Deszczowe ptaki

Autor: Clarissa Goenawan

Urzekający debiut literacki Clarissy Goenawan to osadzony w Japonii mroczny kryminał. przesycony realizmem magicznym. nostalgią i deszczem.

Dwudziestoczteroletni Ren Ishida otrzymuje wiadomość o nagłej śmierci Keiko. swojej starszej siostry. która została brutalnie zamordowana w prowincjonalnym miasteczku Akakawa. do którego przeprowadziła się jedenaście lat wcześniej.

Ren opuszcza Tokio. by zorganizować pogrzeb i uporządkować sprawy siostry. Potrzeba uporania się z przeszłością i zgłębienia tajemnic Keiko skłania go do przejęcia jej posady w lokalnej szkole i osiedlenia się w Akakawie na dłużej. Próbuje odkryć. kto mógł pragnąć śmierci kobiety. a jednocześnie odbywa podróż sentymentalną. na nowo przeżywając lata dzieciństwa i biorąc pod lupę własne życie.

Ren rozpaczliwie szuka ukojenia w pustce. jaką zostawiła po sobie Keiko. W snach nawiedza go mała dziewczynka. która próbuje mu coś powiedzieć. a spotkania z osobliwymi mieszkańcami miasteczka – politykiem Kosugi Katou i jego pogrążoną w depresji żoną. z ponętną uczennicą Rio czy Hondą. dawnym współpracownikiem siostry – odmieniają go na zawsze.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek roku 2018 według portalu Bustle.

Jedna z lektur obowiązkowych roku 2018 według portalu amNY.

W 2015 roku Clarissa Goenawan została laureatką Bath Novel Award. nagrody przyznawanej za ‚nieopublikowany debiut’. Jednocześnie dotarła do finału Dundee International Book Prize. Jej powieść ‚Deszczowe ptaki’ znalazła się również na krótkich listach do SFWP Literary Award (2015) oraz First Novel Prize (2016).

Klarowna. złowieszcza i wciągająca jednocześnie. Byłam nią zachwycona.

Kate Hamer. autorka bestsellerowych powieści ‚The Girl in the Red Coat’

Piękna powieść kryminalna ze skomplikowaną. magiczną historią o miłości w tle.

Eka Kurniawan. nagradzana autorka powieści ‚Piękno to bolesna rana’

Ten literacki debiut z pewnością przykuje waszą uwagę.

Portal Bustle

Sekwencje oniryczne. przypadkowe spotkania oraz niespieszne opisy muzyki i jedzenia przywołują na myśl proste radości wczesnych dzieł Haruki Murakamiego. (…) Satysfakcjonująca. płynąca prosto z serca opowieść o pożegnaniach.

amNewYork

Elegancko łączy pełną napięcia powieść kryminalną z medytacją nad miłością i poczuciem straty.

‚HuffPost’

Debiut Goenawan to smutny kryminał pełen specyficznego humoru i osobliwej narracyjnej nieprzewidywalności. Błyskotliwy. dobrze skonstruowany debiut.

‚Kirkus Reviews’

‚Deszczowe ptaki’ to piękna. dobrze napisana książka. zgłębiająca tematykę żałoby. miłości i straty. Clarissa Goenawan napisała przejmującą debiutancką powieść. która sprawi. że czytelnicy zapragną kolejnych jej dzieł

Hollie Overton. autorka bestsellerowej powieści ‚Laleczka’

Podobnie jak wyimaginowane japońskie miasteczko. w którym toczy się akcja powieści. ‚Deszczowe ptaki’ cechuje urok izolacji. ciszy i tajemniczości jednocześnie. Starannie napisana i dobrze wyważona powieść zniewala refleksyjnym. onirycznym tonem. Obiecujący debiut Clarissy Goenawan.

Dee Lestari. nagradzana piosenkarka i tekściarka. autorka serii ‚Supernova’

‚Deszczowe ptaki’ należą do najrzadszych debiutanckich powieści – dojrzałe. wciągające i fascynujące. Clarissa Goenawan bada tajemnice małomiasteczkowej Japonii. urzekając czytelników powściągliwą prozą. a następnie zniewalając subtelnym urokiem. i ziarnko po ziarnku obnażając tajemnice kryjące się za śmiercią młodej kobiety.

Barry Lancet. nagradzany autor powieści ‚Japantown’

Niesamowicie wzruszająca opowieść o utracie i wyobcowaniu.

Jake Arnott. autor bestsellerowej powieści ‚The Long Firm’

‚Deszczowe ptaki’ to powieść wciągająca bez reszty: zagubiłam się w mistrzowskiej interpretacji sennego japońskiego miasteczka w wykonaniu Goenawan.

