ISBN

9788379004355: Wydawnictwo

Format

7.9: https://woblink.com/ebook/wszechswiat-to-najpiekniejsza-maszyna-maciej-trawnicki-17822u

Cena:


Przyjęcie rozwodowe

Autor: Jennifer Hayward

Lilly od ponad roku prosi swojego męża Riccarda De Campo. żeby dał jej rozwód. Riccardo w końcu się zgadza i obiecuje ogłosić to na najbliższym przyjęciu. Jednak nie dotrzymuje słowa. Nie wycofuje się wprawdzie z obietnicy. ale odwleka jej spełnienie. Stabilna sytuacja rodzinna jest mu potrzebna. by zdobyć stanowisko prezesa rodzinnej korporacji winiarskiej. Lilly nie wie. że to podstęp i że Riccardo po cichu liczy na to. że ją odzyska.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Dwoje pod napięciem

Autor: Agnieszka Czochra

Szczyrk. początek marca i dwoje nieznajomych. którzy od początku nie przypadają sobie do gustu. Ona – temperamentna. rudowłosa studentka ratownictwa medycznego. chętnie korzystająca z uroków życia; on – młody nauczyciel WF-u po przejściach. którego właśnie porzuciła narzeczona. Los uparcie pcha ich ku sobie. choć pierwsze. przypadkowe spotkanie o mało nie kończy się dla niego utratą życia. Za drugim razem wcale nie jest lepiej. Ale kiedy oboje gubią się na górskim szlaku i są skazani na swoje towarzystwo przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny. coś ulega zmianie. Przyroda. zmienna górska pogoda. noc spędzona pod rozgwieżdżonym niebem i burza z piorunami. „Dwoje pod napięciem” to iskrząca opowieść o młodości. przygodzie i szansie na wiosenne przesilenie.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


1

:

:

Cena:


Giordano Bruno. Męczennik nauki czy szarlatan?

Autor: Zbigniew Liana

Postać Giordana Bruna od ponad stulecia funkcjonuje w kulturze masowej jako podręcznikowy bez mała przykład „męczennika nauki”. który zginął z rąk wrogiego nauce Kościoła głosząc tezy Kopernika o ruchu Ziemi.

Jak w każdej mitologii także w micie męczenników nauki można odnaleźć całkiem spore ziarna prawdy. Kłopot w tym. że mit ten bardziej oddaje ducha dziewiętnastowiecznego antyklerykalizmu. którego jest wytworem. niż faktyczny stan rzeczy. Mity tego typu niczym krzywe zwierciadła ingerują głęboko w naszą zdolność postrzegania rzeczywistych relacji sprzed kilku stuleci zaburzając istotne proporcje. Deformacji ulega nie tylko obraz relacji Kościoła i religii do nauki. lecz także obraz samej postaci Bruna i jego wkładu w rozwój myśli naukowej.

Niniejsza pra

:

Cena:


Chwile oderwane

Autor: Konstanty A. Jeleński

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej. tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności. w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach. szkicach. notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka. którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego. suwerennego Polaka i Europejczyka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 41



więź daje siłę, piotr lenartowicz, mario puzo omerta, sprawdzian genetyka klasa 8, modele rynku pracy, budowa silnika samochodowego pdf, zapis fonetyczny tekstu polskiego, o pochodzeniu gatunków, laboratorium w szufladzie chemia, dodawanie i odejmowanie klasa 3, kobiety 44, sto lat piękna, metodologia łobocki, fanfary mp3, nauka rysowania książka pdf, atlas anatomiczny człowieka pdf, opowieśc podrecznej…