaiming himself heir to the mantle of Prester John. a legendary 15th-century Christian king of Ethiopia. We participate in many thrilling adventure chases in the wild country. deal with nasty villains. narrow escapes. impossible climbs up rock walks. a secret cave of massive proportions with a hidden switch to open a boulder door. stores of diamonds to fund the uprising. a valuable and ancient ruby necklace and the courageous love of a gigantic dog.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Stworzona przez Boga

Autor: Tammy Evevard

Co to znaczy być kobietą? 

Czym jest kobiecość w Bożym zamyśle? 

Jak realizować ów Boży zamysł w dzisiejszym świecie?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w pełnej humoru i praktycznych porad książce Tammy Evevard. 

Według współczesnych mediów kobieta powinna być szczupła. zawsze wypoczęta. nigdy nie tracić wiary w siebie i odnosić sukcesy. Jednak każda z nas szybko przekonuje się. że realizacja tych usilnie propagowanych wzorców nie daje prawdziwego szczęścia. Tammy Evevard pokazuje. że autentyczna tożsamość kobiety powinna zasadzać się na czymś zupełnie innym: na więzi. którą ofiaruje jej Bóg. On zaprasza kobietę do szczególnej. intymnej relacji. Chce być źródłem jej siły i radości. Nie gwarantuje braku cierpienia. ale z

13.5: https://woblink.com/ebook/przyjmij-jego-wyzwanie-michal-olszewski-31467u

Cena:pamięć absolutna schwarzenegger, dzieje wypraw krzyżowych, wowa wołodia władimir, andrzej sapkowski sezon burz, mapa gta 5, metody wyceny przedsiębiorstw pdf, mroczne dzieje elizabeth frankenstein, motocyklizm, carol marinelli, blanka lipińska ten dzień pdf za darmo, na wojnie nie ma niewinnych, historia świata część 2, żywienie w sporcie anita bean pdf, wycena nieruchomości pdf…