Święty Dominik

Autor: Jan Andrzej Spież

W trudnym okresie ważnych przemian w Europie odżywa w Kościele pragnienie odnalezienia pierwotnej ewangelicznej prostoty i ubóstwa. Pojawiają się zakony nowego typu. zwane żebraczymi: Bracia Mniejsi – franciszkanie i założony przez św. Dominika (ur. ok. 1170. zm. 1221) Zakon Braci Kaznodziejów – dominikanie. Franciszek. którego życie było związane z Asyżem w Toskanii. gdzie się urodził i zmarł. nie pragnął niczego. jak tylko być naśladowcą Jezusa w jego ubóstwie i uniżeniu. Dominik swoją drogę naśladowania Chrystusa widział w głoszeniu Ewangelii na wzór apostołów.

„Dominik odkrył swe powołanie nie tylko dla siebie. Potrafił je ukazać. czasem w sposób niezwykle odważny i ufny wobec Boga. rzeszy swoich naśladowców. którzy później w niejednym go wyprzedzili. jedni w mądrości i wiedzy. jak Tomasz z Akwinu. inni w zapale misjonarskim. jak św. Jacek (…). Można powiedzieć. że w tym ujawnił się jeszcze jeden jego dar: był dobrym ojcem. który z radością pozwala i pomaga rozwijać się swoim dzieciom”

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 15.99


Gdybyście ją znali

Autor: Emille Elgard

Kobieta w śpiączce.

Mężczyzna. który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić…

 

Cassie Jensen miała wszystko: ślub jak z bajki. wspaniały dom. doskonałego męża. nawet cudowną teściową. Ale w Nowy Rok trafia w śpiączce na oddział intensywnej terapii po wypadku. któremu uległa na spacerze z psem. Potrącił ją samochód. kierowca uciekł. Pielęgniarka Alice Marlowe. choć sama po kolejnych poronieniach zmaga się z osobistym dramatem. z oddaniem zajmuje się nową pacjentką i szybko odkrywa. że ta skrywa tajemnicę. której nie znają nawet jej najbliżsi.

Na sąsiednim łóżku leży Frank. samotny starszy mężczyzna. alkoholik. od którego wszyscy się odwrócili. Wbrew opinii lekarzy nie jest pogrążony w śpiączce. tylko cierpi na zespół zamknięcia – ma bezw

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/129550/epub

1: Autor

:

Cena:


1

:

:

Cena:stary człowiek i morze książka online, dentologia, korona śniegu i krwi pdf, haiku po polsku, jacek dąbała, buszujący w zbożu ebook, magdalena siwiec, wujaszek wania pdf, andriejew, grzegorz kalinowski pogromca grzeszników, miod i mleko, perswazyjny poker, po proszę, danuta pluta wojciechowska, bezpieczeństwo sieci, apteka zawiszy kod rabatowy, anna kwiatkowska drożdż, e-logistyka, kongres futurologiczny audiobook…