Elisa Lodato. autorka powieści ‚An Unremarkable Body’

Wzruszająca i sugestywna eksploracja żałoby i miłości w fikcyjnym japońskim miasteczku. ‚Deszczowe ptaki’ to zapadający w pamięć debiut.

Susanna Jones. nagradzana autorka powieści ‚The Earthquake Bird’

Clarissa Goenawan. singapurska pisarka urodzona w Indonezji. ukończyła szkołę pisarstwa Curtis Brown Creative i brała udział w projekcie mentorskim WoMentoring Project. W 2015 roku jej debiutanckie ‚Deszczowe ptaki’ zostały nagrodzona Bath Novel Award dla najlepszej nieopublikowanej powieści na świecie. a prawa do ich przekładu zostały jak do tej pory nabyte przez dziesięciu zagranicznych wydawców. Clarissa uwielbia deszczowe dni. piękne książki i gorącą zieloną herbatę.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


https://woblink.com/product-publication/download/139842/epub

1:

:

Cena:


Księga zwierząt niemalże niemożliwych

Autor: Henderson Caspar

To nie bajka! One istnieją!

Aksolotl. niesporczak. ksenofiofor. motyl morski. rekin chochlik – na naszej planecie żyją tysiące zwierząt. które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych stworzeń. które są często bardziej zadziwiające. niż wszystko. o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy.

Dzisiaj mało kto boi się potworów morskich i szyszymor. Ale też mało kto poznał tajemnice niesławnych pszczoło-jamników. kałamarnic olbrzymich czy krabów yeti. Nie mniej fascynujące są niesporczaki. które potrafią przeżyć w przestrzeni kosmicznej.

Caspar Henderson – penetrując i głębie oceanów. i najbardziej jałowe zakątki ziemi – w sposób dowcipny i pasjonujący przedstawia współczesną menażerię: opisuje piękno i

34.9: https://woblink.com/ebook/czas-nieprzewidziany-michal-glowinski-grzegorz-wolowiec-138612u

Cena: Grzegorz Wołowiec


ISBN

9788328710726: Wydawnictwo

Format

43.9: https://woblink.com/ebook/w-cieniu-slawy-ewa-jalochowska-138988u

Cena:


ISBN

9788395277740: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/wydanie-dwujezyczne-z-przygod-sherlocka-holmesa-liga-czerwonowlosych-arthur-conan-doyle-138559u

Cena:


ISBN

9788323399629: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/moze-estera-urszula-poprawska-katja-petrowskaja-139043u

Cena:


W co wierzy ten. kto nie wierzy?

Autor: Umberto Eco

Trwają na przeciwnych krańcach spectrum – jeden jest światowej sławy pisarzem. autorem „Imienia róży” i samozwańczym człowiekiem świeckim; drugi. hierarchą Kościoła Katolickiego. wymienianym w gronie potencjalnych następców obecnego papieża. W tej przyjacielskiej. lecz zaciętej szermierce listów i idei. Umberto Eco i Carlo Martini dyskutują nad kwestią aborcji. rolą kobiet w Kościele. etyką i Apokalipsą. Stawiają czoła najtrudniejszym dylematom nowego milenium. świadomi dzielących ich różnic. wiary i niewiary. Rezultat? Jest oszałamiający. Jakie bowiem są granice wiary? I w co wierzy ten. kto nie wierzy?

Jeśli mamy wieść dialog. to musi on obejmować także obszary. na których nie ma zgody. Ale to nie wszystko; jeśli na przykład laik nie wierzy w ‚rzeczywistą obecność’. katolik zaś – co naturalne – i owszem. to fakt ten nie oznacza wzajemnego niezrozumienia. lecz po prostu szacunek dla przekonań partnera.

Umberto Eco: „Słusznie przywołuje Pan cel tej naszej epistolarnej rozmowy. Chodzi nam mianowicie o zakreślenie wspólnego dla laików i katolików pola dyskusji obejmującego również punkty. w których nie ma zgody. Zwłaszcza te. z których powstają głębokie nieporozumienia. znajdujące wyraz w konfliktach na płaszczyźnie politycznej i społecznej.”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:wypożyczalnia online, grycman, parabellum prędkość ucieczki, corka nazisty, śląski kopciuszek, the freddy files, aktualne konflikty zbrojne na świecie, olszanski, alain de botton książki, myślenie lateralne przykłady, mobi ebook, liga nie, curio norowisko, matuzalemowe lata…